USD 42.50 42.72
  • USD 42.50 42.72
  • EUR 42.50 42.72
  • PLN 10.20 10.40

Як часто варто мити волосся? Поради для різних типів волосся

24 Жовтня 2024 13:12
Частота миття голови – тема, яка спричиняє палкі дискусії. Наприклад, у часи наших бабусь визначальним фактором вважалася довжина волосся – чим вона більша, тим рідше треба його мити. Чому так – відкрите питання, відповіді на нього немає і не буде, адже довжина волосся ніяк не впливає на те, з якою частотою потрібно користуватися шампунем. Експерти радять вибирати професійні доглядові засоби відповідно до типу, стану та потреб волосся – гарний вибір таких є за посиланням: https://prokrasa.com.ua/catalog/shampuni-dlya-volos/.

У статті розглянемо, від чого дійсно залежить рекомендована частота миття голови.

Типи шкіри голови



Саме цей показник – головний у визначенні, як часто потрібно мити волосся. Трихологи виділяють три типи шкіри голови:

• Жирний – виробляється надмірна кількість себуму, від чого волосся швидко стає сальним, з’являється жирний блиск. Мити волосся необхідно приблизно раз на два дні.

• Нормальний – волосся зберігає свіжість протягом кількох днів, забруднюється рівномірно по всій поверхні.

• Сухий – кінчики волосся часто січуться, локони схильні до ламкості, проте потребують рідкого миття – приблизно раз на тиждень.

Однак це не суворі правила, а лише рекомендації. Мити голову необхідно з появою забруднення, а це залежить не лише від типу шкіри. Мають значення також режим харчування, спосіб життя та ін. Наприклад, чим більше в раціоні солодкого, жирного та гострого, тим активніша робота сальних залоз, тим швидше голова стане брудною. Це ж стосується і фізичних навантажень: чим вони більші протягом дня, тим більше ви пітнієте, відповідно, є необхідність мити голову.

Загальні рекомендації щодо миття голови від трихологів



Краса та здоров’я волосся залежить не тільки від частоти миття, але ще й від дотримання деяких правил. Перерахуємо основні з них:

1. Перед миттям розчешіть локони – так вони будуть менше сплутуватися, а після душу зробити укладку буде простіше.

2. Налаштуйте температуру води. Оптимальна – 37-40°С, адже нижча не сприяє розчиненню себуму, а висока може обпекти шкіру голови.

3. Не наносьте шампунь на волосся у чистому вигляді, обов’язково розбавляйте його невеликою кількістю води – це необхідно, щоб він нормально спінився.

4. Не намилюйте волосся по всій довжині. Ця рекомендація стосується всіх типів волосся, але особливо актуальна для сухих та комбінованих локонів. Достатньо нанести шампунь на шкіру голови та прикореневу зону. Кількості, яка самостійно потрапить на волосся по довжині, вистачить для видалення забруднень.

5. Під час миття робіть легкий масаж голови, але не втирайте шампунь у шкіру.

6. Для щоденної гігієни використовуйте безсульфатний шампунь – у нього м’який склад, він не пересушує шкіру та волосся. Періодично, приблизно 1-2 рази на тиждень, застосовуйте шампунь для глибокого очищення, особливо якщо наносите засоби фіксації або для термозахисту. Косметика для укладки може залишатися і накопичуватися у волоссі, поступово погіршуючи його стан, тому для її усунення необхідно використовувати сильніші очищувальні засоби.

Крім шампуню, у вашому арсеналі має бути додаткова косметика для догляду за волоссям – кондиціонери, бальзами, маски, сироватки, олії та ін. Вибирати їх варто з урахуванням типу та стану волосся. Хороший асортимент професійних засобів для волосся представлений тут: https://prokrasa.com.ua/ua/. За необхідності ви можете проконсультуватися з менеджерами магазину та вибрати косметику, яка ідеально підійде для ваших локонів.

*реклама
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus