USD 41.20 41.60
  • USD 41.20 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.60 10.75

Вісім причин, чому людина не може плакати, коли насправді хоче

Сьогодні 00:21
Науковці доводять, що сльози допомагають зменшити стрес, вивільнити емоції і відчути полегшення у важку хвилину. Та інколи людина відчуває сум, печаль, біль і розпач, але виплакатися не може. І це аж ніяк не означає, що їй байдуже чи вона не горює. Цей стан може бути пов'язаний з ментальними та фізичними захворюваннями, певними ліками, травмами і соціальними чинниками.

У Very Well Mind і Medical News Today зібрали можливі причини, чому ви не можете поплакати, пише УП. Життя.

Захворювання

Певні захворювання фізично ускладнюють або унеможливлюють плач. Такі стани, як синдром сухого ока, фізично впливають на вироблення або вивільнення сліз із слізних каналів.

Читати ще: Пошкоджують мозок: вчені знайшли схожість між тривалим COVID-19 і хворобою Альцгеймера

Синдром сухого ока, відомий як кератоконьюнктивіт, характеризується недостатнім виробленням сліз. Він частіше трапляється у людей, які носять контактні лінзи, але також може бути пов'язаний з вагітністю, гормональними змінами, віком, ревматоїдним артритом, запаленням повік, діабетом і проблемами щитоподібної залози.

Ліки

Прийом певних ліків може зменшити або зупинити вашу здатність виробляти сльози. Дослідження показало, що 46% людей, які приймають антидепресанти, відчувають притуплення емоцій.

Ці ліки можуть допомогти полегшити симптоми депресії, тривоги та інших станів, але іноді вони також можуть впливати на те, як люди відчувають і виражають емоції.

Читати ще: Вчені створили ШІ-карту мозку: вона може допомогти розкрити таємниці хвороби Альцгеймера та аутизму

Зокрема селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) можуть не давати людині плакати, коли сумно.

Деякі інші ліки можуть впливати на сльозовиділення і сприяти виникненню сухості в очах. До ліків, які можуть впливати на сльозовиділення, належать антигістамінні препарати, протинабрякові засоби, ліки проти хвороби Паркінсона, антипсихотики, спазмолітини, бета-блокатори, діуретини, гормональні препарати, протипухлинні препарати, інгібітори протонної помпи, ізотретиноїн, аспірин та ібупрофен, гідрокодон та оксикодон.

Читати ще: Новий штам віспи змінюється швидше, ніж очікувалося: чим це загрожує

Нездатність поплакати можуть спричинити й такі речовини, як алкоголь і канабіс. А деякі рослинні добавки (ехінацея, кава й ніацин) можуть сприяти виникненню сухості очей.

Психічні розлади

Деякі люди дуже багато плачуть через психічні розлади, такі як депресія і тривога, а деякі, навпаки, відчувають, ніби сльози вичерпалися.

Посттравматичний стресовий розлад, депресивний розлад, синдром деперсоналізації-дереалізації можуть приглушувати емоції та не давати вам заплакати.

Хоч і вважають, що депресія призводить до більшої кількості сліз, оскільки викликає почуття смутку, багато людей відчувають порожнечу, апатію. Це може вплинути на проживання почуттів і на плач зокрема.

Депресія часто викликає меланхолію, пацієнти скаржаться на «пласкі» емоції та відсутність інтересу до світу.

Читати ще: У семи країнах проводять перші у світі випробування ліків проти раку

Ще одним поширеним симптомом є ангедонія – втрата інтересу до діяльності, яка раніше приносила задоволення. Дослідження показують, що люди, які відчувають ангедонію, також мають труднощі з вираженням емоцій, зокрема з плачем.

Хірургічне втручання

Якщо ви перенесли операцію на очах, вам може бути важко плакати.

Лазерна кератомілезія (ЛАСІК) – це хірургічна процедура, яка допомагає людям покращити зір. Одним із побічних ефектів одразу після операції є сухість очей, що ускладнює плач.

Придушення емоцій

Люди по-різному дають раду емоціям. Хтось більш експресивний, а хтось – стриманий. Деякі люди можуть навмисно придушувати свої емоції, приховувати почуття, забороняти собі плакати.

Дослідження показують, що придушення емоційного самовираження може мати несприятливі наслідки для здоров'я. У вас можуть зʼявитись нездорові механізми подолання труднощів, а також це призводить до підвищення рівня стресу, що скорочує життя і погіршує його якість.

Тож якщо ви помічаєте, що пригнічуєте свої емоції – звертайтеся по допомогу.

Пережите насильство

Пережите емоційне та фізичне насильство може мати негативний вплив на те, як люди проживають емоції. Вони можуть привчитися не плакати, особливо в ситуаціях, коли плач спричиняв подальше насильство з боку кривдників.

Читати ще: Післяпологова депресія у мам: чому виникає, як розпізнати і лікувати

Потерпілі від насильства також іноді відчувають емоційне «оніміння» або приглушеність емоцій. Люди, які пережили насильство і травму, можуть використовувати емоційне оніміння як спосіб відключитися від болю і страждань.

Така захисна реакція може принести тимчасове полегшення, але водночас ускладнити зв'язок з власними почуттями людини.

Суспільні очікування

Люди можуть соромитися плакати через суспільні та культурні стандарти, стереотипи на кшталт «хлопчики не мають плакати» або «плач – це ознака слабкості».

Клімат

Ця причина досить рідкісна, але все-таки вам може стати важче плакати після переїзду до більш сухого клімату.

За даними Американської оптометричної асоціації, вітряна погода також може призвести до зниження нормального сльозовиділення і викликати сухість очей.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus