Волинські брати-колаборанти відсвяткували Новий рік не в тюрмі
![](/files/news/2023/01-05/353566/5445.jpg)
Олександру та Михайлу Кононовичам змінили запобіжний захід – їх звільнили з-під варти та посадили під цілодобовий домашній арешт. Під вартою вони пробули з березня і до кінця жовтня 2022 року.
Про це стало відомо з ухвали Солом’янського районного суду міста Києва від 22 грудня 2022 року, пише Сила правди.
Михайла та Олександра Кононовичів затримали у Києві на початку повномасштабного вторгнення Росії. Їм інкримінують спробу повалення конституційного ладу. Після затримання вони одразу потрапили в СІЗО і перебували там майже сім місяців.
28 жовтня Солом’янський районний суд Києва задовольнив клопотання захисту про заміну запобіжного заходу. Кононовичів відпустили під цілодобовий домашній арешт і надягнули на них електронні браслети.
У грудні термін арешту добіг кінця, тож прокурор звернувся до суду з клопотанням продовжити запобіжний захід до 20 лютого 2023 року. Кононовичі просили суд про поступки. Зокрема, зняти електронний браслет, а цілодобовий арешт замінити нічним, оскільки «цілодобовий арешт створює їм незручності».
Вже після звільнення зі слідчого ізолятора, у грудні 2022 року, Михайло Кононович розповідав білоруській пропаганді, що у них суттєво погіршилось здоров’я, а коштів не залишилось навіть на хліб.
«Просимо: зніміть браслети, дайте можливість працювати! За що нам жити? Хліба нема за що купити! У нас зараз відключать і воду, не лише електрику. За заборгованість. Ми подали ще одне прохання щодо одягу. Усі наші речі вкрало СБУ, в нас нема теплих курток, ходимо до суду в легкому одязі та взутті. Крім цього, нам ніяк не видадуть паспорти з СІЗО», – бідкався Михайло пропагандистському виданню «Беларусь Сегодня».
З огляду на тяжкість правопорушень, братам-комуністам суд вирішив більше поблажок поки що не робити.
Чоловікам забороняється залишати місце свого проживання, за винятком випадків отримання медичної допомоги та слідування до укриття у разі«повітряної тривоги».
Таким чином новорічні свята і Різдво за обома стилями луцькі комуністи зустрічають вдома, у Києві, де мешкали останнім часом.
Завдяки білоруським пропагандистам вдалося дізнатися деякі деталі кримінальної справи. Зокрема, Кононовичі нібито погоріли на організації акції 27 лютого 2022 року, яка мала на меті захоплення однієї з райадміністрацій Києва. Крім того, не залишились поза увагою слідства і дописи «наслєдніков Побєди» у соціальних мережах.
До слова, авторка публікації, яка виправдовує Кононовичів в очах білорусів – Людмила Гладка. Ця телеведуча - серед топ-пропагандистів режиму Лукашенка.
Комуністів Олександра і Михайла Кононовичів судитимуть у Києві за дії, спрямовані на насильницьке повалення конституційного ладу. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.
«Є дані, що свідчать про їх тісну співпрацю зі спецслужбами РФ та РБ. Мета посіпак окупантів – розхитати внутрішню обстановку в країні та створити «потрібну інформаційну картинку» для Росії та Білорусії», – повідомляли 6 березня на сторінці СБУ в Facebook.
У Луцьку Кононовичі проживали чимало років. Тут вони поширювали російські наративи, фейки про фашизм в Україні, заборону російської мови, націоналістичні рухи, Революцію Гідності, паплюжили фестиваль «Бандерштат», Степана Бандеру, Романа Шухевича і навіть їздили в так звану ЛНР, де давали спільні прес-конференції з ватажками терористів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це стало відомо з ухвали Солом’янського районного суду міста Києва від 22 грудня 2022 року, пише Сила правди.
Михайла та Олександра Кононовичів затримали у Києві на початку повномасштабного вторгнення Росії. Їм інкримінують спробу повалення конституційного ладу. Після затримання вони одразу потрапили в СІЗО і перебували там майже сім місяців.
28 жовтня Солом’янський районний суд Києва задовольнив клопотання захисту про заміну запобіжного заходу. Кононовичів відпустили під цілодобовий домашній арешт і надягнули на них електронні браслети.
У грудні термін арешту добіг кінця, тож прокурор звернувся до суду з клопотанням продовжити запобіжний захід до 20 лютого 2023 року. Кононовичі просили суд про поступки. Зокрема, зняти електронний браслет, а цілодобовий арешт замінити нічним, оскільки «цілодобовий арешт створює їм незручності».
Вже після звільнення зі слідчого ізолятора, у грудні 2022 року, Михайло Кононович розповідав білоруській пропаганді, що у них суттєво погіршилось здоров’я, а коштів не залишилось навіть на хліб.
«Просимо: зніміть браслети, дайте можливість працювати! За що нам жити? Хліба нема за що купити! У нас зараз відключать і воду, не лише електрику. За заборгованість. Ми подали ще одне прохання щодо одягу. Усі наші речі вкрало СБУ, в нас нема теплих курток, ходимо до суду в легкому одязі та взутті. Крім цього, нам ніяк не видадуть паспорти з СІЗО», – бідкався Михайло пропагандистському виданню «Беларусь Сегодня».
З огляду на тяжкість правопорушень, братам-комуністам суд вирішив більше поблажок поки що не робити.
Чоловікам забороняється залишати місце свого проживання, за винятком випадків отримання медичної допомоги та слідування до укриття у разі«повітряної тривоги».
Таким чином новорічні свята і Різдво за обома стилями луцькі комуністи зустрічають вдома, у Києві, де мешкали останнім часом.
Завдяки білоруським пропагандистам вдалося дізнатися деякі деталі кримінальної справи. Зокрема, Кононовичі нібито погоріли на організації акції 27 лютого 2022 року, яка мала на меті захоплення однієї з райадміністрацій Києва. Крім того, не залишились поза увагою слідства і дописи «наслєдніков Побєди» у соціальних мережах.
До слова, авторка публікації, яка виправдовує Кононовичів в очах білорусів – Людмила Гладка. Ця телеведуча - серед топ-пропагандистів режиму Лукашенка.
Комуністів Олександра і Михайла Кононовичів судитимуть у Києві за дії, спрямовані на насильницьке повалення конституційного ладу. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.
«Є дані, що свідчать про їх тісну співпрацю зі спецслужбами РФ та РБ. Мета посіпак окупантів – розхитати внутрішню обстановку в країні та створити «потрібну інформаційну картинку» для Росії та Білорусії», – повідомляли 6 березня на сторінці СБУ в Facebook.
У Луцьку Кононовичі проживали чимало років. Тут вони поширювали російські наративи, фейки про фашизм в Україні, заборону російської мови, націоналістичні рухи, Революцію Гідності, паплюжили фестиваль «Бандерштат», Степана Бандеру, Романа Шухевича і навіть їздили в так звану ЛНР, де давали спільні прес-конференції з ватажками терористів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 13
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Ахаха
Показати IP
5 Січня 2023 19:10
на пляшки треба було їх посадити а не під цілодобовий домашній арешт.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
123
Показати IP
5 Січня 2023 20:37
Яка в нас кінчена судова система!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
сто процентів
Показати IP
5 Січня 2023 20:38
Та сволота зараз ракети наводять
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Дарій
Показати IP
5 Січня 2023 21:45
Чому їх на перше січня не привезли в Луцьк в честь деяких заходів в честь дня народження одного історично важливого чоловіка?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Лесик
Показати IP
5 Січня 2023 22:23
А в Луцьку, замітьте, все всіх не колихало
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Комуняка до Лесик
Показати IP
6 Січня 2023 08:12
Луцьк і Волинь надзвичайно лояльні до всякого кацапізму: церква, альтернативні погляди. Толерантність вбиває
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Ага
Показати IP
5 Січня 2023 22:29
Історично важливого садиста.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Бандерівець до Ага
Показати IP
6 Січня 2023 10:51
Історично важливого патріота і істинного лідера своєї Держави
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Совок-лох до Бандерівець
Показати IP
6 Січня 2023 11:20
То він про Сраліна
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Юююю
Показати IP
6 Січня 2023 19:03
Це просто абсурд,люди із-за яких(або їм подібних)і почалося вторгнення просто відпускають з-під варти,а якщо ти не явишся за повісткою ,або не виконаєш військовий наказ ,то це тюрма!!!!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Юююю
Показати IP
6 Січня 2023 19:04
Це просто абсурд,люди із-за яких(або їм подібних)і почалося вторгнення просто відпускають з-під варти,а якщо ти не явишся за повісткою ,або не виконаєш військовий наказ ,то це тюрма!!!!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Олександр
Показати IP
7 Січня 2023 13:42
Не може суд знайти їм гідне місце то знайдуть українці. А місце їх в землі разом з під@р@ми їм подібними.
Слава Україні!!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721273879)
Viktor
Показати IP
7 Січня 2023 17:40
«Просимо: зніміть браслети, дайте можливість працювати! За що нам жити? Хліба нема за що купити!..." Просіться в СІЗО... Там 3-разове харчування!!!))))
18 липня: свята, події, факти. Всесвітній день слухання, у США цього дня жінкам офіційно дозволили кермувати авто![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Потрібні роки: назвали, за скільки часу вдасться відновити найбільшу ГЕС України
17 Липня 2024 23:48
17 Липня 2024 23:48
На Волині державі хочуть повернути лісові землі вартістю понад 100 мільйонів
17 Липня 2024 23:30
17 Липня 2024 23:30
Українці готові менше витрачати гроші: індекс споживчих настроїв знизився
17 Липня 2024 23:11
17 Липня 2024 23:11
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
17 Липня 2024 23:09
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 23:09
Більшість українців не почуваються європейцями. Опитування
17 Липня 2024 22:53
17 Липня 2024 22:53
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.