Випадкові зустрічі з лісовими мешканцями стали звичними, – волинські лісівники
![](/resize/450x299/r/files/news/2024/03-14/379005/432758752_391962923782845_729348752732312103_n.jpg)
У філіях Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» ведення мисливського господарства є комплексним та системним. Це дає помітні результати. Кількість тварин у лісах останніми роками суттєво зросла.
Це підтверджують дані зимового обліку та постійна поява фото і відео диких звірів у соцмережах. Випадкові зустрічі з лісовими мешканцями стали звичними, кажуть лісівники.
Однозначно сприяла цьому факту заборона полювання, що діє з початку повномасштабної війни. Але визначальну роль зіграла системна багаторічна праця лісівників та єгерських служб, спрямована на створення комфортних умов для проживання звірів, їх розведення в напіввільних умовах та згодом – випускання у природне середовище.Зараз у мисливських угіддях, що в підпорядкуванні волинських філій, облаштовано 30 спеціальних зон для утримання та розведення мисливських видів у напіввільних умовах: для кабана – 20 (площа 249 га); оленя – 3 (площа 1259 га); фазана – 5 (площа 17800 кв. м); качки – 2 (площа 11000 кв. м).
Читати ще: У волинських лісах побільшало благородних оленів
Торік у Ново-Зборишівське лісництво філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» завезли 100 оленів європейських. Цього року тут зʼявилося 25 особин молодняку.Гарний приплід дали олені, що мешкають у Залізницькому лісництві філії «Любешівське лісомисливське господарство». Тварин із часом також випускатимуть у дику природу.
Така робота саме у цих угіддях особливо цінна, адже досі ці ліси не були наповнені оленями європейськими.
У природне середовище за останній рік лісівники випустили 222 кабанів та більш як 2000 фазанів. Що важливо – птахів уже кілька років не завозять, а вирощують на Волині.
За весь період, а це шість років, поки лісівники працюють у цьому напрямку, волинські угіддя по всій області збагатилися тисячами фазанів.Порівняно новий досвід – розведення зайця-русака, що започаткували у тому ж Ново-Зборишівському лісництві. Для цього спорудили спеціальні клітки та відкритий вольєр. Вже цього року тут планують випустити вирощених зайців на волю.
Виростити і випустити в ліс – частина справи. У філіях інвестують та докладають багато зусиль, щоб тварини прижилися та почувалися комфортно.
Особливої уваги дикі звірі потребують у холодний період. Взимку їм значно важче самостійно знайти їжу. Щоб допомогти тваринам, у лісі облаштовують біотехнічні споруди.
Загалом в угіддях волинських філій облаштовано спеціальні годівнички для козуль та оленів – більш як 200 штук, підгодівельні майданчики для кабана – їх 350, солонці – понад 700 штук. Створено 50 підгодівельних комплексів. Також – навіси для підгодівлі фазана, зараз їх уже понад 100.
Щодня взимку єгері перевіряють, чи достатньо наповнені годівнички. І за потреби поновлюють запаси.
А з настанням весни, у період розмноження тварин, єгерські служби та групи оперативного реагування максимально посилюють охорону від браконьєрства. Така дика практика з боку людей хоч і стала менш поширеною, але не зникла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Це підтверджують дані зимового обліку та постійна поява фото і відео диких звірів у соцмережах. Випадкові зустрічі з лісовими мешканцями стали звичними, кажуть лісівники.
Однозначно сприяла цьому факту заборона полювання, що діє з початку повномасштабної війни. Але визначальну роль зіграла системна багаторічна праця лісівників та єгерських служб, спрямована на створення комфортних умов для проживання звірів, їх розведення в напіввільних умовах та згодом – випускання у природне середовище.Зараз у мисливських угіддях, що в підпорядкуванні волинських філій, облаштовано 30 спеціальних зон для утримання та розведення мисливських видів у напіввільних умовах: для кабана – 20 (площа 249 га); оленя – 3 (площа 1259 га); фазана – 5 (площа 17800 кв. м); качки – 2 (площа 11000 кв. м).
Читати ще: У волинських лісах побільшало благородних оленів
Торік у Ново-Зборишівське лісництво філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» завезли 100 оленів європейських. Цього року тут зʼявилося 25 особин молодняку.Гарний приплід дали олені, що мешкають у Залізницькому лісництві філії «Любешівське лісомисливське господарство». Тварин із часом також випускатимуть у дику природу.
Така робота саме у цих угіддях особливо цінна, адже досі ці ліси не були наповнені оленями європейськими.
У природне середовище за останній рік лісівники випустили 222 кабанів та більш як 2000 фазанів. Що важливо – птахів уже кілька років не завозять, а вирощують на Волині.
За весь період, а це шість років, поки лісівники працюють у цьому напрямку, волинські угіддя по всій області збагатилися тисячами фазанів.Порівняно новий досвід – розведення зайця-русака, що започаткували у тому ж Ново-Зборишівському лісництві. Для цього спорудили спеціальні клітки та відкритий вольєр. Вже цього року тут планують випустити вирощених зайців на волю.
Виростити і випустити в ліс – частина справи. У філіях інвестують та докладають багато зусиль, щоб тварини прижилися та почувалися комфортно.
Особливої уваги дикі звірі потребують у холодний період. Взимку їм значно важче самостійно знайти їжу. Щоб допомогти тваринам, у лісі облаштовують біотехнічні споруди.
Загалом в угіддях волинських філій облаштовано спеціальні годівнички для козуль та оленів – більш як 200 штук, підгодівельні майданчики для кабана – їх 350, солонці – понад 700 штук. Створено 50 підгодівельних комплексів. Також – навіси для підгодівлі фазана, зараз їх уже понад 100.
Щодня взимку єгері перевіряють, чи достатньо наповнені годівнички. І за потреби поновлюють запаси.
А з настанням весни, у період розмноження тварин, єгерські служби та групи оперативного реагування максимально посилюють охорону від браконьєрства. Така дика практика з боку людей хоч і стала менш поширеною, але не зникла.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1721187452)
Лучанин
Показати IP
15 Березня 2024 09:53
Бо менше ідіотів з рушницями в лісах , які всіх відстрілювали
Марка Фейгіна у Росії заочно засудили до 11 років колонії
16 Липня 2024 23:38
16 Липня 2024 23:38
Зеленський ініціював законопроєкт щодо позбавлення державних нагород за підтримку РФ
16 Липня 2024 23:18
16 Липня 2024 23:18
Негода на Волині повалила дерева на дороги і припарковане авто. Фото
16 Липня 2024 23:00
16 Липня 2024 23:00
На Харківщині загинув волинянин Олександр Блаженчук
16 Липня 2024 22:39
16 Липня 2024 22:39
У громаді на Волині двох довгожительок привітали з 90-річчям
16 Липня 2024 22:22
16 Липня 2024 22:22
Немовля з полового в Кременчуці викрав транссексуал, його затримали
16 Липня 2024 22:02
16 Липня 2024 22:02
Графік вимкнення електроенергії на Волині 17 липня
16 Липня 2024 21:43
16 Липня 2024 21:43
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.