«Вишивка може бути модною». Лучанка розшиває стародавніми візерунками сучасний одяг
Як пригадує лучанка Людмила Завада, вперше вишивку вона побачила ще в дитинстві. Це було на Тернопільщині в радянські часи, коли вишитий одяг не був популярним.
«Тільки мужні та сміливі люди носили вишиванки, – поділилася майстриня. – Там я побачила традиційне українське весілля, молоду наречену, повністю вбрану в борщівський стрій. Цей спогад вкарбувався мені на все життя».
Нині жінка вже опанувала різні техніки вишивання: лічильну гладь, прозорі вишивки, мережку, вишивку хрестиком, колодочками. В її мистецькому доробку – візерунки, притаманні Подільському, Полтавському, Чернігівському регіонам.
Читайте також: Про що говорить вишиванка: орнаменти та їхні значення
«Для мене вишивання – це хобі, справа для душі, свого роду медитація, моє перезавантаження», – зізналася Людмила Завада.
Їй вдалося поєднати вишивку з сучасним кроєм в одязі.
«Традиційно українська вишивка вирізняється серед усіх інших. Вона прегарна, – розповіла майстриня. – Вишивка може бути модною… Кожна жінка хоче для себе неповторного образу».
До Дня вишиванки, який цього року в Україні відзначають 21 травня, жінка виготовила сукню з волинським орнаментом. До цієї роботи її надихнула сорочка з Камінь-Каширського району початку ХХ століття з фондів Волинського краєзнавчого музею.
«Я дуже пишаюся тим, що ця сукня в моїй колекції носить ознаки саме Волинського Полісся», – зауважила Людмила Завада.
Детальніше – в сюжеті телеканалу «Нова Волинь».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
«Тільки мужні та сміливі люди носили вишиванки, – поділилася майстриня. – Там я побачила традиційне українське весілля, молоду наречену, повністю вбрану в борщівський стрій. Цей спогад вкарбувався мені на все життя».
Нині жінка вже опанувала різні техніки вишивання: лічильну гладь, прозорі вишивки, мережку, вишивку хрестиком, колодочками. В її мистецькому доробку – візерунки, притаманні Подільському, Полтавському, Чернігівському регіонам.
Читайте також: Про що говорить вишиванка: орнаменти та їхні значення
«Для мене вишивання – це хобі, справа для душі, свого роду медитація, моє перезавантаження», – зізналася Людмила Завада.
Їй вдалося поєднати вишивку з сучасним кроєм в одязі.
«Традиційно українська вишивка вирізняється серед усіх інших. Вона прегарна, – розповіла майстриня. – Вишивка може бути модною… Кожна жінка хоче для себе неповторного образу».
До Дня вишиванки, який цього року в Україні відзначають 21 травня, жінка виготовила сукню з волинським орнаментом. До цієї роботи її надихнула сорочка з Камінь-Каширського району початку ХХ століття з фондів Волинського краєзнавчого музею.
«Я дуже пишаюся тим, що ця сукня в моїй колекції носить ознаки саме Волинського Полісся», – зауважила Людмила Завада.
Детальніше – в сюжеті телеканалу «Нова Волинь».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
У Луцьку Volkswagen на переході збив 22-річну жінку
Сьогодні 13:23
Сьогодні 13:23
Сьогодні вночі пункти пропуску працюватимуть із перебоями
Сьогодні 13:07
Сьогодні 13:07
Травми голови: повідомили, у якому стані госпіталізували чоловіка, якого в Луцьку на Ковельській збило авто![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 12:51
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 12:51
Суєтолог, Дракон, Сатана: які індивідуальні номерні знаки замовляють на Волині та скільки це коштує
Сьогодні 12:35
Сьогодні 12:35
Через коротке замикання у Володимирському районі горів хлів
Сьогодні 12:02
Сьогодні 12:02
У Луцьку на Карпенка-Карого відремонтували половину проблемної ділянки каналізаційного колектора
Сьогодні 11:46
Сьогодні 11:46
У турецькій Аланії внаслідок ДТП загинула українка
Сьогодні 11:29
Сьогодні 11:29
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.