Вимагали сказати, де Бандера: священник, якого полонили на острові Зміїний, розповів про жахи «руского міра»
![](/resize/450x281/r/files/news/2023/03-13/357507/4fe5f1dc304e21a7d1f9f987d2d11090.png)
«Щоби й духу московського не було», – священник, який був у полоні окупантів, освятив човен, який на початку повномасштабного вторгнення теж захоплювали росіяни. Рятувальне судно «Сапфір» 25 лютого 2022 року прямувало до острова Зміїний, щоби забрати тіла нібито загиблих наших прикордонників.
В евакуаційній команді, окрім екіпажу, було ще й троє священників, і їх усіх тоді взяли у полон, йдеться в ТСН.
На вечірню службу до церкви дружина бійця принесла освятити бронежилет. Чоловік був удома після поранення, а тепер повертається на фронт. Прохання освятити бронежилет геть не здивувало отця Василя. Він за наших воїнів і перемогу України молитиметься увесь вечір, бо добре знає, що несе з собою «рускій мір». Відчув це на собі на самісінькому початку повномасштабного вторгнення.
Після того, як наші прикордонники з острова Зміїний вказали напрямок руху російському кораблю, трьох священників взяли до евакуаційної команди на рятувальному судні «Сапфір», вони пливли забрати з острова нібито загиблих наших героїв.
«Була інформація, що нам дано коридор для гуманітарної місії. Росіяни повинні були нас пропустити, але їм ніколи не можна слова вірити, бо вони нас обдурили», – переконує настоятель одеського Свято-Троїцького храму ПЦУ Василь Вирозуб.
На щастя, прикордонники були живі, але і священників, і весь екіпаж «Сапфіра» росіяни взяли в полон. Спочатку тримали в Криму, де весь час допитували. «До останнього не вірили, що священник може не співпрацювати з СБУ. Одне із питань, чи володієш інформацією про місцеперебування Бандери... Так увесь світ знає, де Бандера», – згадує отець Василь.
Далі їх переправили до Бєлгородської області, де вже катували. Про те, як били струмом, запихали цвяхи під нігті, тримали без води, їжі та сну – пан отець згадує вже спокійно. «Немав права перед цією ордою ламатися, бо там лишень трішки зігнешся, - вони зломлять», – переконує він.
Після сімдесяти днів полону, його обміняють. До виконання своїх завдань повернувся з полону й човен, яким вони їхали по наших на Зміїний. «Сказав капітан, щоби духу московського не було на кораблі, треба освятити», – розповідає священник.
Звільнений з російського полону український священник тримає свій духовний фронт. На кожній службі отець Василь молиться за повернення кожного українського полоненого і за перемогу України. «Щоб дарував перемогу нашому українському народу», – читає отець Василь.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
В евакуаційній команді, окрім екіпажу, було ще й троє священників, і їх усіх тоді взяли у полон, йдеться в ТСН.
На вечірню службу до церкви дружина бійця принесла освятити бронежилет. Чоловік був удома після поранення, а тепер повертається на фронт. Прохання освятити бронежилет геть не здивувало отця Василя. Він за наших воїнів і перемогу України молитиметься увесь вечір, бо добре знає, що несе з собою «рускій мір». Відчув це на собі на самісінькому початку повномасштабного вторгнення.
Після того, як наші прикордонники з острова Зміїний вказали напрямок руху російському кораблю, трьох священників взяли до евакуаційної команди на рятувальному судні «Сапфір», вони пливли забрати з острова нібито загиблих наших героїв.
«Була інформація, що нам дано коридор для гуманітарної місії. Росіяни повинні були нас пропустити, але їм ніколи не можна слова вірити, бо вони нас обдурили», – переконує настоятель одеського Свято-Троїцького храму ПЦУ Василь Вирозуб.
На щастя, прикордонники були живі, але і священників, і весь екіпаж «Сапфіра» росіяни взяли в полон. Спочатку тримали в Криму, де весь час допитували. «До останнього не вірили, що священник може не співпрацювати з СБУ. Одне із питань, чи володієш інформацією про місцеперебування Бандери... Так увесь світ знає, де Бандера», – згадує отець Василь.
Далі їх переправили до Бєлгородської області, де вже катували. Про те, як били струмом, запихали цвяхи під нігті, тримали без води, їжі та сну – пан отець згадує вже спокійно. «Немав права перед цією ордою ламатися, бо там лишень трішки зігнешся, - вони зломлять», – переконує він.
Після сімдесяти днів полону, його обміняють. До виконання своїх завдань повернувся з полону й човен, яким вони їхали по наших на Зміїний. «Сказав капітан, щоби духу московського не було на кораблі, треба освятити», – розповідає священник.
Звільнений з російського полону український священник тримає свій духовний фронт. На кожній службі отець Василь молиться за повернення кожного українського полоненого і за перемогу України. «Щоб дарував перемогу нашому українському народу», – читає отець Василь.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
18 липня: свята, події, факти. Всесвітній день слухання, у США цього дня жінкам офіційно дозволили кермувати авто![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Потрібні роки: назвали, за скільки часу вдасться відновити найбільшу ГЕС України
17 Липня 2024 23:48
17 Липня 2024 23:48
На Волині державі хочуть повернути лісові землі вартістю понад 100 мільйонів
17 Липня 2024 23:30
17 Липня 2024 23:30
Українці готові менше витрачати гроші: індекс споживчих настроїв знизився
17 Липня 2024 23:11
17 Липня 2024 23:11
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
17 Липня 2024 23:09
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 23:09
Більшість українців не почуваються європейцями. Опитування
17 Липня 2024 22:53
17 Липня 2024 22:53
То в ліс пішов, то чарку випив: волинянина судили за ухилення від мобілізації, а він пропускав засідання
17 Липня 2024 22:34
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 22:34
19-річна скороходка з Волині перемогла на відкритому чемпіонаті Франції з легкої атлетики
17 Липня 2024 22:16
17 Липня 2024 22:16
В Україні готують нові правила видавання лікарняних: чого очікувати
17 Липня 2024 21:57
17 Липня 2024 21:57
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.