USD 42.20 42.60
  • USD 42.20 42.60
  • EUR 42.40 42.70
  • PLN 10.20 10.38

«Я буду вічно жити»: у Луцьку поклали квіти до пам’ятника Лесі Українки

1 Серпня 2018 14:18
Цього дня 105 років тому після довгих років боротьби зі страшною хворобою перестало битися серце відомої української поетеси Лесі Українки.

Аби вшанувати пам’ять письменниці, лучани сьогодні зібралися у центрі міста на громадську панахиду та покладання квітів до пам'ятника Лесі Українки на Театральному майдані.

Віддати шану великій письменниці прийшли представники обласної та міської влади, громадські діячі та просто небайдужі лучани.

Захід розпочався з панахиди, яку відслужили священнослужителі. Вони відзначили, що ми не завжди чуємо про закони та дотримуємося їх, але не хотілося б, аби в нашому суспільстві втратили вагу такі слова, як «історія», «естетика», а також пам’ять про тих, які робили все, щоб завтрашній день був кращим. Тож, вшановуючи пам’ять великої письменниці Лесі Українки, можна сказати, що вона робила все, аби в нашому суспільстві були історія та естетика.
Опісля молитви до підніжжя пам’ятника Лесі Українки учасники заходу поклали квіти.
Далі слово надали представнику Волинської обласної організації Національної спілки письменників України Ігорю Ольшевському, який наголосив, що доля відміряла Лесі Українці 42 роки, 32 з яких припало на війну з туберкульозом.

«Своєрідність і трагізм долі Лесі Українки спонукає до думки, чи випадкове все це. У прадавніх духовних вченнях таке поняття, як випадковість, відсутнє. Ніщо у всесвіті не робиться без Господньої волі. Поява високодуховних людей, які запалюють досвітні вогні, осяваючи людям шлях до справжнього життя, - пряме свідчення такої волі», - зазначив Ігор Ольшевський.

Також він звернув увагу, що чи не вперше за всю історію України місія будителя народу випала жінці хворій фізично, проте на тлі цієї хворості чіткіше вирізнялася сила її духу. З його слів, у Івана Франка недарма народилося визначення: «Чи не одинокий мужчина на всю новочасну соборну Україну».
Не обійшлися урочистості й без читання творів "дочки Прометея", зокрема, поетичний монтаж «Дитинство» зачитала Дарина Іщук, а Катерина Астахова, своєю чергою, зачитала вірш із циклу «Сім струн».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 2
Луцьк Показати IP 1 Серпня 2018 15:09
Сьогодні 105 річниця вшанування Лесі Українки. Розкажу Вам забавну історію 10 річної давнини. В цей день Святослав Кравчук, будучи заст губернатора прийшов від влади вшанувати пам'ять Л. Українки, як завше із палкими патріотичними промовами. По закінченню заходу, на запитання журналіста Аверсу чи знайомий він із творчістю поетеси, високопосадовець, очевидно думаючи, що запис уже завершено, відповів, що ні і щось там в школі вчили. Все це попало в новини. Був шкандаль, сюжет зняли, але в пам'яті людей це залишилось. Потім ще довго хіхікали А чого приходив?
І хто ж це загдковий Показати IP 1 Серпня 2018 16:24
Працював з Кравчуком 10 років тому. Був присутнім при інтерв,ю. Зараз явно ставиться до нього зверхньо. Напевне котрийсь підлеглий. І цей незнайомий Луцьк пам'ятає те, що інші дюди ні? Це була основна робота відстежувати інтерв'ю патрона. Чим же Вас так образив патрон, що Ви через 10 років про його такі важливі помилки пліткуєте. А, добродію(ко)?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus