USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 41.30 41.60
  • PLN 10.35 10.50

Які зміни відбудуться в українській системі освіти: Лісовий розкрив деталі

10 Серпня 2023 07:38
Міністр освіти та науки Оксен Лісовий зазначив, що для зміни системи освіти в Україні треба постійно займатися трансформацією одразу всіх галузей – йдеться, зокрема, про дошкільну, загальну середню освіту та старшу школу.

Про це він розповів у програмі «Сніданок з 1+1».

«Перш ніж говорити про проблеми освіти, треба сказати про те добре, що ми маємо. Це люди в освіті. Останні роки – йдеться про ковід і виклики війни – проявили неймовірну стійкість наших людей. Кожен раз, коли я говорю про якісь проблеми та трансформації, яких потребує освіта, якісь зміни, я, перш за все, говорю про те, що у нас прекрасні люди в освіті, які витримали неймовірний тиск, які зберегли сталість системи, навчальний процес, свої заклади», – зазначив Оксен Лісовий.

Він наголосив, що навіть колективи, які виїхали з окупованих територій, до сих пір продовжують триматися і працювати зі своїми дітьми – тим контингентом учнів, які там само виїхали за межі своїх рідних регіонів і навіть за межі країни.

Але, безумовно, освіта потребує трансформацій, зауважив міністр: «Йдеться не лише про українську освіту. Будь-яка система освіти повинна постійно працювати над своєю модернізацією. Тому що освіта – це те, що готує людину до завтрашнього дня. Якщо ми дійсно хочемо змінити систему освіти, ми повинні постійно займатися трансформацією одразу всіх галузей».

Перша галузь – дошкільна освіта, розповів він: «Ми зараз працюємо над трансформаціями дошкільної освіти. Вона має досить великі проблеми, але дуже велике значення. Тому що, по-перше, якісна дошкільна освіта, безпечні умови і хороші можливості для розвитку дітей закладають основу в дитину для подальшого її руху, успіху в школі і успіху в житті».

Оксен Лісовий продовжив: «А по-друге, це можливість самореалізовуватися батькам, матерям, виходити на ринок праці, особливо зараз, коли нам потрібні робочі руки. Тому дошкільна освіта – перша галузь, над трансформацією якої ми працюємо».

«Конкретно зараз ми обговорюємо з експертами той комплекс реформ, який ми будемо там проводити, відкриваємо доступ приватній ініціативі в організації дошкільних навчальних закладів, відкриваємо швидкий доступ до професії – швидке навчання професії вихователя. Працюємо над зміною соціального статусу вихователя дошкільного закладу, тобто йдеться про заробітну плату. Це такий простий набір, над яким ми працюємо», – прокоментував міністр.

Друга галузь – загальна середня освіта. «Відновлюємо Нову українську школу – проєкт, який прекрасно себе проявив. Сьогодні працюємо над відновленням субвенцій на базову школу. Тому що ми знаємо, що діти провчились в молодшій школі, проєкт Нової української школи проявив себе добре, хороші відгуки батьків, хороша результативність дітей в тих позиціях, на які спрямована була реформа НУШ, вийшли в базову школу і проєкт зупинився», – розповів Оксен Лісовий.

Він продовжив: «Рік педагоги витягували все це на власному ентузіазмі, по суті рятували цю реформу. Зараз уряд виділив 1,5 млрд грн. на відновлення реформи – закупівлю необхідного обладнання для базової школи і розграбованих шкіл на окупованих територіях, а молодша школа, яка була обладнана належним чином, отримає нове обладнання. Також йдеться про підготовку вчителів».

Третя галузь – старша школа, а саме академічні ліцеї і професійні коледжі. «Тобто ми вчимося до 9 класу, а опісля йдемо або в академічний ліцей, або в професійний коледж, де навчаємося ще три роки. З професійного коледжу ми виходимо з професією на ринок праці, а з академічного ліцею ми йдемо у заклад вищої освіти» – зазначив міністр.

«Профтех освіту, вищу освіту і науку ми також трансформуємо», – резюмував Оксен Лісовий.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus