USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.05 42.40
  • PLN 10.22 10.40

Вирішувати проблему шкільного булінгу пропонують на законодавчому рівні

14 Липня 2018 14:48
Вирішення проблеми шкільного булінгу на законодавчому рівні вимагають в УКРОПі. З цією метою у Верховній Раді зареєстрували проект закону № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Документ розробили народні депутати з «Українського об’єднання патріотів» Ірина Констанкевич та Віктор Шевченко у співпраці з представниками інших політичних сил за ініціативи профільного комітету парламенту. Йдеться про свідоме фізичне та психологічне насилля, цькування й переслідування чи інші дії, вчинені для того, щоб викликати страх чи тривогу у дітей, підлітків та молоді. Так само, булінг може стосуватися працівників освітніх закладів – як вчителів, так і технічного персоналу, йдеться на сайті народного депутата з Волині.

«Ми мали на меті ввести в законодавче поле України саме поняття булінгу та визначити засоби й механізми протидії цьому ганебному явищу. Йдеться передусім про превентивну роботу – попередження, роз’яснення і покарання за неналежне виконання адміністрацією навчальних установ своїх обов’язків з протидії булінгу», – пояснила Ірина Констанкевич.

За її словами, законопроект має зобов’язати керівників навчальних установ самостійно розробляти і дотримуватися плану заходів з протидії булінгу. Такі програми повинні розміщуватися у відкритому доступі, приміром, публікуватися на офіційному сайті освітнього закладу. Адміністраціям шкіл, які не виконуватимуть вимоги законодавства, загрожує адміністративна відповідальність.

З цією метою законопроект передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та до Закону «Про освіту». Нове законодавство має надати право освітньому омбудсмену перевіряти заяви про випадки булінгу та інспектувати заклади освіти на предмет невиконання заходів з протидії цьому явищу або приховування таких фактів.



«На жаль, явище булінгу для України не нове. Щоб зрозуміти це, достатньо пригадати класиків української літератури. У творах Івана Франка можна знайти численні приклади знущання з дітей у тогочасних школах, здебільшого на ґрунті соціальної нерівності», – зауважила укропівка.

Втім, у сучасному суспільстві цькування і приниження дітей у школах знову стає більш поширеним і жорстоким. «Особливо дивує, що некеровану злість і агресію щодо своїх однолітків все частіше проявляють дівчата. Це дуже насторожує», – додала нардеп.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування. У свою чергу, дані соціологічних досліджень свідчать про те, що майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, а близько 40% дітей, які зіткнулися з випадками булінгу, ніколи не розповідають про це своїм батькам. При цьому, 44% із тих, хто спостерігав, як знущаються над їхніми однолітками, не реагували на такі факти через страх піддатися аналогічному знущанню.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 6
Прозрівший Показати IP 14 Липня 2018 15:30
На жаль я став жертвою булінгу у школі. Через наявність комплексів повязаних з лишньою вагою за що і цькували однолітки. В університеті я зрозумів як боротись з своєю вагою і зробити з тіла сильну спортивну "масу" .І от в чому дилема: комплекси пропали, зявилось сильне рельэфне тіло а от ЗЛО і ненависть до людей які цькували а бо до подібних цьому бидло-стаду нікуди не ділось.
! Показати IP 14 Липня 2018 16:11
Школа це жах! Але я зрозумів в нас все суспільство хворе....і давно...а нормальних вважають дибілами...бо ти не такий як вони
скептик до ! Показати IP 14 Липня 2018 19:03
школа - це відображення суспільства. чи ваші діти з марса звалились ? 90% виховання - сімя , вулиця, соціальні мережі. основне завдання школи - давати знання тим, хто їх хоче одержати. булінг кажете - це протиправна поведінка, а з цим питанням - до правоохоронних органів
Суперскептик до скептик Показати IP 14 Липня 2018 19:55
Так ! і каже що "школа - це відображення суспільства", а "в нас все суспільство хворе....і давно...а нормальних вважають дибілами...бо ти не такий як вони". Його діти мабуть нормальні і з Марса вони не звалилися, проте інші... А батькам немає коли виховувати, бо вони мусять на 3х роботах гроші заробляти інакше дітей не прокормлять. В суперпогані часи завданням школи було надати знання абсолютно всім, незалежно від їх бажання. Саме тому в країні було дуже багато справжніх спеціалістів своєї справи і не тільки своєї, було ще й багато універсалів, сильного дефіциту в кадрах не було, принаймні якщо він виникав, то навчальні заклади швидко допомагали його усунути. А зараз, да, навчає вулиця та соціальні мережі, тому випускники навчальних закладів не можуть навіть прочитати що написано в їх придбаному дипломі, не кажучи вже щоб розказати на кого вони ніби вчилися. Вже слюсаря та електрика днем з вогнем не знайдеш. Ау, реформатори! Чи булінгатори?..
Правильно Показати IP 14 Липня 2018 19:45
Треба такий закон, він дуже вчасний. Згідно нього вчителі будуть сидіти в одному куточку і займатися чимось своїм, а діточки в іншому щоб ніхто нікому не заважав. Тоді і булінгу не буде, молодці!
скептик до Правильно Показати IP 15 Липня 2018 10:11
тоді буде не булінг, а кілінг

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus