USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.05 42.40
  • PLN 10.22 10.38

Верховний суд скасував рішення про пережеребкування партій

8 Липня 2019 09:28
Верховний суд України задовольнив апеляцію Центрвиборчкому та скасував рішення Шостого апеляційного суду, який зобов’язував провести повторне жеребкування номерів партій у виборчому бюлетені на майбутніх дострокових парламентських виборах.

Про це у своєму Facebook повідомила членкиня ЦВК Наталія Бернацька

«Все ж таки є справедливість! Ми виграли Верховний! Виборам 21 липня бути!» – заявила вона.

Як інформує ТСН, на офіційних сторінках Верховного суду підтвердження цієї інформації поки немає. Варто зазначити, що розгляд цих апеляцій у Касаційному адміністративному суді Верховного суду був запланований на середину дня 7 липня. Окрім ЦВК, апеляції на рішення про пережеребкування подали ще низка партій.

Нагадаємо, 4 липня Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, що ЦВК має провести повторне жеребкування. Позов до суду подала 3 липня Аграрна партія України, де першим номером іде ректор Михайло Поплавський. Причина позову – було проведене перше жеребкування 21 партії, а згодом суд зобов’язав включити до бюлетеня і 22 партію – «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі. Цю політсилу ЦВК вирішила вписати під № 22.

У ЦВК заявили, що провести повторне жеребкування неможливо, адже партії в своїй агітації вже використовують порядковість номерів своїх партій, а друк нових бюлетенів здійснити просто не встигнуть. Низка українських політиків говорили про можливість зриву виборів через таке рішення суду.

20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від «Народного фронту». На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв’язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша – за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п’ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить «Поліграфічний комбінат «Україна». Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus