Волинські прокурори завадили спробі трьох росіян вивести за кордон корпоративні права українського підприємства
![](/resize/450x291/r/files/news/2024/01-16/375596/judge-is-working-in-the-office-of-the-court-of-jus-EMPAR2Z-min-1.jpg)
Волинські прокурори, відстоявши свою позицію у судах всіх інстанцій, перешкодили спробі громадян держави-агресора позбутися часток у статутному капіталі українського підприємства.
Про це інформує Волинська обласна прокуратура.
У березні 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації», згідно з якою накладено мораторій на відчуження майна особами, пов’язаними з державою-агресором, крім безоплатного відчуження на користь держави Україна.
Прокурори ж з’ясували, що троє громадян рф, яким належало по 5% частки статутного капіталу зареєстрованого в Україні підприємства, капіталізація якого нині складає понад 180 мільйонів гривень, під час дії мораторію – у серпні 2022 року – відчужили їх на користь іноземної юридичної особи.
У подальшому Господарський суд Волинської області своїм рішенням зобов`язав державного реєстратора провести державну реєстрацію таких змін до відомостей про власників підприємства.
Втрутившись у ситуацію, прокурори оскаржили це рішення і суд апеляційної інстанції його скасував.
Верховний суд пристав на позицію прокуратури та відхилив касаційну скаргу підприємства, залишивши в силі рішення суду апеляційної інстанції.
Нині всі реєстраційні дії реєстратора скасовано. Відтак реалізувати оборудку і змінити власника майна, яке згодом може забезпечувати відшкодування Україні збитків від війни, не вдалося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це інформує Волинська обласна прокуратура.
У березні 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації», згідно з якою накладено мораторій на відчуження майна особами, пов’язаними з державою-агресором, крім безоплатного відчуження на користь держави Україна.
Прокурори ж з’ясували, що троє громадян рф, яким належало по 5% частки статутного капіталу зареєстрованого в Україні підприємства, капіталізація якого нині складає понад 180 мільйонів гривень, під час дії мораторію – у серпні 2022 року – відчужили їх на користь іноземної юридичної особи.
У подальшому Господарський суд Волинської області своїм рішенням зобов`язав державного реєстратора провести державну реєстрацію таких змін до відомостей про власників підприємства.
Втрутившись у ситуацію, прокурори оскаржили це рішення і суд апеляційної інстанції його скасував.
Верховний суд пристав на позицію прокуратури та відхилив касаційну скаргу підприємства, залишивши в силі рішення суду апеляційної інстанції.
Нині всі реєстраційні дії реєстратора скасовано. Відтак реалізувати оборудку і змінити власника майна, яке згодом може забезпечувати відшкодування Україні збитків від війни, не вдалося.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Тепловізор: ключ до невидимого світу
Сьогодні 14:46
Сьогодні 14:46
На Волині оздоровлюють 130 дітей із Харківщини. Як організували дозвілля для відпочивальників
Сьогодні 14:14
Сьогодні 14:14
Баггі та квадроцикл Медведчука продали на аукціоні
Сьогодні 13:58
Сьогодні 13:58
РФ вербує диверсантів у Європі через TikTok і Telegram
Сьогодні 13:41
Сьогодні 13:41
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.