USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Волинський госпіталь ветеранів війни скорочує персонал і вводить платні послуги

21 Травня 2021 08:00
Для того, щоб вижити в умовах реформованої медицини, Волинський госпіталь ветеранів війни змушений вводити платні послуги, а сам заклад опинився в непростому становищі в плані фінансування.

Про це стало відомо під час засідання комісії обласної ради з питань охорони здоров’я і соцзахисту.

Зокрема, члени комісії погодили тарифи платних послуг, які вводяться у КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» Волинської обласної ради.

Голова комісії, депутатка Ірина Горавська повідомила, що практично на кожному засіданні комісії облради депутати затверджують ці тарифи.

«Це тривалий, динамічний процес, кожен лікувальний заклад готує поступово перелік платних послуг, якщо вони бачать, що є нагальна потреба їх затверджувати, що є попит на ці послуги. Заклади подають розрахунки в управління охорони здоров’я, де їх перевіряють, а медична комісія затверджує», – зауважила вона.

Як пояснила директорка госпіталю Тетяна Масікова, сьогодні заклад опинився у вкрай складній фінансовій ситуації. Адже нині тут лікують пацієнтів так само, як і в інших закладах вторинного рівня, згідно з укладеними пакетами медпослуг з НСЗУ. Пільгового лікування для ветеранів в пакетах не передбачено.

«На сьогоднішній день від госпіталю ветеранів війни лишилася одна назва. Бо ми працюємо за законом Про основні гарантії медичного забезпечення населення і ці гарантії не передбачають жодних пільг для ветеранів війни незалежно від категорій. А оплата проводиться за пакетами медичних послуг. Ми зараз лікуємо не так, як це робили раніше. Раніше ми проводили повний комплексний медичний огляд, дивилися, які захворювання. Зараз ми лікуємо хворобу, звітуємося за основним захворюванням і одержуємо кошти від НСЗУ, відповідно до пакету, за яким лікується цей пацієнт», – пояснює вона.

Читати ще: Держава не передбачила грошей на реабілітацію атовців. Волинські депутати готують звернення

Тож для того, щоб заклад міг вижити, зазначила Тетяна Масікова, вводять платні послуги. Крім того, з її слів у госпіталі змушені скоротити персонал, адже всі прохання звернути увагу на необхідність включити до пакетів НСЗУ медичні послуги пов’язані з лікуванням і реабілітацією ветеранів війни, залишилися без відповіді.

«Ми повинні скорочувати персонал, дуже утискатися, в зв’язку з тим, що всі наші листи, які ми писали до уряду, Верховної Ради за підтримки облради, результатів не дали. Ми маємо багато важких хворих старшого віку, які важчі за своїм соматичним станом, ніж хворі молодого віку, але фінансування однакове. Навіть коефіцієнт на вік, який передбачений на первинній ланці, де сімейний лікар одержує доплату тільки за те, що з ним уклала декларацію людина старша як 65 років, нам не передбачена. НСЗУ відповідає, що оплачують за складність. Сама операція – це одна справа, а виходити пацієнта після протезування суглобу, якому 92 роки (ми і такі операції робимо) набагато важче. Ми раніше мали імідж з лікування людей старшого віку, і вони й зараз йдуть до нас, але нам від цього не легше, бо оплачують однаково, чи хворому 20 років чи йому 95. Тому ми опинилися в такому складному становищі», – провадить очільниця госпіталю.
З її слів, раніше в закладі могли обстежувати пацієнтів комплексно, адже вкладалися у визначену постановою Кабміну суму – 65 гривень на день.

«Зараз ця постанова Кабміну не діє, закон Про статус ветеранів війни не виконується, але і не відмінений. Тому така ситуація. Якщо наш лікар-консультант при огляді вважає за потрібне, що пацієнту необхідно зробити, скажімо, УЗД органів черевної порожнини, то він робить електронне направлення, лікар з УЗД обстежує і ми це подаємо в НСЗУ через ресурс. Якщо ж лікар-консультант не бачить потреби в такому обстеженні, а пацієнт бажає його зробити, то ми кажемо, що НСЗУ нам не оплачує це, тож він може скористатися платними послугами», – додала Тетяна Масікова.

Урешті члени комісії затвердили розроблені тарифи.

Нагадаємо, народна депутатка України від Волині Ірина Констанкевич відзначила, що обсяг фінансування госпіталів ветеранів війни, яких в Україні 28, – недостатній. Загалом за рік у госпіталях можуть пролікуватися, отримати послуги фізичної та психологічної реабілітації понад 150 тисяч ветеранів. Однак, у 2020 році шпиталі прийняли лише 30 тисяч пацієнтів. Все тому, що у запропонованих НСЗУ пакетах медпослуг відсутні такі, що надаються ветеранам безкоштовно, зокрема, стоматологічні, фізіотерапевтичні послуги, зубне протезування, психологічна реабілітація та інші. В обласних бюджетах коштів на утримання цих закладів немає. До прикладу, на забезпечення нормальної роботи Волинського обласного госпіталю ветеранів війни у 2021 році необхідно 35 мільйонів гривень.

Питання обговорили на останньому засіданні ТСК ВРУ з питань правового статусу ветеранів війни. Для розв’язання цієї ситуації запропонували створити комплексну програму, яка передбачатиме фінансування госпіталів за рахунок коштів із державного бюджету. Другий шлях вирішення питання – створення окремого пакету медичних послуг для ветеранів війни (аби ветерани мали змогу лікуватися не лише в госпіталях, а й зверталися до інших медичних установ).

Юлія МАЛЄЄВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Лучанин Показати IP 21 Травня 2021 08:22
Ото вже дореформувалися, що вже ветерани державі не потрібні. Думають кинути їм раз в рік 1500 грн, а на лікування забрати всю пенсію.
Шерлок Показати IP 21 Травня 2021 08:44
То для кого ця *держава* - для людей, чи купки напівбандитів -олігархів і депутатів?
Анонім Показати IP 21 Травня 2021 09:05
а там дуже хороші лікарі. от вам і реформа держави для покращення людей. владі всерівно. вона в Україні в разі чого не лікується.
Гнилолиций Ющенко Показати IP 21 Травня 2021 09:09
Готовий особисто платити лише за учасників 24-ї і 25-ї російсько-українських війн.
Народна прокуратура Показати IP 21 Травня 2021 09:42
Що ж, це ще один приклад видатної реформи Супрун. Подібне ми бачили не так давно з психіатричними лікарнями. Коли вона розпочала свою руйнівну діяльність з комерціалізації медицини та лобіювання інтересів американських фармкомпаній, вітчизняні представники медицини (Мусій, Богомолець і т.д.) намагались донести людям згубність її дій, але людей то не цікавило. Вони бачили перед собою "вищу істоту з Америки", яка до того ж засвітилась на Майдані, і сліпо їй вірили, велись, як індіанці на намисто. За власну дурість доводиться розплачуватись
Анонім до Народна прокуратура Показати IP 21 Травня 2021 11:37
Дуж е смішно. Те, що у нас вся медицина була платна і до Супрун - про це ви замовчуєте, що при Богатирьовій за все доводилось платити , навіть за ліки, які держава закупала безплатно. Зараз пологи - безплатні. Ніхто з вас не вимагає ні бинта, ні миючих , ні ліків. росто приходите, народжуєте і коли бажаєте - можете віддячити, а коли не бажаєте - можете й не віддячувати. Так стало при Супрун. І це нормально
Народна прокуратура Показати IP 21 Травня 2021 12:11
До анонім. Не плутайте святе з грішним. До чого тут пологи? Мова йде про систему лікарської допомоги. Зовсім не бажаю Вам потрапити в лікарню з серйозним діанозом, бо вкрай здивуєтесь реформованому безплатному лікуванню

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus