USD 41.45 41.75
  • USD 41.45 41.75
  • EUR 41.50 41.90
  • PLN 10.45 10.60

Військовозобов'язаний проігнорував «бойову» повістку: яке покарання йому загрожує

29 Лютого 2024 07:39
Якщо військовозобов’язаний проігнорував повістку, то йому загрожує покарання у вигляді штрафу або ув’язнення, в залежності від ситуації.

Про це в коментарі «Телеграфу» розказав речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) майор Роман Істомін.

Що буде, якщо проігнорувати повістку для оновлення даних – пояснення

Істомін каже: якщо військовозобов’язаний не прибуває в ТЦК та СП за повісткою для оновлення даних, це кваліфікується як порушення правил військового обліку.

«Тоді складається протокол про адмінпорушення. Це тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто, 850-1700 гривень», – повідомив військовий.

Читати ще: Має двох дітей, а дружина не працює: за ухилення від призову судили обмежено придатного волинянина

За його словами, такий же розмір штрафу передбачений і за повторне правопорушення. Після цього настає кримінальна відповідальність.

«Але ні сплата штрафу, ні умовний строк покарання, ні відбуття ув’язнення не звільняють від мобілізації», – уточнив Істомін.

Не прийшов по «бойовій» повістці: яке покарання загрожує

«Якщо громадянин, який оновив свої військово-облікові дані, пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до служби у воєнний час, але не з’явився за бойовим розпорядженням у пункт збору, то це вже трактується як ухилення від мобілізації. Адже цю людину вже чекали у навчальному центрі, на неї розраховували. Вона вже військовослужбовець, який потрібен на певній ділянці фронту, а вона просто зникає», – пояснив майор.

Читати ще: «Остануся живий, може». Лучанина, який злякався служби, посадили на два роки

За його словами, у цих випадках застосовується ст. 336 КК України «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період». Це карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Нагадаємо, в Україні зараз працюють над запровадженням електронного військового квитка та електронного кабінету призовника, але він існуватиме поза межами платформи «Дія».

Електронний кабінет дасть змогу громадянам вносити свої облікові дані без очного візиту до ТЦК. Для держави це вигідно тим, що вона отримає більш повну інформацію про мобілізаційний резерв.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Анонім Показати IP 29 Лютого 2024 09:00
Напевно, не всім комфортно в статусі "мобілізаційний резерв"
Анонім до Анонім Показати IP 29 Лютого 2024 10:31
Скоріше "мобілізаційний розхідник"
Анонім до Анонім Показати IP 29 Лютого 2024 11:31
На жаль, така об'єктивна реальність

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus