USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 41.35 41.65
  • PLN 10.45 10.62

Вивів з-під санкцій 60 компаній: Нефьодову готують підозру, – ЗМІ

12 Жовтня 2020 19:06
Слідство у справі, яку розслідує СБУ щодо дій службових осіб Міністерства економічного розвитку і торгівлі в період керівництва Айвараса Абромавичуса, зібрало достатньо доказів і готується висувати підозри за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України – Зловживання владою або службовим становищем, яке заподіяло тяжкі наслідки.

Про це стало відомо з проекту підозри Максиму Нефьодову, який опинився в розпорядженні «Українських новин».

Як зазначається, в період його роботи заступником міністра, Нефьодов разом з Міністром Абромавичусом і ще низкою осіб розробили й реалізували схему виведення з-під спеціальних санкцій понад 60 українських компаній, завдавши державі збитків в 10,5 млн грн.

Йдеться про санкції у вигляді отримання індивідуальних ліцензій на зовнішньоекономічні операції. Вони застосовуються за порушення підприємствами вимог валютного законодавства.

Більшість з юросіб, які фігурують в документі, потрапили до переліку в період 2014-16 років, як підприємства, що мають відношення до РФ або через власників, або як здійснюють підозрілі зовнішньоекономічні операції з Росією, визнаною в Україні країною-агресором.

Спеціальні санкції вводить Мінекономрозвитку за поданням правоохоронних органів. І критерії чітко визначені законом. Але в Міністерстві під керівництвом Абромавичуса вирішили виробити власні критерії, які б дали можливість скасувати накази про застосування санкцій, зазначають журналісти.

«Міністр Абромавічус підписав відповідне доручення. І згодом були підготовлені накази про зняття санкцій, які підписував особисто Нефьодов, що обіймав на той момент посаду заступника міністра», – пишуть «Українські новини».

«Цікаво те, що він, як і інші чиновники, чітко розумів, що законних підстав для цього немає – низка співробітників при узгодженні наказів письмово вказала, що такі рішення суперечать закону. Але їхні зауваження були проігноровані», – додають журналісти.

Зазначається, що державі завдано збитків на суму майже 10,5 млн грн у вигляді несплати ліцензійних зборів, які складають 0,2% від офіційного обороту операцій цих компаній. За вказаний у документі період вони здійснили експортно-імпортних операцій на 5,2 млрд грн.

«Але набагато важливіше для них були не гроші, а саме зняття санкцій, адже вони дозволяють міністерству контролювати кожну зовнішньоекономічну угоду і накладають обмеження на низку видів діяльності підприємства.

Про мотиви такого рішення керівників міністерства в проекті підозри Нефьодову інформації немає. Але з тексту можна зробити висновок, що аналогічні звинувачення будуть висунуті й Абромавичусу і ще низці чиновників міністерства», – підсумовує видання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Активіст Показати IP 12 Жовтня 2020 19:58
Проснулись
Леся Показати IP 12 Жовтня 2020 20:07
Який же він п.... ас!
valdis peish до Леся Показати IP 13 Жовтня 2020 10:38
а ти шмата і шо з того

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus