USD 42.25 42.65
  • USD 42.25 42.65
  • EUR 42.50 42.65
  • PLN 10.20 10.37

Як звичайний дощ міг запустити процес зародження життя на Землі? Відповідь учених

24 Серпня 2024 00:33
Нове дослідження пролило світло на одну з найбільших загадок науки: як виникло життя на Землі. Учені виявили, що дощ міг зіграти ключову роль у формуванні перших клітин.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, пише УП. Життя з посиланням на The New York Times.

Сьогодні всі живі організми побудовані з клітин, які містять ДНК, РНК, білки та інші молекули. Однак мільярди років тому клітини були значно простішими. Вчені довгий час намагалися розгадати таємницю виникнення цих первісних клітин і робили спроби відтворити цей процес у лабораторних умовах.

Однією з гіпотез є те, що перші клітини складалися суто з РНК – молекули, яка, подібно до ДНК, здатна зберігати генетичну інформацію. Крім того, РНК може набувати різноманітних форм і виконувати численні функції, наприклад, сприяти з’єднанню або розщепленню інших молекул.

Читати ще: Життя на землі могло виникнути значно раніше, ніж вважалося, – британські науковці

Проте виникає питання: як могли існувати такі примітивні клітини без захисної мембрани, яка характерна для сучасних клітин?

Мембрана виконує роль бар’єра, контролюючи обмін речовин між клітиною і зовнішнім середовищем. Без мембрани перші клітини не змогли б ефективно поглинати необхідні поживні речовини або виводити відходи.

Вчені припустили, що перші клітини могли бути схожі на маленькі крапельки, що вільно плавають у воді. Вони вирішили перевірити цю гіпотезу в лабораторії, створивши такі крапельки з РНК всередині.

Читати ще: Вчені з'ясували, коли помре Земля

Під час експериментів науковці помітили, що під час струшування краплі ділилися на дві частини, імітуючи процес розмноження. Однак виникла проблема: вони швидко зливалися між собою, подібно до крапель олії у воді.

У 2018 році вчений Аман Аґравал знайшов спосіб їх стабілізувати. Виявилося, що вода сприяє утворенню своєрідної сітки між молекулами всередині краплі, що робить її більш стійкою.

У 2021 році дослідник Джек Состак, який протягом багатьох років вивчав перші клітини, вирішив перевірити це. Його команда провела експеримент і підтвердила, що додавання очищеної води дозволяє краплям РНК зберігати свою форму протягом кількох днів.

Читати ще: Прісній воді на Землі щонайменше чотири мільярди років

Це відкриття наштовхнуло вчених на думку, що дощ, який випадав на Землю мільярди років тому, міг відіграти ключову роль у формуванні перших клітин.

Аспірантка Ануша Вонтедду провела додатковий експеримент із використанням дощової води й отримала аналогічні результати.

«Виявилося, що для утворення стабільних крапель РНК достатньо було змішати необхідні компоненти і створити відповідні умови. Це відносно простий процес, який міг легко відбуватися на нашій планеті в далекому минулому. Нові дані свідчать про те, що життя на Землі могло виникнути з неживої матерії в результаті природних процесів, а дощ міг бути одним з ключових факторів цього дивовижного перетворення», – йдеться у дослідженні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus