USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15

Викиди від викопного палива в ЄС сягнули мінімуму за 60 років, – The Guardian

25 Січня 2024 21:19
У Європейському Союзі зафіксували на 8% менше викидів вуглекислого газу зі спаленого викопного палива у 2023 році, ніж у 2022 році, таким чином знизивши ці викиди до найнижчого рівня за 60 років.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на висновки фінського Центру досліджень енергії та чистого повітря (CREA).

«Викиди вуглецю в ЄС нарешті впали до рівня, який був очевидним у поколінні моїх батьків у 1960-х роках. Проте за цей період економіка зросла втричі, що свідчить про те, що зі зміною клімату можна боротися, не відмовляючись від економічного зростання», – сказав аналітик CREA Ісаак Леві.

За підрахунками центру, більше половини скорочення викидів сталося завдяки використанню чистішої електроенергії.

Читати ще: Історичне рішення: світ відмовляється від викопного палива

Згідно з галузевими даними, у 2023 році ЄС побудував рекордні обсяги сонячних панелей і вітрових турбін, і зміг виробляти більше електроенергії з дамб і атомних електростанцій.

Експерти встановили, що зниження попиту на електроенергію, спричинене гарною погодою, спричинило на 8% падіння викидів від викопного палива.

Леві зазначив, що скорочення викидів на 8% слід відзначати, але потрібно зробити більше, щоб ЄС припинив використовувати викопне паливо, зменшивши залежність від нафтодержав, як-то Росія, і водночас зробивши світ кращим місцем для наступного покоління.

Читати ще: До 2100 року майже половина поверхні Землі може увійти у нові кліматичні зони
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus