USD 42.40 42.77
  • USD 42.40 42.77
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.20 10.40

З початку року інсульт діагностували у понад 106 тисяч українців

29 Жовтня 2024 23:00
З початку цього року у понад 106 тисяч українців діагностували гострий мозковий інсульт. Безоплатну медичну допомогу пацієнти з інсультом можуть отримати у 227 медзакладах України.

Про це у Фейсбуці з нагоди Всесвітнього тижня боротьби з інсультом написала голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак.

«Із початком повномасштабного вторгнення в Україні кількість інсультів зросла в середньому на 16%. Крім того, ця недуга «помолодшала» на 10-15 років. Від початку 2024 року 106 029 українцям та українкам було діагностовано гострий мозковий інсульт. Щоби надати пацієнту з інсультом повний комплекс медичної допомоги (а значить – врятувати життя та запобігти інвалідизації), 227 медзакладів України уклали договір з НСЗУ», – підкреслила Гусак.

Голова НСЗУ наголосила, що згідно із європейською статистикою, допомога пацієнту в спеціалізованому інсультному закладі дозволяє на 20% зменшити інвалідизацію.

«В таких лікарнях 24/7 працює КТ, є відповідні фахівці, проводять тромболітичну терапію та ранню реабілітацію. А завдяки договору з НСЗУ для пацієнтів усі ці послуги є безоплатними. За лікування одного пацієнта з інсультом лікарня отримує від НСЗУ від 15 643 до 131 472 гривень. Тариф залежить від складності лікування», – зазначила Гусак.

Читати ще: Забагато кесаревих розтинів і пологи без договору: на Волині НСЗУ перевірила роботу медзакладів

Вона додала, що НСЗУ укладає договір на цю послугу лише з тими медзакладами, які мають можливість забезпечити всі вимоги.

У межах пакета «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» кожен українець отримує такі послуги: невідкладна нейровізуалізація (КТ або МРТ); лабораторні дослідження (розгорнутий клінічний та біохімічний аналізи крові, глюкоза, коагуляційний гемостаз тощо); інструментальні обстеження (спіральна комп’ютерна томографія (СКТ), ЕКГ, УЗД тощо); тромболітична терапія (при ішемічному інсульті); при необхідності транспортування пацієнта до закладу, де є можливість проводити ендоваскулярні або нейрохірургічні втручання; знеболення на всіх етапах діагностики й лікування; анестезія; забезпечення компонентами крові; забезпечення ліками з Національного переліку (=AT32m7WGtNW0Jgw2B1ViSafNiSpU9TeCt9BXeS7LUgh3Bwr9iHrblZGd_norGlTiaMamEtOcomzpAdoGMaVti9ymHz3nPjD9w1Z_PBXT0qs83RuFnesIWu_q2UCLZlVGMhbgrElDyGJ2_E501tQFD2Jhzbk]http://surl.li/rboefb).

Також безоплатними в межах пакета є реабілітаційна допомога та психологічна підтримка.

Докладніше про лікування інсульту за Програмою медичних гарантій можна дізнатися на сайті НСЗУ.

Як повідомлялося, 28 жовтня розпочався Всесвітній тиждень боротьби з інсультом.

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus