USD 41.00 41.30
  • USD 41.00 41.30
  • EUR 41.00 41.30
  • PLN 10.35 10.50

Євробачення-2017 «без гриму»: тендери з порушеннями та скандали

25 Травня 2017 16:41
Чи не найдорожче Євробачення за всю історію конкурсу відбулось в Україні. Шалені витрати на шоу спричинили хвилю обурень ще під час підготовки. Організаторів підозрюють у корупції через закиди у непрозорості тендерів. Тепер, коли пісенний конкурс позаду, час підбивати фінансові підсумки. Щоправда, звіт про використання грошей тільки очікують, пише Юлія Жукова для 24 каналу.

Сцена, вражаючі спецефекти, тисячі прожекторів створювали голлівудську картинку, яку побачили 200 мільйонів глядачів. Ця краса з державної скарбниці витягнула космічну суму – майже мільярд гривень. До порівняння, Німеччина змогла організувати конкурс за 25 мільйонів євро, Швеція – за 9 мільйонів євро.

Звіту про використання грошей тільки очікують. Аудит витрат не призначався, хоча весь процес підготовки супроводжувався гучними скандалами. Тендери до Євробачення проводили за спрощеною схемою. Оргкомітет мав право самостійно вирішувати, з ким укладати договори. Цей дозвіл отримали у Кабміні, мотивуючи обмеженим часом на підготовку. На цьому й заробляли.

«Схема дуже проста: компанія, з якою є відповідні домовленості, стає переможцем тендеру. З урахуванням відповідності термінів та ціни на виконання цих робіт, завищувалась вартість послуг. Все це може коливатись, як завгодно, людьми, які цей тендер оголосили», – заявив продюсер Джамали Олександр Тарнопольський.

Нагадаємо, тріумфаторка Євробачення-2016 Джамала потрапила під заборону йти червоною доріжкою на церемонію відкриття конкурсу у Києві.

Читати ще: Євробачення-2017: свято для аферистів

Після призначення продюсером євробачення Павла Грицака скандалів тільки побільшало. З команди пішли одразу два головних організатори – Олександр Харебін та Вікторія Романова. Все через ті ж тендери. Грицак старі закупівлі скасовував і оголошував нові.

Павло Грицак – відомий медіа-менеджер. У 2005 році вже організовував євробачення. Тоді, за інформацією проекту «Схеми», лише від продажу квитків зникло близько 3 мільйонів гривень.

«Було вкрадено 37 мільйонів. Кримінальних проваджень немає. Ті, хто це організовував, отримував ордени та подяки», – зазначив продюсер Олександр Зирін.

Як повідомлялося, 13 лютого креативна команда Євробачення заявила, що йде у відставку. Організатори казали, що залишають проект через зрив тендерів та відсутність прозорості. Також раніше йшлося про те, що непрозорий процес офіційного продажу квитків спровокував масові спекуляції при бездіяльності організаторів і виконавців. Організатори зробили все, щоб спекулянти продавали квитки по 100 тис. грн., шахрайство набуло масового характеру.

Національна телерадіокомпанія, яка була мовником-організатором, наразі зводить дебет з кредитом. Сам Павло Грицак поки нічого не коментує. Обіцяє все пояснити після остаточного підбиття підсумків з освоєння бюджету.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
123 Показати IP 26 Травня 2017 12:23
що і треба було доказати.. Ніхто нічому не дивується...Ще минулого року було ясно, що Україну чекає чергове позорище у вигляді розкрадених і відмитих коштів при організації Євробачення...Ех, Джамала..!! Може нам би хватило минулого року і 2 місця??!! Все ж одним міжнародним скандалом було б менше!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus