USD 40.95 41.35
  • USD 40.95 41.35
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.40 10.55

Як не спалити новорічну ялинку вдома. Поради ДСНС

31 Грудня 2022 11:34
У Державній службі України з надзвичайних ситуацій надали перелік порад громадянам щодо безпечного поводження з ялинками вдома.

Про це під час брифінгу заявив заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак, пише Укрінформ.

«Хочемо нагадати елементарні правила і норми, яких необхідно дотримуватися під час облаштування в оселях новорічної ялинки. Насамперед при їх облаштуванні потрібно розуміти, що штучна ялинка завжди більш схильна до займання», – сказав він.

Рудак наголосив, що громадянам категорично забороняється при облаштуванні ялинки прикрашати її такими засобами, як марля, вата тощо – тобто усіма засобами, які можуть швидко зайнятися.

Ялинку категорично заборонено прикрашати свічками. Також потрібно враховувати її розташування для того, щоб вона не заважала шляхам евакуації у випадку загоряння, додав він. Новорічна красуня має знаходитися не менше чим пів метра від обігрівачів, телевізорів, магнітофонів тощо. Окрім того, прикрашаючи ялинку електричними гірляндами, слід звернути увагу, щоб вони були сертифіковані. І обов’язково перевірити цілісність самої гірлянди, зазначив представник ДСНС.

Чиновник уточнив, що якщо на ялинці сталася пожежа, то людям, у першу чергу, не потрібно панікувати, а необхідно максимально швидко, якщо це можливо, вимкнути гірлянду з розетки, і спробувати самотужки загасити пожежу. При цих заходах потрібно розуміти, що штучну ялинку не можна гасити водою, її необхідно накрити сухою тканиною, яка при облаштуванні ялинки у людини має бути під рукою.

«Найкраще, щоб у вас в кімнаті знаходився вогнегасник. Живу ялинку можна гасити і тканиною, і заливати водою, і засипати піском. Якщо ви розумієте, що самотужки не в змозі погасити ці наслідки пожежі, то необхідно негайно викликати рятувальників за номером 101 – вони максимально швидко прибудуть і допоможуть», – порадив Рудак.

Відповідаючи на питання щодо поводження з піротехнікою, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС заявив, що здебільшого всі правила поводження з піротехнікою прописані виробником на самій упаковці від піротехнічного засобу. На цих упаковках визначена відстань, на якій цей засіб потрібно облаштовувати, як закріплювати; безпечна відстань, на яку людям потрібно відійти; термін, на який не можна підходити до приладів піротехніки, а також вказана вікова заборона щодо цих засобів та інше.

Читати ще: Комендантська година: у Луцькій громаді заборонили святкування новорічних корпоративів та салюти

«Але щодо піротехніки, насамперед потрібно знати елементарно просту річ – те, що під час воєнного стану в країні заборонено використовувати піротехнічні засоби. Все», – наголосив Рудак.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
ВІРУС Показати IP 31 Грудня 2022 19:04
ТА ВЗАГАЛІ ЇЇ НЕ СТАВИТИ.САМОСІВНА СОСНА ЯКУ ЗРУБАЛИ ДЕСЬ В ПОЛІ І ПРИЛІПИЛИ ДО НЕЇ БІРКУ 700 ГРИВЕНЬ.ЦІ ЛІСІВНИКИ ШАХРАЇ І МАРОДЕРИ.ЦЕ ЯКИЙСЬ ГАЗПРОМ НА СТАРТІ ВАРТІСТЬ УМОВНО 0 А ВІД'ЇХАВ 5 КІЛОМЕТРІВ УЖЕ 700.
Олександр Показати IP 31 Грудня 2022 22:16
ТАК ЦЕ ШАХРАЇ.БРАТ ПРАЦЮЄ В ЛІСНИЦТВІ НАБРАВ СТІКЕРІВ НАПИЛЯЛИ САМОСІВУ І ПРОДАЮТЬ ПО 800 ГРИВЕНЬ.ГАРНИХ ВАМ НОВОРІЧНИХ СВ'ЯТ ЛОХЧАНИ.....
ОДІН. Показати IP 31 Грудня 2022 22:23
ТАК ХТО КОНТРОЛЮЄ ЦІНОУТВОРЕННЯ?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus