«Як згадаю – волосся дибки»: 92-річна переселенка у Луцьку розповіла, як пережила Голодомор і втратила дім
![](/resize/450x299/r/files/news/2023/11-25/372702/73e1b21897618ee1.jpg)
Переселенці з Донеччини Євгенії Сопіній – 92. Ще дитиною жінка пережила Голодомор 1932-33 років. У 10 років застала Другу світову війну, втратила на фронті батька, а торік змушена була тікати з рідного дому через вторгнення російських військ в Україну.
Зараз Євгенія Сопіна разом із невісткою і сином живуть у приватному будинку в Луцьку, пише Суспільне.
У 1932 році Євгенія Сопіна ще була немовлям. З розповідей мами пам’ятає, що родина врятувалася завдяки переїзду із Полтавської області в Донецьку.
«Голодували, ходили полями, мені коли років п'ять уже було, я лазила полями і мерзлу картоплю збирала, їла, бо їсти ж хочеться, а немає нічого, ми ж приїхали ні з чим», – пригадує пенсіонерка.
Вдруге із голодом родина Євгенії Сопіної зіштовхнулася після Другої світової війни, коли на фронті загинув батько.«Як згадаю – волосся на голові дибки, – каже переселенка. – Щоб вижити, і ховрашків виловлювали та їли, лиш би тільки вижити. А тоді, як землю дали, то ми кукурудзу садили, ще молода, а ми вже її скубли, бо їсти хотіли».
Читати ще: «Це мій оберіг»: переселенка з Донеччини вивезла з окупації вишиванки та переїхала до Луцька
Жінка додає: не могла уявити, що через десятки років знову доведеться втікати від війни. У 2022-му разом з невісткою була змушена виїхати з Донеччини на Волинь. Російські війська зруйнували дім, у якому жила пенсіонерка. Також не встояв будинок її онука.
«Я ще сину казала: нікуди не поїду, скільки мені зосталось того життя. Наступного дня як бахнуло на кухні, такий страшний чорний дим... Я ні з чим, як була в куртці – втекла. Вік збирала, збирала, все було», – пригадує переселенка.
На Волині родина Сопіних почала спілкуватися українською. Спершу жили у гуртожитку в Княгининку. Нещодавно переїхали у приватний будинок.
Онук і правнучка 92-річної переселенки захищають Україну в лавах Збройних сил.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Зараз Євгенія Сопіна разом із невісткою і сином живуть у приватному будинку в Луцьку, пише Суспільне.
У 1932 році Євгенія Сопіна ще була немовлям. З розповідей мами пам’ятає, що родина врятувалася завдяки переїзду із Полтавської області в Донецьку.
«Голодували, ходили полями, мені коли років п'ять уже було, я лазила полями і мерзлу картоплю збирала, їла, бо їсти ж хочеться, а немає нічого, ми ж приїхали ні з чим», – пригадує пенсіонерка.
Вдруге із голодом родина Євгенії Сопіної зіштовхнулася після Другої світової війни, коли на фронті загинув батько.«Як згадаю – волосся на голові дибки, – каже переселенка. – Щоб вижити, і ховрашків виловлювали та їли, лиш би тільки вижити. А тоді, як землю дали, то ми кукурудзу садили, ще молода, а ми вже її скубли, бо їсти хотіли».
Читати ще: «Це мій оберіг»: переселенка з Донеччини вивезла з окупації вишиванки та переїхала до Луцька
Жінка додає: не могла уявити, що через десятки років знову доведеться втікати від війни. У 2022-му разом з невісткою була змушена виїхати з Донеччини на Волинь. Російські війська зруйнували дім, у якому жила пенсіонерка. Також не встояв будинок її онука.
«Я ще сину казала: нікуди не поїду, скільки мені зосталось того життя. Наступного дня як бахнуло на кухні, такий страшний чорний дим... Я ні з чим, як була в куртці – втекла. Вік збирала, збирала, все було», – пригадує переселенка.
На Волині родина Сопіних почала спілкуватися українською. Спершу жили у гуртожитку в Княгининку. Нещодавно переїхали у приватний будинок.
Онук і правнучка 92-річної переселенки захищають Україну в лавах Збройних сил.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
18 липня: свята, події, факти. Всесвітній день слухання, у США цього дня жінкам офіційно дозволили кермувати авто![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Потрібні роки: назвали, за скільки часу вдасться відновити найбільшу ГЕС України
17 Липня 2024 23:48
17 Липня 2024 23:48
На Волині державі хочуть повернути лісові землі вартістю понад 100 мільйонів
17 Липня 2024 23:30
17 Липня 2024 23:30
Українці готові менше витрачати гроші: індекс споживчих настроїв знизився
17 Липня 2024 23:11
17 Липня 2024 23:11
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
17 Липня 2024 23:09
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 23:09
Більшість українців не почуваються європейцями. Опитування
17 Липня 2024 22:53
17 Липня 2024 22:53
То в ліс пішов, то чарку випив: волинянина судили за ухилення від мобілізації, а він пропускав засідання
17 Липня 2024 22:34
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 22:34
19-річна скороходка з Волині перемогла на відкритому чемпіонаті Франції з легкої атлетики
17 Липня 2024 22:16
17 Липня 2024 22:16
В Україні готують нові правила видавання лікарняних: чого очікувати
17 Липня 2024 21:57
17 Липня 2024 21:57
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.