USD 40.95 41.35
  • USD 40.95 41.35
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.40 10.55

У Цуманській пущі організували мандрівку спадщиною Радзівіллів

29 Травня 2018 19:00
Мандрівка спадщиною Радзівілів відбулась у Цуманській пущі.

Мандрівка-тематична екскурсія проходила 26 травня у форматі автопоїздки та піших виходів. Про це повідомляє прес-служба Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

Метою екскурсії було продемонструвати зв’язок історико-культурної та природної спадщини на прикладі спадку князів Радзівіллів та їх лісових володінь, які наразі входять до складу НПП «Цуманська пуща».

Насамперед учасники екскурсії оглянули цінні архітектурні пам’ятки в містечку Олика, що була тривалий час резиденцією Радзівіллів: палац-фортецю бастіонного типу ХVI ст., одну з найвідоміших пам’яток епохи барокко на землях колишньої Речі Посполитої костел-колегіату Св. Трійці, побудований італійськими архітекторами Джованні Маліверні та Бенедетто Моллі у ХVII cт, чи не найстаріший на Волині ренесансний костел Апостолів Петра і Павла, зведений воєводою Петром Монтигердовичем ще у 1460 році, та старий цвинтар з руїнами каплиці княгині Нововейської. В давньому передмісті Олики - с. Залісоче, відвідали Стрітенську церкву (кін. ХVIIІ ст.), один з найкращих зразків бароко волинської школи та залишки фортифікаційних укріплень - Луцьку браму (1630 рік). Працівники парку розповідали цікаві історичні факти з життя Радзівіллів та минувшини Олики, демонстрували підбірку старих світлин до кожного з цих об’єктів, тому учасники екскурсії мали змогу порівняти вигляд пам’яток зараз і сотню років тому.

Продовжилась подорож біля гаю з віковими дубами поруч з пам’яткою архітектури національного значення - церквою Покрови Св. Богороиці (1810 р.) в с. Мительно, звідкіля здійснили пішу прогулянку цінними ялиновими насадженнями віком до 100 років, які розкинулись на мальовничих пагорбах урочища «Культура».

Наступною зупинкою було водне джерело в заплаві річки в с. Грем’яче і проектована екологічна стежка на заліснених терасах водосховища на річці Путилівка поблизу с.Мочулки, що є найбагатшим за видовим складом місцем колоніального гніздування птахів на території парку. Екскурсанти мали змогу спостерігати за водоплавними птахами та слухали розповідь працівників НПП про природні та історичні скарби Цуманської пущі, про важливість збереження екосистем та сталого розвитку для майбутнього нашої планети і людства. Після відпочинку і обіду біля вогнища завітали до «Тунелю закоханих» в смт. Клевань.

Крім того, під час екскурсії зустрілось багато видів птахів, які тішили учасників своєю красою та співом. Найцікавіші види із побачених: боривітер, горихвістка чорна, сорокопуд терновий, щиглик, трав’янка лучна, трав’янка чорноголова, вівсянка очеретяна, молоді шпаки, лунь болотний та багато інших.

Маршрут: Луцьк - історико-культурний комплекс в смт. Олика – с. Залісоче – с. Мительне - урочище «Культура» - природне джерело в с. Грем’яче - колонія водоплавних птахів на водосховищі річки Путилівка – «Тунель закоханих» в смт.Клевань – м. Луцьк.

Екскурсію провели працівники Ківерцівського НПП «Цуманська пуща»: Грицюк Юлія, Савчук Павло, Супрунюк Микола та Дубина Петро.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus