USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.20 41.70
  • PLN 10.77 10.92

За пів року у волинян виявили понад 1600 злоякісних утворень

Сьогодні 06:46
Питання ранньої діагностики злоякісних новоутворень на Волині обговорили під час колегії управління охорони здоров’я Волинської ОДА. Зустріч відбулася 26 вересня.

Як зазначила координаторка групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Онкологія» Людмила Бубенова, злоякісні новоутворення є однією з найнебезпечніших медико-біологічних і соціально-економічних проблем. Адже захворюваність і смертність від раку постійно зростають. Так, понад 15 % летальних випадків в області пов’язані з раковими захворюваннями і поступаються за цим показником лише серцево-судинним недугам.

«На Волині майже кожна 50-та людина хворіє на рак, а після 50 років – кожна 18-та. Лише за перше півріччя 2024 року зареєстровано 1610 хворих на злоякісні новоутворення, померло 675 онкопацієнтів. Серед найпоширеніших – злоякісні новоутворення молочної залози, передміхурової залози, немеланомні злоякісні новоутворення шкіри, колоректальний рак та рак легень. Значну кількість новоутворень діагностують на запізнілих стадіях», – розповіла Людмила Бубенова.
Читати ще: У Львові лікарі «Охматдиту» видалили десятирічному волинянину рідкісну пухлину

Високий показник захворюваності на злоякісні новоутворення фіксують у Луцьку та Володимирському районі. Натомість висока занедбаність – у Камінь-Каширському (36%), Луцькому (30,9%) та Ковельському (29,9%) районах.
Тож, аби зменшити рівень онкозахворюваності, дуже важливо проводити скринінгові дослідження, які дозволяють діагностувати пухлину на ранній стадії, коли ще немає симптомів. Насамперед йдеться про рак молочної залози, патології шийки матки, обстеження кишківника, передміхурової залози та легень.
Читати ще: На Волині посилять роботу над ранньою діагностикою раку

Також координаторка визначила основні причини зростання онкозахворюваності. Серед них:

- перебування населення країни в умовах хронічного стресу та тривоги, що негативно впливає на стан здоров’я;

- формальність проведення онкопрофоглядів;

- відсутність належного медичного спостереження за групами ризику пацієнтів з передраковими станами;

- відсутність онкологів у закладах охорони здоров’я як основних координаторів діагностики, лікування та диспансеризації онкологічних хворих;

- відсутні державні програми скринінгу основних онкологічних захворювань;

- недостатня санітарно-просвітницька робота, особливо серед сільського населення тощо.

Після детального обговорення питання члени колегії охорони здоров’я вирішили посилити роботу в цьому напрямку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus