USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Вступ на бюджет 2024: у волинських вишах триває прийом документів

6 Серпня 2024 21:05
Волинські вищі навчальні заклади прийматимуть оригінали документів на бюджетну форму навчання до 8 серпня. Інформація про це вже з'явилася в електронних кабінетах абітурієнтів.

Суспільне поспілкувалося зі вступниками та представниками приймальних комісій при університетах у Луцьку.

Для вступу на бюджет вирішила подати оригінали документів Анастасія Чекеренда, яка приїхала до Луцька з Рівненщини разом із мамою. Зі слів дівчини, заяви, окрім Луцького національного технічного університету, надіслала ще у два виші.

«У мене три з п’яти пріоритетів – це ЛНТУ, Івана Франка у Львові і ВНУ імені Лесі Українки. «Матеріалознавство, індустріальний інжиніринг і менеджмент». Щось дуже цікаве. Школу закінчила на відмінно, НМТ склала середньо, достатньо», – розповіла майбутня студентка.
Читати ще: «Вступна кампанія зазнала серйозних змін», – ректор ВНУ Анатолій Цьось. Інтерв’ю

17-річний Юхим Дерлюк із Камінь-Каширщини планує здобувати фах енергетика, однак паралельно – ще один.
«Вступаю на стаціонар в православну семінарію, а сюди йду на заочне на електроенергетика. Одне подобається, а друге вважаю правильним рішенням у житті. Енергетика зараз під обстрілами і перебуває в скрутному становищі та потребує досвідчених фахівців», – зазначив абітурієнт.
Декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Луцького національного технічного університету Олександр Андрійчук розповів, що після третього курсу навчання студентами вже цікавляться майбутні роботодавці.
«На факультеті є спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія», де виділено 77 бюджетних місць, а за спеціальністю «Енергетика, електрика, електромеханіка» – 70 бюджетних місць. Багато студентів на цих спеціальностях після третього курсу вже працевлаштовуються», – сказав освітянин.
Читати ще: ВНУ та ЛНТУ – у ТОП-15 за популярністю серед абітурієнтів

Зі слів заступниці відповідального секретаря приймальної комісії Луцького національного технічного університету Ірини Бандури, на вступ до вишу абітурієнти подали орієнтовно 11 тисяч заяв. Це така ж кількість, як і торік.

Цьогоріч вступники і на бакалаврат, і на магістратуру мають мати сертифікати ЗНО 2021 року або НМТ 2022, 2023 чи 2024 року, майбутні магістри зокрема – єдиний вступний іспит (ЄВІ).
«Рекомендації торік отримали 929 абітурієнтів, цього року – 920. Торік була спрощена процедура зарахування, ми мали право взяти на контракт вступників, які не мали атестації, не мали результатів ЗНО або НМТ. Це був вступ за мотиваційним листом. А цього року такої можливості немає», – сказала Ірина Бандура.

На державну форму навчання у Волинський національний університет імені Лесі Українки подав документи вступник Андрій Капітула з Каменя-Каширського. Хлопець розповів, що прагне навчатися на історичному факультеті.
«Подобається мені, люблю історію. Цей предмет склав на 194 бали. На бюджет пройшов – і вже добре», – зазначив хлопець.

Відповідальний секретар приймальної комісії Волинського національного університету імені Лесі Українки Олег Дикий розповів, що у виші цьогоріч на 150 бюджетних місць більше, ніж торік. Загалом в університеті є 68 освітніх програм.
«Якщо взяти державну форму, то цього року дуже мало є рекомендованих на економічні спеціальності. Майже 11 тисяч заяв до нас подано, торік було менш як 10 тисяч. Є відсоток дітей, які не склали математику, вони не мають можливості взагалі вступати для здобуття вищої освіти», – сказав освітянин.
Зарахування вступників на контрактну форму навчання, додав відповідальний секретар приймальної комісії ВНУ, відбуватиметься з 9 до 30 серпня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus