USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65

Від 58 до 195 тисяч євро: священник з Волині порахував, скільки коштує облачення настоятеля Лаври

14 Квітня 2020 09:28
Відомий на Волині священник Віктор Мартиненко порахував, у скільки обходиться облачення намісника Києво-Печерської лаври Павла Лебедя, враховуючи, що на сайті лаври просять фінансової допомоги.

Уродженець Нововолинська Віктор Мартиненко став пізнаваним ще в часи Революції гідності, коли запропонував Павлу Лебедю поцілувати Януковича у місце, на якому зазвичай сидять. За це владика прокляв отця Віктора, але він продовжував займати відкриту проукраїнську позицію в Українській церкві Московського патріархату.

Щойно Православна церква України отримала Томос, отець Віктор став першим священиком на Волині, який не лише публічно привітав усіх із цією визначною подією, а й приєднався до кліру ПЦУ.

13 квітня він опублікував допис у фейсбуці, в якому порахував вартість облачення владики, який просить фінансової допомоги. Сума вийшла кругленька: від 58 до 195 тисяч євро за один набір, а наборів Мартиненко лише на фото з сайту нарахував 18.

«Новина облітає православний інтернет – Києво-Печерська Лавра просить фінансової допомоги. «Намісник і братія Лаври звертаються за допомогою» – вісить на лаврському сайті.

Я аж просльозився. Не від жалості, а від офигенія!!! Я думав у цинізму є межа, – виявляється ні!

На тому ж сайті навскидку надибав пару фото її намісника (ага, того, що звертається за допомогою) і вирішив прикинути приблизну вартість ризниці. Для надійності проконсультувався з людьми, які у тих цяцьках більш компетентні.

Так от, ловіть прайс)

Облаченіє. – ціни варіюються. Від простих парчових з машинною вишивкою, до вишитих вручну. Загалом від 5000 до 50000 євро.

Митра – хто не знає, та блискуча шапка. Дехто каже, що вона символізує терновий вінець. Ціни плавають, – які іконки, хрестик, каміння. На представлених фото іконки усі писані, здебільшого на перламутрі чи золоті, хрестики та камінчики теж на висоті. Вартість – від 8000 до 25000 євро.

Тройник. Це хрест і дві панагії – іконки на грудях. Від 25000 євро і вище. Чув, що у митрополита Павла є і за 100000.

Жезл. – палка в руках. Останнім часом у тому істеблішменті в моді срібні з інкрустацією – біля 20000 євро.

Тож, шляхом нехитрих математичних розрахунків, маємо від 58 до 195 тисяч євро. За раз! На одній фотографії! На цьому колажі 18 таких комплектів – множити не треба)))

А ви, – «мерседеси, мерседеси»... – на них хоч можна їздити. А тут на мужику пацьорів на п’ять мерседесів!

Коротше, інформація дана так, – для роздумів і рефлексій. Благаю, не множте те все і не діліть на пенсії чи операції.

І ще, миймо руки і сидімо вдома!

P.S. запобігаючи хибних висновків, зауважу – не всі священицькі ризи такі збочено-дорогі і не всі монахи Лаври мають такі статки – знаю там надзвичайно скромних і побожних людей», – йдеться в дописі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
Отакої Показати IP 14 Квітня 2020 09:43
"Скинуться"обовязково.А ще і руки будуть цілувати.Людській дурості межі немає...
Лучанин до Отакої Показати IP 14 Квітня 2020 11:24
Погоджуюсь, це буде рівно до тих пір, поки знайдуться бажаючі це все оплачувати. При тому, до речі, що "Паша Мерседес" взагалі-то дуже небідний бізнесмен. В нормальному розумінні бізнесу - агрокомплекс, торгівля і т.д. Про продажу свічок з націнкою 1000-2000 відсотків мова взагалі окрема...
Об'єктивний погляд Показати IP 14 Квітня 2020 10:06
Стоїть здоровий, неголений, вгодований мужик увесь в золоті і каже, що йому сказав Бог, щоб люди принесли грошей, а він передасть....
Олена Показати IP 14 Квітня 2020 10:17
І ось про це пише священник??? Ніхто нікого не зобовязує до надання пожертви і рахувати чуже теж не личить. Якщо на те пішло то хай краще священники ПЦУ скажуть скільки земельних ділянок мають у приватній власності вони їх дружини і діти... а ще про отримання допомоги як малозабезпечені сім’ї чомусь теж забувають
Лучанин до Олена Показати IP 14 Квітня 2020 11:28
Правильно, пані. Тому що в кожній церкві повинен бути касовий апарат, звіти в податкову і все таке. І всі пожертви повинні обліковуватись та звітуватись - на що і скільки витрачено. Незалежно від конфесії. Тільки от боюсь, що всім волинським священника ПЦУ разом взятим буде далеко до того "раба Божого" на фото вище.
Невідомий Показати IP 14 Квітня 2020 10:32
Звідки такі суми? Знаю що один набір коштує 3 -5 тис грн
123 до Невідомий Показати IP 14 Квітня 2020 13:54
Звідки такі суми і скільки точно коштує набір - не скажу. Скажу лиш, що років так 5-6 тому довелось бачити будівництво в селі на Волині (постачали туди деякі комплектуючі і будматеріали). По фото можна було б подумати, що будується сільська школа чи лікарня - все таки три поверхи, площа точно в тисячах м.кв. вимірюється і т.д. Але ні - то приватний житловий будинок людини, яка займається різним релігійним і церковним начинням. З того часу точно знаю, що всі ті блискучі цяцки (якими так люблять обставитись і обвішатись українські попи), дешево не коштують. Ау, які 3-5 тисяч грн, кому ти тут лапшу вішаєш???
Лучанин до Невідомий Показати IP 14 Квітня 2020 16:11
Коли закінчиться карантин і запрацює Варшава, візьми 4000 грн піди і купи один комплект одягу на чоловіка. Повсякденний на роботу, без понтів і брендів. Спіднє - шкарпетки, труси, майку. Джинси і кофту, або костюм з сорочкою. Пояс можеш взяти, потім взуття. Тоді розкажеш що в тебе з того вийшло.
Лучанин Показати IP 14 Квітня 2020 10:42
Віктору Мартиненку як священику потрібно бути особливо чесним і правдивим. Якщо проводить такі розрахунки, то потрібно точно вказати, що і скільки коштує. Це по-перше. По-друге, оте облачення, то не є особиста річ, вона належить Лаврі. По-третє, чим облачення намісника Лаври відрізняється від облачень інших церковних ієрархів з різних конфесій грецького обряду, що воно вже аж таке дороге?
МВ Показати IP 14 Квітня 2020 11:00
як мені шкода.. Віктора Мартиненка...
Анонім Показати IP 14 Квітня 2020 11:04
Від 58 до 195 тисяч євро!!!??? Звідки такі суми? не перебільшуєте?
Б.С Показати IP 14 Квітня 2020 11:10
Не суди, і судимий не будеш...
Дідо атеїст Показати IP 14 Квітня 2020 11:14
Не гріши отець, завидки це гріх.
Ох уж ці попи брехун Показати IP 14 Квітня 2020 11:23
Цей Віктор Мартиненко такий само казкар як і Паша-мерседес.
Народна прокуратура Показати IP 14 Квітня 2020 11:41
Цікава інформація для роздумів. Адекватні думаючі люди і так розуміють, що віра в Бога і Церква - речі не тотожні. Остання являє собою один з різновидів професійної діяльності людей. А упоротим "православним фундаменталістам", які так завзято захищають моральні недоліки священників, щось логічне доводити марно. Якщо людина в душі раб, то хоч царем її обери, вона рабом залишиться. До речі, у тій же католицькій церкві про існуючі проблеми говорити не бояться, що сприяє покращенню ситуації, а православ'я, особливо РПЦ, дуже закостеніле, тому і втрачає довіру людей
Анонім Показати IP 14 Квітня 2020 11:47
Звідки ці суми? Якось все з повітря взято,
Лучанин до Анонім Показати IP 14 Квітня 2020 12:24
Не з повітря , а від стада які несуть пожертви московським попам
Олена до Лучанин Показати IP 14 Квітня 2020 16:08
Несуть всім і протестантам, і католикам і православним і мусульманам і ..... список продовжіть самі. Тож треба об’єктивно висвітлювати цю сторону адже вона має місце у всіх релігійних напрямках світових та національних релігій і суспільство не володіє інформацією достатньо, а ось такі публікації створюють резонанс швидше будь якої новини про ситуацію на Сході України (АТО)
Анонім Показати IP 14 Квітня 2020 11:55
Яка доля зрадників, розкольників та інших іуд - чи самогубство швидке або повільне чи життя в жовчі своєї ненависті і безсилої люті.
Іван. Показати IP 14 Квітня 2020 12:08
Нехай напише скільки коштує облачення Епіфанія.
Володимир Показати IP 14 Квітня 2020 12:12
Л**и - несіть останнє попам! На тому світі, вам все повернуть з відсотками.
1 Показати IP 14 Квітня 2020 12:47
Просльозився від "офигенія" - оце так і лексикончик у отця?! Спустіться на землю, Вікторе, де ви такі ціни бачили. Таке враження, що заздрість спати не дає. А як же - не свідчи неправдиво проти ближнього твого? Чи заповіді Божі для вас не писані?
а Показати IP 14 Квітня 2020 14:04
в стамбульскій церкві свої заповіді.
Небайдужий до а Показати IP 14 Квітня 2020 15:30
Що сектанте підгорає?
Александр Показати IP 14 Квітня 2020 20:49
Это ложь, цифры 58-195 взяты для правдоподобности, ведь если сказал бы 50-200 тыс. Уже не то....и почему такая разбежка? Это примерно "запорожец-мерседес".
Саша Показати IP 14 Квітня 2020 21:11
100, 200 чи 1млн$ це коштує от мене якось ну зовсім не хвилює. 1) ну шо ви як маленькі, в царя має бути і вбрання царське, що тут дивуватись. 2)він в нас гроші НЕ краде бо ми самі туди їх несемо а як там їх витрачають то вже хай на їхній совісті буде 3)от коли лікарі, прокурори, генерали, депутати і інші державні люди купують машини за мільйони при зарплаті 15-25 тис. гр. в місяць о це вже реально починає сердити)
Таки так Показати IP 15 Квітня 2020 07:29
Розумію Мартиненка. ... Зрадники вибирають собі собачу долю і змушені час від часу гавкати, щоб виправдати свою зраду....
Олег Показати IP 15 Квітня 2020 10:14
Собака гавкає.На те вона собака.
Андрій Показати IP 15 Квітня 2020 18:40
Можна подумати стамбульський патріархат голий і обдертий ходить.
Юрій Показати IP 16 Квітня 2020 19:08
Взагалі соромно церквам просити в людей гроші, шкода , що в нас лікарні -це бізнес, вузи- бізнес, любов-бізнес, дружба -бізнес і церкви-бізнес. Ми втрачаємо все людське, а життя проходить. Шкода , що більшість не розуміє , що таке справжня віра і любов.