Єдине на Волині: як працює паліативне відділення у психоневрологічному інтернаті в Горохові
![](/resize/450x252/r/files/news/2023/01-12/353951/c96b6338e9bb2b3f.jpg)
У Горохівському психоневрологічному інтернаті запрацювало паліативне відділення для пацієнтів, які не можуть за собою доглядати і людей, які потребують цілодобового догляду.
Про це розповіла Суспільному керівниця закладу Юлія Ковальчук.
Всього на Волині – шість інтернатних психоневрологічних установ. Паліативне відділення наразі є лише у Горохові.
Нагадаємо, у вересні 2021 року в Горохівському психоневрологічному інтернаті добудували частину будівлі, яка обвалилась наприкінці листопада 2020-го. Тут завершили капітальний ремонт усередині приміщення, підопічні інтернату повернулися до своїх кімнат.
Відділення обладнали функціональними ліжками та протипролежневими матрацами. «Окрім того, у нас є медичне обладнання. Це монітори спостереження пацієнта, кисневий концентратор, кардіограф», – додає керівниця.
У паліативному відділенні інтернату зараз перебуває 15 підопічних, одне ліжко – в резерві.«В нас є хворі із захворюваннями і неврологічного характеру, тобто після перенесення ішемічного інсульту. Хворі із серцево-судинними захворюваннями, з новоутвореннями, тобто онкологічними захворюваннями. Ми надаємо допомогу і таким хворим», – розповів завідувач паліативного відділення Володимир Мельник.
Вік пацієнтів – від 30 років. Василь Лук’янчук потрапив у паліативне відділення із загального. Цього місяця чоловіку виповниться 69 років.
«Мені тут добре допомагають, лікують. Доглядають за нами. Я дуже вдячний, що це відділення відкрили. Годують дуже добре, ми задоволені», – говорить пацієнт.З обласного бюджету на створення паліативного відділення торік виділили 350 тисяч гривень. Цього року додатково виділили майже півтора мільйона гривень. За гроші благодійників облаштували ресурсно-інтеграційний центр. З мешканцями інтернату також працюють психологи.
П’ятеро людей із інтернату за останні п’ять років повернулися до звичного життя в родини.
Зараз у Горохівському психоневрологічному інтернаті проживає 130 мешканців. Це, за словами директорки закладу, люди з інвалідністю першої, другої груп різних захворювань. Із них 15 людей – переселенці із Покровського психоневрологічного інтернату Донецької області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це розповіла Суспільному керівниця закладу Юлія Ковальчук.
Всього на Волині – шість інтернатних психоневрологічних установ. Паліативне відділення наразі є лише у Горохові.
Нагадаємо, у вересні 2021 року в Горохівському психоневрологічному інтернаті добудували частину будівлі, яка обвалилась наприкінці листопада 2020-го. Тут завершили капітальний ремонт усередині приміщення, підопічні інтернату повернулися до своїх кімнат.
Відділення обладнали функціональними ліжками та протипролежневими матрацами. «Окрім того, у нас є медичне обладнання. Це монітори спостереження пацієнта, кисневий концентратор, кардіограф», – додає керівниця.
У паліативному відділенні інтернату зараз перебуває 15 підопічних, одне ліжко – в резерві.«В нас є хворі із захворюваннями і неврологічного характеру, тобто після перенесення ішемічного інсульту. Хворі із серцево-судинними захворюваннями, з новоутвореннями, тобто онкологічними захворюваннями. Ми надаємо допомогу і таким хворим», – розповів завідувач паліативного відділення Володимир Мельник.
Вік пацієнтів – від 30 років. Василь Лук’янчук потрапив у паліативне відділення із загального. Цього місяця чоловіку виповниться 69 років.
«Мені тут добре допомагають, лікують. Доглядають за нами. Я дуже вдячний, що це відділення відкрили. Годують дуже добре, ми задоволені», – говорить пацієнт.З обласного бюджету на створення паліативного відділення торік виділили 350 тисяч гривень. Цього року додатково виділили майже півтора мільйона гривень. За гроші благодійників облаштували ресурсно-інтеграційний центр. З мешканцями інтернату також працюють психологи.
П’ятеро людей із інтернату за останні п’ять років повернулися до звичного життя в родини.
Зараз у Горохівському психоневрологічному інтернаті проживає 130 мешканців. Це, за словами директорки закладу, люди з інвалідністю першої, другої груп різних захворювань. Із них 15 людей – переселенці із Покровського психоневрологічного інтернату Донецької області.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
У Луцьку на перехресті бус збив велосипедиста
Сьогодні 10:32
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 10:32
Пити могорич на Волині було професією
Сьогодні 09:36
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 09:36
В Україні відновили перевірки якості пального на АЗС
Сьогодні 09:08
Сьогодні 09:08
Пройти переможним парадом Красною площею й розстріляти Кремль: про що мріють князівські воїни з Волині
Сьогодні 07:44
Сьогодні 07:44
У Луцьку з аукціону продадуть унікальний «Сопілковий лот»
Сьогодні 06:48
Сьогодні 06:48
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.