Як у Луцьку боротимуться з нагромадженням великогабаритного сміття
![](/resize/450x337/r/files/news/2021/07-15/318937/56.jpeg)
«Луцькспецкомунтранс» надає послугу платного вивезення великогабаритного сміття, а до боротьби з недобросовісними лучанами, які захаращують двори, залучає муніципальну варту, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».
Лучанин Володимир, який мешкає на вулиці Кравчука, зараз робить ремонт у своєму помешканні. Розповідає, що великогабаритне сміття жителі його багатоквартирного будинку залишають біля контейнерів. Раз на тиждень автомобіль «Луцькспецкомунтрансу» забирає його. Послугу мешканці оплачують – вона входить у тариф на вивезення сміття.
«Нам зробили спеціальні майданчики для такого сміття. Там воно зберігається і не розноситься вітром… За таке, дійсно, можна й доплачувати», – каже він.
Раніше складування великогабаритних відходів біля сміттєвих контейнерів було заборонене, а їхня утилізація не була закладена в тариф на вивезення побутового сміття. Тепер жителям пропонують таку послугу: для багатоквартирних будинків – 0.13 куба на рік, для приватного сектору – 0.15 куба на рік.
«Це класно. Для чого захламляти двір всяким непотребом?» – звертає увагу лучанка Олена.
Окрім того, «Луцькспецкомунтранс» пропонує платну послугу з вивезення великогабаритних відходів. Тариф на забір, вивезення та утилізацію сміття на полігоні становить близько 1800 гривень. Аби замовити спецавтомобіль, потрібно зателефонувати на гарячу лінію комунального підприємства, у сільську раду чи у групу оперативного реагування 15-80.
Читати ще: Як замовити вивезення великогабаритного сміття мешканцям Луцької громади
«Така послуга коштує близько 1800 гривень за 10-15 кубів. Тобто люди збирають сміття, складаються грошима на автомобіль, а ми вивозимо це», – пояснює директор КП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк.
Наголошує: часто через стихійно припарковані машини у дворах спеціальний автомобіль підприємства не може доїхати до сміттєвого майданчика.
Натомість працівники муніципальної варти акцентують: мешканцям заборонено вивозити великогабаритне сміття до чужих контейнерів. За це їм загрожує адміністративне покарання.
«Це порушення статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це передбачається накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, на посадових осіб або суб’єктів підприємницької діяльності, якщо вони здійснюють таке правопорушення в процесі їхньої діяльності, – від 850 до 1700 гривень», – вказує керівниця відділу контролю за благоустроєм та санітарним станом міста департаменту муніципальної варти Тетяна Головій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Лучанин Володимир, який мешкає на вулиці Кравчука, зараз робить ремонт у своєму помешканні. Розповідає, що великогабаритне сміття жителі його багатоквартирного будинку залишають біля контейнерів. Раз на тиждень автомобіль «Луцькспецкомунтрансу» забирає його. Послугу мешканці оплачують – вона входить у тариф на вивезення сміття.
«Нам зробили спеціальні майданчики для такого сміття. Там воно зберігається і не розноситься вітром… За таке, дійсно, можна й доплачувати», – каже він.
Раніше складування великогабаритних відходів біля сміттєвих контейнерів було заборонене, а їхня утилізація не була закладена в тариф на вивезення побутового сміття. Тепер жителям пропонують таку послугу: для багатоквартирних будинків – 0.13 куба на рік, для приватного сектору – 0.15 куба на рік.
«Це класно. Для чого захламляти двір всяким непотребом?» – звертає увагу лучанка Олена.
Окрім того, «Луцькспецкомунтранс» пропонує платну послугу з вивезення великогабаритних відходів. Тариф на забір, вивезення та утилізацію сміття на полігоні становить близько 1800 гривень. Аби замовити спецавтомобіль, потрібно зателефонувати на гарячу лінію комунального підприємства, у сільську раду чи у групу оперативного реагування 15-80.
Читати ще: Як замовити вивезення великогабаритного сміття мешканцям Луцької громади
«Така послуга коштує близько 1800 гривень за 10-15 кубів. Тобто люди збирають сміття, складаються грошима на автомобіль, а ми вивозимо це», – пояснює директор КП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк.
Наголошує: часто через стихійно припарковані машини у дворах спеціальний автомобіль підприємства не може доїхати до сміттєвого майданчика.
Натомість працівники муніципальної варти акцентують: мешканцям заборонено вивозити великогабаритне сміття до чужих контейнерів. За це їм загрожує адміністративне покарання.
«Це порушення статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це передбачається накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, на посадових осіб або суб’єктів підприємницької діяльності, якщо вони здійснюють таке правопорушення в процесі їхньої діяльності, – від 850 до 1700 гривень», – вказує керівниця відділу контролю за благоустроєм та санітарним станом міста департаменту муніципальної варти Тетяна Головій.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 2
![](/public/images/user_no_foto.png?1721975256)
Анонім
Показати IP
16 Липня 2021 23:03
Чого смітники житлового будинку на Гірній, 2 віднесені від житлового будинку на 800 метрів і розміщені за 5 метрів від житлового будинку по вулиці Роговій, 35? Чого муніципали роблять засідки і не дають викидати сміття в ці смітники людям, які проживають за 20, 30 , 50 метрів від тих смітників, мотивуючи це тим, що смітники належать ОСББ, яке за 800 метрів від тих смітників і жителі якого не хочуть мати смітники у своєму дворі, бо їм заважають мухи і сморід. Тіпа мухи і сморід не заважають жителям будинку під вікнами яких поставлені смітники.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721975256)
Лучанин
Показати IP
16 Липня 2021 23:13
Добре якщо на Кравчука з цим проблем немає, а в інших місцях навіть заплатити максимальний штраф буде дешевше, аніж платити 1800 грн за мішок сміття. Так, можливо комусь треба вивезти відразу 15 кубів, але ж не всім. Думай..те!
У Ковелі випускників, які отримали найвищі результати з НМТ, нагородили грошовими сертифікатами
Сьогодні 09:00
Сьогодні 09:00
В Україну не повернулися понад 20 водіїв підприємства, які виїхали з дозволу Волинської ОВА
Сьогодні 08:10
Сьогодні 08:10
Нацбанк назвав банкноти, які підробляють найчастіше
Сьогодні 07:41
Сьогодні 07:41
На Волині спрощенці додали до бюджету 734 мільйони гривень
Сьогодні 06:44
Сьогодні 06:44
В Україні подорожчали кавуни
Сьогодні 06:16
Сьогодні 06:16
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.