USD 41.20 41.60
  • USD 41.20 41.60
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.56 10.75

ВООЗ схвалила перший тест на мавпячу віспу для екстреного використання

Сьогодні 07:15
Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила перший діагностичний тест Alinity m MPXV для виявлення мавпячої віспи, який можна використовувати в екстрених випадках.

Цей крок важливий для розширення можливостей діагностики віспи мавп у тих країнах, де хвороба швидко поширюється і виникає гостра потреба у проведенні тесту, йдеться на сайті ВООЗ, передає УП. Життя.

За словами фахівців, йдеться про ПЛР-тест, який дозволяє виявити ДНК вірусу мавпячої віспи у мазках з уражених ділянок шкіри людини. Його розробили експерти з клінічних лабораторій. Виявляючи ДНК у зразках пустульозного або везикулярного висипу, медики можуть швидко та ефективно підтвердити підозру на мавпячу віспу.

Читати ще: В Африці оголосили надзвичайну ситуацію через спалах віспи мавп

«Цей перший тест для діагностики віспи, який внесли до переліку засобів для екстреного використання, є важливою віхою в розширенні доступу до тестування в тих країнах, де зафіксовано спалахи хвороби. Розширення доступу до медичних виробів є невід’ємною частиною наших зусиль з надання допомоги країнам у стримуванні поширення вірусу та захисті населення, особливо в регіонах з недостатнім рівнем обслуговування», – зазначила помічниця генерального директора ВООЗ з питань доступу до ліків і товарів медичного призначення Юкіко Накатані.

Наразі тривають переговори з іншими виробниками вірусних імунобіологічних препаратів для забезпечення ширшого спектру діагностичних можливостей, повідомляють у ВООЗ.

Нагадаємо, нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила першу вакцину проти мавпячої віспи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus