USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 42.10 42.30
  • PLN 10.20 10.38

«З цією калиною ріс наш Андрійко. Вона далі росте, а його вже немає»: спогади про загиблого бійця з Волині

6 Жовтня 2024 18:17
Андрій Чумак був поліцейським. З 2014 року служив у батальйоні «Світязь». Від початку повномасштабного вторгнення знову взяв до рук зброю. Брав участь у боях на Київщині, Миколаївщині та Харківщині. Боєць зник безвісти 28 квітня 2022 року під час артилерійського обстрілу в Балаклійському районі у селі Протопопівка.

Знайшли тіло загиблого за допомогою експертизи ДНК через півтора року після його загибелі. Бійця поховали у рідному селищі Голоби Ковельського району. Рідні поділилися із Суспільним спогадами про Андрія. У нього залишилися дружина, донька, мама та двоє сестер.

1 жовтня Андрію Чумаку виповнилося б 37 років, про те він загинув у 34, каже мама загиблого бійця Світлана Чумак.

«Він переживав, щоб у нас був мир, щоб ми в мирній країні жили, щоб у нас будинок був і все своє. Це його хата мала бути, все для нього, бо він один спадкоємець», – зітхає мама.
Син після школи пішов в армію, закінчив Київську академію внутрішніх справ, був старшим лейтенантом, а потім, коли почалася війна в 2014 році, став на захист Батьківщини.

Читати ще: «У нього мало бути світле майбутнє»: спогади про Героя України Владислава Лонського з Волині

У 2014 році одружився, побудував хату, народилася донька. А в 2020 році Андрій Чумак підписав контракт з ЗСУ та рік пробув на службі.
«Він, мабуть, відчував і знав, що буде війна. І вона почалася. Донька мені дзвонить, я – йому: «Андрію, ти де?» – «Я – на полігоні!» А він вже був під Київською областю», – пригадує мама.

28 квітня 2022 року родина отримала сповіщення про те, що Андрій зник на полі бою у Харківській області.
«Нам каже командир Володимир Кендій: «Інно, ми його шукали, ми запускали все, що в нас було, нам не було шкода ні того квадрокоптера, ні того автомобіля, бо такого Андрія, як у вас, треба знайти», й ми завжди вірили, що він живий», – розповідає сестра Андрія Чумака Інна Кот.

Читати ще: Доба, що тривала вісім місяців: історія Героя з Ратнівщини Дмитра Арендарука

Тіло загиблого Андрія Чумака шукали півтора року. Коли зателефонували слідчі та повідомили про те, що знайшли та за експертизою ДНК є підтвердження, то сестри одразу поїхали на Харківщину.

«Ми в поліції сказали, що зараз їдемо в Протопопівку, щоб побачити, де були бої, де загинув наш брат, а вони нам у два голоси: «Не можна туди, там заміновано!» А ми кажемо: «Нам все одно». Ми йшли, нам описали, який ті міни мали вигляд, ми дивилися під ноги, щоб не стати на них, а мамі сказали: «Мам, молися», – розповідає Інна Кот.
Повторна експертиза ДНК, яку провели у Луцьку, також підтвердила, що знайдене тіло належить Андрію Чумаку.

«Ось ця іграшка, яка була завжди з ним, він казав: коли я повернуся з війни, подарую її своїй донечці Валерії, і коли ми знайшли тіло, я відразу спитала, чи є іграшка. Коли настане момент, буде донечка більш свідомою, тоді ми їй віддамо цю іграшку як пам'ять про найкращого тата у світі», – каже сестра Героя.

Читати ще: Прикрив собою побратима: спогади про загиблого на війні лучанина Івана Газюка, іменем якого назвали бульвар

За відповідальну службу Андрія Чумака було нагороджено відзнакою Президента України. Посмертно він отримав Князівський хрест Героя «Навіки в строю».
«Колись він прийшов і каже: «Мам, настане такий час, що тебе не буде. Я не уявляю свого життя без тебе». У мене ці слова завжди тут. А як я зараз маю жити без нього? Будували будинок і відразу посадили калину, будинку вже 38 років, і калині теж. З цією калиною ріс наш Андрійко. Вона далі росте, а його вже немає», – ковтає сльози мама загиблого бійця.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus