USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15

Як боротися з дискомфортом від відключень світла: порада психолога

7 Червня 2024 06:18
Психологиня, психотерапевтка Олена Шершньова дала поради щодо того, як боротися з дискомфортом, який виникає через відключення світла.

Про це вона сказала в коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання щодо того, як відключення світла впливають на психологічний стан людей і як боротися з роздратуванням, стресом та втомою загалом від цього і від генераторів, зокрема.

«Відключення світла впливає психологічно, в першу чергу, тим, що ми втрачаємо відчуття контролю. Ми ніби своє життя не контролюємо, не ми вже вирішуємо, коли ми можемо попрасувати чи зварити собі поїсти. І це вибиває з колії», – пояснила експерт.

Читати ще: В «Укренерго» пояснили, чому цього тижня буде багато відключень

Так, для того, аби впоратися з цим психологічним відчуттям дискомфорту, важливо максимально повертати собі це відчуття контролю.

«По-перше, слідкувати за графіками відключень. Тобто вже бути попередженим і самому свій графік формувати. Графік свого життя я маю на увазі», – сказала Шершньова.

Крім того, у решті справ, які не залежать від електрики, теж необхідно відчувати свій контроль. «Те, що ми можемо робити те, що запланували, і жити за своїм планом», – зазначила психолог.

Щодо генераторів, то вона зауважила, що «якщо ми щось можемо вирішити, то це важливо вирішувати; якщо щось нам не під силу, то приймати це».

Також необхідно враховувати можливості мінімізувати дискомфорти. Зокрема, зачиняти вікна, коли на вулиці вмикаються генератори.

«Або ж думати, як ми можемо цей дискомфорт для себе знизити. Якщо ж не можемо, і конкретних дій не бачимо, які від нас вимагаються, то пробувати сприймати це і не дозволяти впливати на наш настрій стороннім чинникам. І пам’ятати, що ми відповідаємо за свої емоції, і ми вирішуємо, як на те чи інше реагувати», – підкреслила експерт.

Крім того, щодо того, який вплив на нервову систему та здоров’я загалом може мати такий тривалий стрес, і як це може відобразатися на людях, Шершньова зауважила, що якщо стрес продовжений у часі і ніяк не вирішується, то він переходить у дистрес.

«Це досить небезпечний деструктивний стан, який може виснажувати, який може призводити до депресивних станів і навіть, власне, до депресії. Тому надзвичайно важливо змінювати або ситуацію – наскільки це можливо, як я вже описала: повертати собі контроль, або змінювати своє ставлення до ситуації. Але точно не ставати в позицію жертви, не відчувати цю безпомічність, коли ми ні на що не можемо вплинути і продовжуємо страждати. Ні, в такому стані бути однозначно не можна», – сказала психолог.

Вона наголосила, що в наших силах змінити ставлення та свої емоції, які у нас викликає ситуація, і керувати своїм життям на власний розсуд.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 7 Червня 2024 10:48
володіння лопатою в процесі копанні бліндажу прекрасно знімає цей дискомфорт

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus