USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.25 10.40

Венесуела втратила свій останній льодовик. Наступні – Індонезія, Мексика і Словенія

9 Травня 2024 00:16
Венесуела втратила свій останній льодовик – він розтанув настільки, що вчені перекласифікували його на льодовикове поле.

Про це пише The Guardian.

Вважається, що Венесуела стала першою країною, яка втратила всі свої льодовики в сучасній історії.

Країна була домівкою для шести льодовиків у гірському масиві Сьєрра-Невада-де-Мерида, що лежить на висоті близько 5 000 м над рівнем моря. Пʼять льодовиків зникли до 2011 року, залишився лише льодовик Гумбольдта, відомий як Ла-Корона.

Прогнозувалося, що льодовик Гумбольдта проіснує щонайменше ще 10 років, але вчені не мали змоги спостерігати за ним протягом кількох років через політичні потрясіння у країні.

Читати ще: Цьогорічний квітень став найспекотнішим в історії спостережень

Тепер оцінки показали, що льодовик розтанув набагато швидше, ніж очікувалося, і зменшився до площі менш ніж 2 гектари. Через це його класифікацію знизили з льодовика до льодовикового поля.

«Інші країни втратили свої льодовики кілька десятиліть тому, після закінчення малого льодовикового періоду, але Венесуела, мабуть, перша, хто втратив їх у наш час», – сказав Максиміліано Еррера, кліматолог та історик погоди, який веде хроніку екстремальних температурних рекордів в інтернеті.

За словами Еррери, Індонезія, Мексика та Словенія є наступними в черзі на втрату льодовиків. Причому індонезійський острів Папуа і Мексика зазнали рекордного потепління в останні місяці, що, як очікується, прискорить танення льодовиків.

«Втрата Ла-Корони означає втрату набагато більшого, ніж сам лід, вона також означає втрату багатьох екосистемних послуг, які надають льодовики, – від унікальних мікробних середовищ до середовищ, що мають значну культурну цінність», – сказала Керолайн Класон, гляціолог і доцент Даремського університету.

Читати ще: У Філіппінах на дні висохлої дамби виявили руїни міста, яке затопили у XX столітті

Останнім часом світ переживає кліматичне явище Ель-Ніньо, яке призводить до підвищення температури й, на думку експертів, може прискорити зникнення тропічних льодовиків.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus