USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Як на Волині реабілітують дітей з інвалідністю в умовах воєнного стану

13 Травня 2022 23:17
На Волині є 13 закладів, які надають послуги з реабілітації для дітей з інвалідністю. Під час дії воєнного стану частина із них внесла корективи у свою діяльність.

Про це розповів начальник управління охорони здоров’я області Юрій Легкодух, пише Суспільне.

Електронне скерування на реабілітацію дітей роблять сімейні лікарі.

Скільки дітей в області потребують реабілітацію та де її можна отримати

Зі слів Юрія Легкодуха, на Волині є 5 715 дітей з інвалідністю та 13 закладів, які надають послуги реабілітації дітей згідно з пакетами НСЗУ.

Найбільше послуг з реабілітації надають у Волинському обласному територіальному медичному об'єднанні захисту материнства і дитинства на базі санаторію «Дачний» для дітей з батьками, у Луцькій міській дитячій поліклініці, Ковельському міському медичному територіальному об'єднанні, Володимир-Волинському ТМО, Луцькій центральній районній лікарні, Нововолинській центральній міській лікарні та Ратнівській центральній лікарні.

Як працює центр реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»

Через війну у закладі призупинили реабілітацію дітей, — каже керівниця Людмила Казмірук. З її слів, до запровадження воєнного стану, щодня займалися з 60-ма пацієнтами.
«Якщо це стосується педагогічної діяльності, то це має бути щоденний процес. Якщо медичної, там є свої нюанси у реабілітації, може бути перерва до двох місяців і потім поновлюватися, не хотілось би, щоб була тривала перерва», – говорить директорка.

Де вже відновили заняття для дітей з інвалідністю

Відновили заняття для дітей з аутизмом в громадській організації «Янголята». Фахівці проводять заняття з ритміки, хореографії та малювання. Зі слів голови громадської організації Юлії Поліщук, надавати тут медичну реабілітацію не можуть.

Вчителька хореографії Світлана Котова каже: через війну у заняттях була пауза, зараз їх відновлюють.
«Це терапія фізична та хореографічна, діти дуже специфічні, я можу планувати одне заняття, а приходжу і воно виливається в іншу форму», – говорить вчителька.

Арттерапевтичні заняття спрямовані на те, аби навчити дітей контактувати з людьми. Діти стають більш контактні після таких занять, більш відкриті, заспокоюють їх такі заняття, — каже вчителька образотворчого мистецтва Оксана Горбова.

Думки батьків, чиї діти потребують реабілітації

Зі слів Юлії Поліщук, яка виховує дитину з інвалідністю, з початком повномасштабної війни діти півтора місяця були вдома. По своєму синові Богдану бачить, що це негативно вплинуло на дитину. Говорить: у сина збільшилися епілептичні приступи.

«І вдома так само, те, що вони менше стали рухатися, менше комунікувати, це впливало, як і завжди. Це дуже важливо, щоб діти могли виходити з будинку, щоб могли відволіктися», — розповіла матір.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus