«Якщо дощі йтимуть і далі, підтоплення будинків не уникнути», – фахівець про велику воду на Волині
![](/resize/450x253/r/files/news/2023/04-19/359675/ec74a7e14ac76a09.jpg)
Рівень води у річці Стир за останні кілька днів суттєво піднявся через опади й набув критичної межі.
Про це розповів Суспільному Віктор Пахольчук, начальник Маневицької експлуатаційної дільниці регіонального офісу водних ресурсів.
З його слів, якщо дощі йтимуть і далі, підтоплення житлових будинків у Колківській громаді не уникнути. Плавати у воді можуть будинки у населених пунктах Розничі, Комарове та Годомичі.
Віктор Пахольчук каже: будівництво дамби та відкачування надлишкової води насосами в селищі Колки – дороге.
Тож за потреби та за зверненнями воду з підвалів відкачують працівники місцевої пожежної рятувальної команди, розповів заступник голови Михайло Лобода.Читати ще: Весняне водопілля: на Волині оголосили «жовтий» рівень небезпеки
З його слів, цього року в Колківській громаді виділено 3 мільйони 30 тисяч гривень на утримання пожежної охорони.«Люди звертаються, що топить деякі їхні житлові та господарські будівлі. Але, щоб аж так критично – поки що ні», – каже Михайло Лобода.Обійстя 31-річної Ірини Фіщук із села Розничі Колківської громади розташоване за кілька метрів до заплави річки Стир. Жінка тут проживає понад десять років. Води, каже, багато щороку, але цієї весни – найбільше.
Читати ще: Як волинянам, які живуть у підтоплених районах, уникнути інфекцій та отруєнь
Будинок та подвір’я 54-річної сусідки навпроти – уже підтоплені, – розповідає власниця Ніна.За вихідні в області вдвічі зросла площа підтоплень і зараз становить 17 з половиною тисяч гектарів. Минулого тижня ця цифра становила понад сім тисяч гектарів, розповів заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук. З його слів, найбільше – 14 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та домогосподарств – затоплено у Камінь-Каширському районі.
Ростислав Кравчук каже: в області щодня працюють від 14 до 20 насосних станцій, які від початку підтоплень відкачали більш як 20 мільйонів метрів кубічних води.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це розповів Суспільному Віктор Пахольчук, начальник Маневицької експлуатаційної дільниці регіонального офісу водних ресурсів.
З його слів, якщо дощі йтимуть і далі, підтоплення житлових будинків у Колківській громаді не уникнути. Плавати у воді можуть будинки у населених пунктах Розничі, Комарове та Годомичі.
Віктор Пахольчук каже: будівництво дамби та відкачування надлишкової води насосами в селищі Колки – дороге.
Тож за потреби та за зверненнями воду з підвалів відкачують працівники місцевої пожежної рятувальної команди, розповів заступник голови Михайло Лобода.Читати ще: Весняне водопілля: на Волині оголосили «жовтий» рівень небезпеки
З його слів, цього року в Колківській громаді виділено 3 мільйони 30 тисяч гривень на утримання пожежної охорони.«Люди звертаються, що топить деякі їхні житлові та господарські будівлі. Але, щоб аж так критично – поки що ні», – каже Михайло Лобода.Обійстя 31-річної Ірини Фіщук із села Розничі Колківської громади розташоване за кілька метрів до заплави річки Стир. Жінка тут проживає понад десять років. Води, каже, багато щороку, але цієї весни – найбільше.
Читати ще: Як волинянам, які живуть у підтоплених районах, уникнути інфекцій та отруєнь
Будинок та подвір’я 54-річної сусідки навпроти – уже підтоплені, – розповідає власниця Ніна.За вихідні в області вдвічі зросла площа підтоплень і зараз становить 17 з половиною тисяч гектарів. Минулого тижня ця цифра становила понад сім тисяч гектарів, розповів заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук. З його слів, найбільше – 14 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та домогосподарств – затоплено у Камінь-Каширському районі.
Ростислав Кравчук каже: в області щодня працюють від 14 до 20 насосних станцій, які від початку підтоплень відкачали більш як 20 мільйонів метрів кубічних води.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 2
![](/public/images/user_no_foto.png?1721266046)
Логічно
Показати IP
20 Квітня 2023 00:33
Якщо, будуєш будинок з видом на водойму, то будь готовий вирішувати наслідки з виходом води з берегів. А не плакатись, що то є непрогнозована ситуація і витрачати кошти обласного чи місцевого бюджету.
Зараз є більш пріоритетні статті витрат. Війна в Країні...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721266046)
Логічно
Показати IP
20 Квітня 2023 00:49
Чи може, ще пропіаримо "теоретичну рятівну операцію" в заплаві річки Стир, навпроти Центрального парку? За кошти Лучан...
Там теж є ймовірність підтоплення. Аналогічно до того, коли там ЛЕБЕДІ плавали 10 років тому.
Але незважаючи на історію, виросли будинки по 200-300 тис.дол..
То їм теж, треба допомагати?
Чи вони самі проспонсоруюють свої "проблеми"?
18 липня: свята, події, факти. Всесвітній день слухання, у США цього дня жінкам офіційно дозволили кермувати авто![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Потрібні роки: назвали, за скільки часу вдасться відновити найбільшу ГЕС України
17 Липня 2024 23:48
17 Липня 2024 23:48
На Волині державі хочуть повернути лісові землі вартістю понад 100 мільйонів
17 Липня 2024 23:30
17 Липня 2024 23:30
Українці готові менше витрачати гроші: індекс споживчих настроїв знизився
17 Липня 2024 23:11
17 Липня 2024 23:11
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
17 Липня 2024 23:09
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 23:09
Більшість українців не почуваються європейцями. Опитування
17 Липня 2024 22:53
17 Липня 2024 22:53
То в ліс пішов, то чарку випив: волинянина судили за ухилення від мобілізації, а він пропускав засідання
17 Липня 2024 22:34
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 22:34
19-річна скороходка з Волині перемогла на відкритому чемпіонаті Франції з легкої атлетики
17 Липня 2024 22:16
17 Липня 2024 22:16
В Україні готують нові правила видавання лікарняних: чого очікувати
17 Липня 2024 21:57
17 Липня 2024 21:57
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.