Єдиний на Волині хоспіс заповнений майже повністю
![](/resize/450x337/r/files/news/2021/10-08/324067/t_1_hospis.jpg)
В обласній лікарні «Хоспіс» у Ковелі станом на 8 жовтня на лікуванні перебуває 45 людей. Усього тут можуть розмістити пів сотні хворих.
Про це розповіла Суспільному директорка медзакладу Наталія Віслогузова.
В області цей медзаклад єдиний, де надають паліативну допомогу хворим. Допомогу в хоспісі отримують пацієнти, каже керівниця, які живуть з важкими й невиліковними недугами, не можуть за собою доглядати та потребують постійного лікування.З людьми, котрі лікуються у хоспісі, напередодні Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги, який відзначатиметься 9 жовтня, поспілкувалися кореспонденти.
Третій місяць триває лікування 90-річної Ніни Пахольчук з села Пісочне. У жінки трофічні виразки на ногах – рани, які довго не загоювалися. Щодня пенсіонерці роблять перев’язки та дають медичні препарати.
«У мене з ногою дуже погано було: чорна була. Лежала місяць у лікарні, а тоді подзвонив племінник і мені сказали, що можна сюди приїхати на лікування. Хочеться додому, але надіюся, щоб загоїлася та нога. Полегшення йде», – зазначила волинянка.Нещодавно потрапила в хоспіс 67-річна ковельчанка Тетяна Куцик. Нині жінка тимчасово перебуває у палаті для важкохворих пацієнтів.
«Були дуже погані симптоми – блювота, нудота і хтозна-що. Не знаю, що далі буде. Сьогодні записалася на візит до невролога і далі вирішать подальше лікування: чи лягати знову, чи, може, покладуть у міську лікарню», – говорить жінка.У палаті для важкохворих пацієнтів лікуються люди з різними неврологічними патологіями, а також пацієнти після інсультів та інфарктів. Лікарка Тамара Божик говорить: тут є необхідне обладнання для надання невідкладної допомоги.
«Проводиться і симптоматична терапія, і знеболювальна. Всі мають хронічний больовий синдром, психоемоційну допомогу надають пацієнтам», – додала медичка.
Читати ще: «Людина має в достойних умовах народитися, прожити і має право гідно відійти без болю та страждань», – директорка волинського хоспісу
Роботу в хоспісі окреслюють як важку, зазначила медсестра Світлана Солоненко. Каже: заробітну плату отримують мінімальну, проте роботи доводиться виконувати багато.
«Ми приходимо на зміну і маємо погодувати їх, перестелити, поміняти памперси, роздати ліки, поколоти уколи. Тоді обід, годуємо, маємо посадити. А люди є повні й худі», – додала медична сестра.Важкохворим пацієнтам у термінальній стадії та онкохворим після хіміотерапії, зі слів Наталії Віслогузової, можуть призначати наркотичні середники.
«Коли хворому уже нічим допомогти, щоб він одужав. Якщо онкохворі, то вони вже пройшли хіміотерапію і вони, як правило, потрапляють до нас на догляд і на знеболення, наркотичні середники додаємо», – повідомила директорка медзакладу.
Зі слів керівниці хоспісу Наталії Віслогузової, з часу відкриття закладу працювало 95 людей. Частину персоналу, говорить директорка, через недостатнє фінансування скоротили. Зараз тут залишилося працювати 65 працівників.
Нагадаємо, очільниця лікарні Наталія Віслогузова торік повідомляла, що 7 тисяч 847 гривень, які виділяє Національна служба здоров’я України раз на рік на лікування і догляд за паліативними хворими, не вистачає.
Луцький «Хоспіс» для важкохворих, який восени 2019 року переселили у приміщення обласної лікарні в селі Боголюби, 2020-го припинив свою діяльність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це розповіла Суспільному директорка медзакладу Наталія Віслогузова.
В області цей медзаклад єдиний, де надають паліативну допомогу хворим. Допомогу в хоспісі отримують пацієнти, каже керівниця, які живуть з важкими й невиліковними недугами, не можуть за собою доглядати та потребують постійного лікування.З людьми, котрі лікуються у хоспісі, напередодні Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги, який відзначатиметься 9 жовтня, поспілкувалися кореспонденти.
Третій місяць триває лікування 90-річної Ніни Пахольчук з села Пісочне. У жінки трофічні виразки на ногах – рани, які довго не загоювалися. Щодня пенсіонерці роблять перев’язки та дають медичні препарати.
«У мене з ногою дуже погано було: чорна була. Лежала місяць у лікарні, а тоді подзвонив племінник і мені сказали, що можна сюди приїхати на лікування. Хочеться додому, але надіюся, щоб загоїлася та нога. Полегшення йде», – зазначила волинянка.Нещодавно потрапила в хоспіс 67-річна ковельчанка Тетяна Куцик. Нині жінка тимчасово перебуває у палаті для важкохворих пацієнтів.
«Були дуже погані симптоми – блювота, нудота і хтозна-що. Не знаю, що далі буде. Сьогодні записалася на візит до невролога і далі вирішать подальше лікування: чи лягати знову, чи, може, покладуть у міську лікарню», – говорить жінка.У палаті для важкохворих пацієнтів лікуються люди з різними неврологічними патологіями, а також пацієнти після інсультів та інфарктів. Лікарка Тамара Божик говорить: тут є необхідне обладнання для надання невідкладної допомоги.
«Проводиться і симптоматична терапія, і знеболювальна. Всі мають хронічний больовий синдром, психоемоційну допомогу надають пацієнтам», – додала медичка.
Читати ще: «Людина має в достойних умовах народитися, прожити і має право гідно відійти без болю та страждань», – директорка волинського хоспісу
Роботу в хоспісі окреслюють як важку, зазначила медсестра Світлана Солоненко. Каже: заробітну плату отримують мінімальну, проте роботи доводиться виконувати багато.
«Ми приходимо на зміну і маємо погодувати їх, перестелити, поміняти памперси, роздати ліки, поколоти уколи. Тоді обід, годуємо, маємо посадити. А люди є повні й худі», – додала медична сестра.Важкохворим пацієнтам у термінальній стадії та онкохворим після хіміотерапії, зі слів Наталії Віслогузової, можуть призначати наркотичні середники.
«Коли хворому уже нічим допомогти, щоб він одужав. Якщо онкохворі, то вони вже пройшли хіміотерапію і вони, як правило, потрапляють до нас на догляд і на знеболення, наркотичні середники додаємо», – повідомила директорка медзакладу.
Зі слів керівниці хоспісу Наталії Віслогузової, з часу відкриття закладу працювало 95 людей. Частину персоналу, говорить директорка, через недостатнє фінансування скоротили. Зараз тут залишилося працювати 65 працівників.
Нагадаємо, очільниця лікарні Наталія Віслогузова торік повідомляла, що 7 тисяч 847 гривень, які виділяє Національна служба здоров’я України раз на рік на лікування і догляд за паліативними хворими, не вистачає.
Луцький «Хоспіс» для важкохворих, який восени 2019 року переселили у приміщення обласної лікарні в селі Боголюби, 2020-го припинив свою діяльність.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 4
![](/public/images/user_no_foto.png?1721870996)
Олена
Показати IP
8 Жовтня 2021 23:33
Успіхів у роботі усьому колективу хоспісу, оскільки це дуже важка праця!!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721870996)
Хрен собачий
Показати IP
9 Жовтня 2021 15:40
Дай Господи всім нам легкого і безболісного переходу до тебе, коли прийде наш час...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721870996)
Мухамат до Хрен собачий
Показати IP
10 Жовтня 2021 22:08
Немає бога, крім Аллаха і я пророк його.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721870996)
Andrij
Показати IP
10 Жовтня 2021 10:26
Будуйте будинки престарiлих як в усiх розвинутих краiнах свiту……
Біля берегів Бразилії знайшли «кокаїнових акул»
Сьогодні 00:17
Сьогодні 00:17
25 липня: свята, події, факти. Міжнародний день червоних туфель та Міжнародний день здоров’я, щастя і гіпнозу
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Через екстремальну спеку в Греції – спалах коронавірусу. Є смертельні випадки
24 Липня 2024 23:41
24 Липня 2024 23:41
Пішохід раптово вискочив на дорогу: за смертельну ДТП судили 28-річного волинянина
24 Липня 2024 23:22
24 Липня 2024 23:22
В одному з підрозділів на Харківщині сталася стрілянина: є загиблі та поранені
24 Липня 2024 23:04
24 Липня 2024 23:04
Лучанин став першим українським футболістом, який забив на Олімпійських іграх
24 Липня 2024 22:45
![](/public/images/logo.png)
24 Липня 2024 22:45
Українці матимуть мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла
24 Липня 2024 22:30
24 Липня 2024 22:30
Чотири педагогині з Волині стали переможницями Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»
24 Липня 2024 22:11
24 Липня 2024 22:11
«Вони не знають російської мови, не розуміють один одного», – військовий з Луцька про найманців в армії РФ
24 Липня 2024 21:53
24 Липня 2024 21:53
Гонконг перетворився на ключового пособника Росії в обході санкцій
24 Липня 2024 21:35
24 Липня 2024 21:35
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.