USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Ярмарок ветеранського бізнесу в Луцьку: історії сили, творчості та натхнення. Фото

1 Квітня 2025 19:09
У Луцькому НТУ відбувся третій ярмарок ветеранського бізнесу «Я зміг – і ти зможеш!». У заході взяли участь 40 учасників, з яких 15 представили своє проєкти вперше. Окрім волинських бізнесів, свої історії успіху приїхали розповісти представники Києва, Львова, Хмельницького, Чернігова та Білої Церкви.

Найпопулярнішими точками ярмарку стали столи з їжею, також були представлені проєкти з виготовлення посуду, виробів з металу, в'язані іграшки та текстиль, виробництво свічок, парфумів та багато інших ідей від ветеранів, ветеранок, членів їх родин, сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Читати ще: Сила, впевненість, безпека: у Луцьку завершився курс самооборони для підлітків. Фото

Як зазначила заступниця міського голови Ірина Чебелюк, ярмарок покликаний підтримати ветеранів, допомогти їм стати впевненішими та презентувати свою продукцію. Вона наголосила, що це може стати стимулом для інших військових розпочати власний бізнес, адже місто надає необхідну підтримку та консультації щодо фінансування.
Гості зі Львова Лідія Медведєва та її чоловік-ветеран Валерій Венчковський представили на ярмарку виробництво смаженого морозива. Цією справою почали займатися рік тому і зараз планують розширення.

«Морозиво робиться під впливом низьких температур. Знизу є холодильник, воно охолоджується і з рідкого стану перетворюється в твердий. Зараз ми хочемо податися на грант, тому що усвідомлюємо, що людям це цікаво, особливо діткам, і саме тому хотіли б розширитися», – ділиться Лідія Медведєва.

Читати ще: Швейну машинку подарував чоловік: дружина безвісти зниклого поліцейського представила свою справу на ветеранському ярмарку в Луцьку
Унікальним виготовленням виробів з металу займається ветеран війни з Волині Павло Скшетуський. У власній кузні чоловік вже близько пʼяти років створює креативні орнаменти на сокирах та інших виробах.

«Кузня розташована за Ківерцями, у селі Гайове. Більшість виробів – холодна зброя, хоча сьогодні у мене представлені сокири, які нею не є. На один виріб може піти від декількох годин до тижнів, все залежить від фантазії і натхнення без яких нічого не вийде. Четверта частина виробів їде за кордон, а так щоб у когось з відомих, то у Залужного є дві, зараз також одному генералу виготовляю на замовлення», – ділиться ветеран.
Кожен орнамент має свою історію. Павло розповів, що одну із сокир допомогла створити дівчинка-сусідка, яка принесла на папері перемальовану картинку з соцмереж. Головне, каже чоловік – любити свою справу та вкладати у вироби всю душу.

Ще один цікавий проєкт – мʼякі іграшки-аміґурумі, які плете мама воїна, зниклого безвісти за особливих обставин, Світлана Джуль. Жінка почала вʼязати ще пʼять років тому, коли із Старої Вижівки переїхала до Луцька. Але коли дізналася, що її син зник безвісти – довгий час не могла взяти в руки нитки, проте зараз знайшла у цій справі внутрішній спокій.
«Від цієї справи я отримую задоволення і спокій, який зараз особливо необхідний. Це більше як захоплення, бо бізнес я не вмію створити, для цього треба мати сторінки в соцмережах, просувати їх, а у мене є лише Інстаграм. Звичайно, у майбутньому хочеться вийти на велике охоплення, зокрема іноземне, і мати більше клієнтів», – розповідає про свій проєкт пані Світлана.

Луцький ветеран-художник Юрій Ляшук на ярмарку представляє одяг та текстиль з цікавими принтами, які перероблює в ілюстрації з власних картин. Цією справою вже займається майже рік.
«Головна ідея в тому, щоб перенести мої картини на одяг, аби мистецтво в такій формі стало ближчим до людей. Наш бізнес лише зароджується, у нас немає ще майстерні, тому працюємо вдома і розвиваємо соцмережі, щоб залучати клієнтів», – розповідає Юрій Ляшук.

Уже традиційно під час заходу діяли куточки з інформаційно-консультативної підтримки від організацій та бізнесу, які надають різноманітні послуги для ветеранів та їхніх родин.
Водночас з ярмарком тривав круглий стіл за ініціативи комітету Верховної Ради України з питань соціальної підтримки та захисту прав ветеранів на тему «Освіта для ветеранів».
До круглого столу долучилися представники центральної та місцевої влади, зокрема голова Волинської ОВА Іван Рудницький, заступники міністрів освіти і науки, у справах ветеранів та охорони здоров’я, керівники Державного центру зайнятості й Національного агентства із забезпечення якості освіти, а також перший заступник голови Комітету, народний депутат України Ірина Констанкевич.
Луцьку громаду на заході представляли заступниця міського голови Ірина Чебелюк, директор департаменту з питань ветеранської політики Олег Кобилинський і керівник КУ «ХАБ ВЕТЕРАН» Тарас Сасовський.

Ректорка ЛНТУ Ірина Вахович зазначила, що завдяки обговоренню за участі міністерств, найвищого рівня державних структур, вдалося зібрати корисну та цікаву інформацію для подальшої роботи.
«Мабуть, в таких круглих столах і треба обмінюватись, тому що частину ми не знаємо, частину ви не знаєте, і хтось в своїй доповіді це окреслить і буде багато відповідей на всі питання, які ми обговорили вже з позиції проблемних моментів. Тобто на рівні одного із університетів України, як це все реалізовується і буде втілюватися у життя», – закцентувала Ірина Вахович.
Під час ярмарку гості також могли ознайомитися з виставкою робіт арт-студії «П'ятерня» художниці Тетяни Мялковської. Понад 2000 дітей, які втратили батьків, були змушені покинути свої домівки або опинилися у складних життєвих обставинах, а також 1000 ветеранів пройшли творчі реабілітаційні програми. Їхні роботи стали відображенням пережитих емоцій, болю та сили духу. Виставки цих терапевтичних творів уже відбулися у понад 10 країнах світу, привертаючи увагу до їхніх історій та внутрішньої стійкості.

Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus