«З усіма живу в злагоді»: волинянка відсвяткувала 100-річний ювілей
![](/resize/450x252/r/files/news/2022/11-19/350734/4309150a3a5ed84f.jpg)
Волинянці Софії Конахович – 100 років: свій ювілей пенсіонерка відсвяткувала днями. Жінка закінчила п’ять класів польської школи. На Волинь потрапила у 1946 році та все життя прожила в селі Шклинь Другий нинішнього Луцького району.
Як розповіла Суспільному ювілярка, у 1941 році вийшла заміж, потому в 1942 та 1943 роках народила двох дітей. За життя пережила Голодомор, Другу світову війну і депортацію.
Її чоловіка Богдана Конаховича, якого немає уже 40 років, за зв’язки з повстанцями засудили і відправили в Мордовські табори на 10 років суворого режиму і ще три роки заслання. На той час пані Софії було 24 роки. Говорить: аби заробити, вишивала рушники односельчанам.
«Заробляла гроші, а чоловікові посилки слала щомісяця. У Красноярському краї жив він. По річці він плив туди і назад додому», – говорить пенсіонерка.Ювілярка розповіла, що в 46-му на Волині оселилися в колишньому Горохівському районі: спершу знайшли квартиру, а згодом побудували хату з соломи. Працювала ланковою у колгоспі 32 роки, а потім пішла на пенсію.Добра та справедлива – так про матір говорить донька Надія Корнейчук. Каже: у сім’ї вирощували свиней та корів, тож мама вміла тримати порядок.
«Коли тато прийшов з тюрми, то вважайте, що він прийшов на чужину. Йому треба було якось утвердитися, жити. Там латиші навчили його робити столярні речі. І кожна хата в цьому селі, де його рука не приклалася», – зазначила волинянка.100-літня Софія Конахович має троє онуків, дев’ятьох правнуків і шестеро праправнуків. Її рецепт довголіття, розповіла сама ювілярка, досить простий: «Я з усіма жила в злагоді».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як розповіла Суспільному ювілярка, у 1941 році вийшла заміж, потому в 1942 та 1943 роках народила двох дітей. За життя пережила Голодомор, Другу світову війну і депортацію.
Її чоловіка Богдана Конаховича, якого немає уже 40 років, за зв’язки з повстанцями засудили і відправили в Мордовські табори на 10 років суворого режиму і ще три роки заслання. На той час пані Софії було 24 роки. Говорить: аби заробити, вишивала рушники односельчанам.
«Заробляла гроші, а чоловікові посилки слала щомісяця. У Красноярському краї жив він. По річці він плив туди і назад додому», – говорить пенсіонерка.Ювілярка розповіла, що в 46-му на Волині оселилися в колишньому Горохівському районі: спершу знайшли квартиру, а згодом побудували хату з соломи. Працювала ланковою у колгоспі 32 роки, а потім пішла на пенсію.Добра та справедлива – так про матір говорить донька Надія Корнейчук. Каже: у сім’ї вирощували свиней та корів, тож мама вміла тримати порядок.
«Коли тато прийшов з тюрми, то вважайте, що він прийшов на чужину. Йому треба було якось утвердитися, жити. Там латиші навчили його робити столярні речі. І кожна хата в цьому селі, де його рука не приклалася», – зазначила волинянка.100-літня Софія Конахович має троє онуків, дев’ятьох правнуків і шестеро праправнуків. Її рецепт довголіття, розповіла сама ювілярка, досить простий: «Я з усіма жила в злагоді».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Серед травмованих – троє дітей, водійка ВАЗа бореться за життя: деталі смертельної ДТП поблизу Любомля
Сьогодні 19:52
Сьогодні 19:52
Громада на Волині продає млин за 440 тисяч. Фото
Сьогодні 18:56
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 18:56
Поблизу Луцька не розминулися два Renault
Сьогодні 18:28
Сьогодні 18:28
У Бангладеш під час масштабних протестів загинула сотня людей, по всій країні ввели комендантську годину
Сьогодні 18:00
Сьогодні 18:00
Ситуація на лінії зіткнення – під контролем ЗСУ, – Генштаб
Сьогодні 17:32
Сьогодні 17:32
В Україні запрацювала гаряча лінія з питань енергетики
Сьогодні 16:08
Сьогодні 16:08
На Волині – смертельна ДТП: зіштовхнулися Audi та ВАЗ
Сьогодні 15:12
Сьогодні 15:12
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.