USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.25 10.40

Волинь отримала партію антирабічної вакцини

2 Грудня 2024 06:43
Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав партію антирабічної вакцини, що необхідна людині у випадку контакту з інфікованими на сказ тваринами. Загалом – 450 доз.

Про це Суспільному розповіла заступниця генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Єнжиєвська. З її слів, вакцину передаватимуть закладам охорони здоров’я за їхнім запитом.

Станом на 29 листопада на Волині зареєстрували 139 звернень до медичних закладів від пацієнтів щодо покусів тваринами. У жовтні цього року таких звернень було 108. Зі слів Ірини Єнжиєвської, до 40% тих, хто звертається, отримує антирабічну вакцину.

Серед людей в області сказ востаннє реєстрували у 2014 році, зазначила заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб.

З її слів, задля уникнення захворювання волинянам слід вакцинувати проти сказу домашніх тварин. 28-40 % тварин, які нападають чи кусають людей, – це домашні тварини.

Читати ще: На Волині завершили вакцинацію диких тварин від сказу

Отримати допомогу у випадку контакту з інфікованими на сказ тваринами жителі Волинської області можуть у 21 центрі антирабічної допомоги, що функціонують при лікарнях. Перелік цих медзакладів можна переглянути за посиланням. Профілактику від сказу проводять хірурги та травматологи.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу, інформує Центр громадського здоров’я. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року.

У разі інфікування хворого слід негайно госпіталізувати та ввести антирабічну вакцину. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.

Читати ще: «Вовки загризають козуль та псів, лисиці розносять сказ»: на Волині збільшилася популяція хижаків
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus