Відвезли на полігон: у ТЦК три дні не дозволяли швидкій госпіталізувати хворого лучанина
Лучанин Валерій має серйозні проблеми зі здоров’ям та є опікуном хворої мами. Має відповідні документи. Проте в ТЦК, з його слів, на це не звернули увагу. Справа дійшла до того, що чоловікові кілька разів викликали швидку. Лікарі наполягали на госпіталізації, але працівники ТЦК не давали на це дозволу.
Його дружина Людмила розповідає: попри те, що Валерій мав при собі документи для відстрочки, працівники ТЦК затримали його, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Вони були на роботі. І коли збиралися додому, оце сталося. Йому навіть не дали повністю одягнутися. Документи він мав при собі, але їх не захотіли подивитися», – каже Людмила.
Окрім документів, які підтверджують, що чоловік доглядає хвору матір, також були виписки від лікаря, де вказано про всі наявні захворювання Валерія. Вже коли перебував у центрі комплектування, чоловіку стало зле. Хронічна гіпертонія та проблеми з попереком нагадали про себе.
«Він скаржився на болі в спині. У нього є проблеми в поперековому відділі хребта, стесується хребець. Навіть є довідка, що йому рекомендована планова операція», – каже Людмила.
Жінка бʼє на сполох та зі сльозами в очах розповідає: лікарі швидкої відразу повідомили, що її чоловікові необхідна госпіталізація. Однак працівники ТЦК цього не погодили.
«Я не знаю: чи він викликав, чи йому викликали швидку. Лікарі наміряли в нього тиск 180. Були в нього болі в спині. Йому дали якісь препарати, щось вкололи від болю, щось вкололи від тиску, але контрольного вимірювання тиску не було (чи він нормалізувався). Я викликала ще одну бригаду швидкої допомоги, яка приїхала й бачила всі ознаки того, що він потребує госпіталізації, але його не відпустили», – розповідає Людмила.
Читати ще: Мав відношення з військової частини: лучанина утримували в ТЦК, а зранку відправили на полігон
Уже кілька днів жінка чатує під центром комплектування з надією, що її чоловіка відпустять. Зрештою залучила адвоката. Юристка каже: це незаконне утримання людини. Тому Людмила та її представниця звернулися до правоохоронців.
«Ми подали заяву про відстрочку. Зараз вона перебуває на розгляді в ТЦК та СП. Медики неодноразово приїжджали. Вони неодноразово хотіли його госпіталізувати, казали, що він справді потребує госпіталізації, але представники ТЦК писали відмову. Не пояснюють, на якій підставі представник ТЦК вирішує питання щодо екстреної медичної допомоги людині», – коментує юристка Катерина Жегестовська.Зрештою чоловіка таки забрала карета швидкої. Коли болі у спині стали нестерпними, а знеболювальне перестало допомагати, лучанина відпустили.
«На мене ніхто не реагував. Я викликав швидку. Мене хотіли забрати ще першого дня. ТЦК відмовляв. Учора – так само. Сьогодні мені стало гірше. Мені казали: бери підписуй повістку, їдь. А вчора і позавчора такого не було. Я не проходив ВЛК, а за документами – пройшов. Нічого не підписував», – запевняє Валерій.
Він розповідає: нестерпний біль супроводжував його кілька днів. І попри це, його повезли на полігон. Там же сказали, що з таким станом здоров’я він їм не потрібен, і повернули в центр комплектування.
«Мене завезли на полігон. Я там ледь вибув. Не міг ходити. Мене хлопці підводили. Викликав швидку. Мене знеболили. Теж хотіли забрати, але ніхто не відпустив», – додає Валерій.
Із врученою повісткою чоловіка таки відпустили в супроводі медиків до лікарні на обстеження та госпіталізацію. Надалі лучанин проходитиме лікування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 32
x
Показати IP
14 Жовтня 2024 20:25
що скажеш гестапо
Павло
Показати IP
14 Жовтня 2024 21:05
В нормальних людей виникає запитання.
Чому людина яка має всі документи на відстрочку не оформила її??????
І тоді б даного сюжету не було б!
Вже є навіть рішення судів, які підтвердили що наявність документів не дає права автоматичного права на відстрочку, якщо ви їх офіційно не надали в ТЦК та СП! А просто носите з собою.
Олесь до Павло
Показати IP
14 Жовтня 2024 22:10
Бо коли прийдеш в ТЦК з цими документами так само не оформиш відстрочку а будеш відвезений на полігон
Істина до Павло
Показати IP
15 Жовтня 2024 13:49
Бо далекий від реалій, тут навіть щось розжовувати таким немає сенсу...
Сергій до Павло
Показати IP
15 Жовтня 2024 19:12
У мене більше питань до того, як така людина пройшла ВЛК в ТЦК і її направили на полігон, якщо вона мала при собі медичні довідки, а її стан критичний і вона потребувала госпіталізації. Ще питання до ТЦК, яке вони мають право утримувати особу? Там стільки статей ККУ можливо оформити, що виникають питання до поліції, прокуратури.
Олесь до Павло
Показати IP
16 Жовтня 2024 11:18
Я з липня не можу стати в електронну чергу до черкаського міського тцк, тому що немає вільного місця для запису. Перевіряю періодично в різний час, навіть вночі. То що мені залишається, як не носить із собою документи?
Я до Павло
Показати IP
16 Жовтня 2024 12:16
Є випадки коли бюрократія на вищому рівні. з квітня місяця морочуть яй..., і до цих пір не оформили відстрочку. То помилку в прізвищі зроблять і 3 місяці її виправляють, то ще щось.
Вальдемар до Павло
Показати IP
16 Жовтня 2024 13:58
"Чому людина яка має всі документи на відстрочку не оформила її??????" Такій людині можуть і не надати цю відстрочку,бо шо з такої людини візьмеш?!
Я подавав документи 1 раз в минулому році, 1 раз в кінці літа поточного року, на відстрочку по догляду за хворим батьком.Всі довідки МСЕК,з собезу....є
А відстрочки як після першого разу не було , так і зараз нема .
Анонім
Показати IP
14 Жовтня 2024 21:13
А як така хвора людина ще може бути опікуном когось?
Олесь до Анонім
Показати IP
14 Жовтня 2024 22:13
Так отож. Хвора людина не зможе бути опікуном, не зможе потрапити на якусь посаду за контрактом з підрозділом без ТЦК бо там буде справжній медогляд, але може легко бути достааленим ТЦК на полігон і далі штурмувати посадки.
Анонім до Олесь
Показати IP
14 Жовтня 2024 23:07
Так хто більший негідник, той хто довідку купив, чи той хто його силою нагнув?
К.лучанин
Показати IP
14 Жовтня 2024 21:15
Це не ТЦК - це виправна колонія загального режиму!!! Права людини тут не діють. Ну навіщо на передовій нездала людина? Про це самі військові на нулю говорять. ТЦК виконує якісь плани набору, а результату немає в кінцевому підсумку і спражньої мобілізації нема.
Олесь до К.лучанин
Показати IP
14 Жовтня 2024 22:14
Не згоден. В колонії і те якихось прав дотримуються. ТЦК ж отримали згори добро на будь які методи.
Луч.
Показати IP
14 Жовтня 2024 21:26
Ну i коли почнуть Садити ТЦК за кримiнальнi злочини?
Я служу,воював- всi моi товаришi по службi не гативно вiдносяться до ТЦК.
Любі свині
Показати IP
14 Жовтня 2024 21:39
А на будівництві працювати здоров‘я було?
Олесь до Любі свині
Показати IP
14 Жовтня 2024 22:19
А ви знаєте ким саме він працював? І ви думаєте на будівництві такі самі важкі умови як на фронті? Мене також ТЦК викрадали. Я день побув без їжі та води то мені здавалось що от от мої стравохід та гортань роз'їсть кислота, хоча мій хронічний гастрит з підвищенною кислотністю все життя і в нормальних обставинах взагалі не дається в знаки. І ще так багато чого різного хронічного може взагалі на життя не впливати. Так наче здорова людина ззовні. ВЛК нічого реально не перевіряють і всі документи довідки ігнорують... А в обставинах війни це все одразу вилізе назовні.
Пппп
Показати IP
14 Жовтня 2024 21:51
Якщо мав всі документи на відстрочку, то чого її не оформив? На будівництві з такою хворою спиною можна працювати? В нього тиск робочий на таку вагу 160 мінімум, ото то да як 120 кілограмовий здоровань на візку може бути опікуном хворої матері?
123
Показати IP
14 Жовтня 2024 21:53
Новий Швейк, вперед за пригодами!
Каміла
Показати IP
14 Жовтня 2024 22:13
Цікаво, а представники ТЦК будуть покарані ??? І не говоріть, що там служать військові, нормальних там нема, це точно
Шерлок Хомс
Показати IP
14 Жовтня 2024 23:25
Згадалася Юлька на возику на Майдані
Парубій
Показати IP
15 Жовтня 2024 08:17
Прямо, як та Тимошенчиха на тому возику!
Сергій
Показати IP
15 Жовтня 2024 08:42
На даний час ми живемо в крайні де до влади прийшли бандюгани і корупціонери в військовій формі, які плювали на права людини і взагалі на якісь закони. По їхнім міркам ми є раби. То питання в чому, чим ця країна відрізняється ві рашкостану, і чи потрібно за неї віддавати саме цін не що ми маємо це наше ЖИТТЯ.?
історик до Сергій
Показати IP
15 Жовтня 2024 10:11
хочу тобі нагадати що НІКОЛИ в історії на війну не йшло 100% добровольців. Основну масу потенційних вояків заганяли палкою, хоч у WW1 чи WW2. Чи це відбувалось в Британії, Франції, Німеччині чи сирисири - немає різниці. Не треба бути в рожевих окулярах. Запитайте своїх прадідусів, дідусів чи батьків. І пафосні речі про "до влади прийшли бандюгани" можеш Сергію промовляти у вбиральні. Розумник.
Істерику до історик
Показати IP
15 Жовтня 2024 13:54
Довідку маєш? Давай ще часи динозаврів згадай, або ми правова держава, де всі на рівних правах та обов'язках, або стули пельку істеричне.
Хочу побачити, як таке притрушене як ти, буде запитувати у прадідусів))) На спіріт сеансах? Розумник. Краще жуй. Само звісно з нуля строчиш?
Єрєсь
Показати IP
15 Жовтня 2024 09:21
хочеш шлангонути ? іди в тцк !!!
123 до Єрєсь
Показати IP
15 Жовтня 2024 09:33
Йди, чого від людей за мамою ховаєшся?
Єрєсь
Показати IP
15 Жовтня 2024 10:42
Можу сховатись за внуками . Мудило раз два три....
123 до Єрєсь
Показати IP
15 Жовтня 2024 14:47
ховайся, брехуха полєська
Лосось
Показати IP
15 Жовтня 2024 11:42
Да не кудахтайте ви всі тут...
Є люди дійсно хворі, і групу їм не дають бо треба заплатити бакси (а у бідного та хворого де ті бакси?
А є люди які покупляли перву не третю і навіть не другу, а перву групу інваліда і живуть чудово ходять в спортзали, приймають спиртне, наркотики.
Їх ТЦК не бачить в упор хоч і вони здорові як шкафи..
І ще
На базарі біля хлібного кіоску з машини витягнули водія і забрали в ТЦК, хліб перестали возити( но це все херня гашо людям хліб...
А перед базаром буквально 30метрів стоять з десятеро валютчиків і їх ніхто ні куди не забирає.
Страна ідіотів
123
Показати IP
15 Жовтня 2024 14:53
Ох бляха, жирний який хряк! він на возику ТЦК попався, чи потім відбулося чарівне перевтілення?
До аверс
Показати IP
17 Жовтня 2024 08:22
Дорога редакція, було б добре, щоб ви не просто зі слів мами писали, що вона сказала, що ж всі документи, а перевіряли ці документи, або хоча б їх копії.
Бо в сюжеті є моменти він і хворий і опікун, і може ще й убд має, перед ттм як пускати лайно по трубах, трохи його аналізуйте.
Найвеличніший лідер
Показати IP
17 Жовтня 2024 17:17
Совісті у вас ухилянтів нема, не хочете в першому виході випаруватися під кабами. А ми тут цілою партією вам служимо особливо дубінський, дмитрук, тищенко і крупа в хмельницьку як гарно попрацювала. І до війни ж гарно підготувалися, пожарили в травні шашлики, що не памятаєте моєї заспокійливої промови. Не заспокіїлися.
Графік вимкнення електроенергії на Волині 22 листопада
Сьогодні 21:18
Сьогодні 21:18
Луцький міський голова відвіз допомогу військовим на схід
Сьогодні 20:59
Сьогодні 20:59
Мала позивний 007 і шпигувала під виглядом волонтерки: агентка ФСБ отримала 15 років тюрми
Сьогодні 20:40
Сьогодні 20:40
«У СРСР не писали про воїнів». Вахтанг Кіпіані в Луцьку – про найбільший меморіал українських воїнів за кордоном
Сьогодні 20:21
Сьогодні 20:21
У Володимирі вшанували Героїв Небесної Сотні
Сьогодні 18:45
Сьогодні 18:45