USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.05 10.24

Як абітурієнтам, які вчилися за кордоном, вступити в українські виші: пояснення МОН

10 Лютого 2023 07:45
Українські школярі, які здобули освіту за кордоном, можуть вступати в українські виші. Але протягом року вони мають отримати підтвердження документів про здобуття освіти за межами України.

Про це повідомив перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко, передає УП. Життя.

Він пояснив, що восени 2022 року міністерство затвердило нове положення про визнання іноземних документів. Завдяки йому українські абітурієнти можуть надати документ про освіту, який отримали за кордоном, і з ним вступати у будь-який заклад вищої освіти в Україні.

«У системі МОН є інформаційний іміджевий центр, який опікується визнанням освіти, здобутої за кордоном. Протягом року заклад вищої освіти має подати туди заявку та визнати цей документ на території України», – заявив Вітренко.

Читати ще: Історія України – вибіркова дисципліна, літературу не складатимуть: ректор ВНУ прокоментував зміни в НМТ

Він додав, що у 2022 році також створили механізм вступу абітурієнтів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях та хочуть вступати в українські виші. Процедура вступу для них відбуватиметься дистанційно.

Нагадаємо, що у 2023 році для вступу абітурієнтам потрібно пройти удосконалений мультипредметний тест, де будуть два обов'язкові предмети – українська мова та математика. Інші предмети вступники зможуть вибирати. Але документ поки ще не ухвалили в Раді.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus