«Велике будівництво»: дорожній картель на Волині виграв тендерів на пів мільярда гривень
![](/resize/450x299/r/files/news/2020/11-20/304451/original.jpg)
Одним із лідерів за виграними тендерами на Волині стабільно залишається ТОВ «Автомагістраль-Південь», що входить до так званого «дорожнього картелю». З початку року підприємство в області виграло тендерів на загальну суму близько пів мільярда гривень.
Черговий тендер, в якому перемогло ТОВ «Автомагістраль-Південь», відбувся 24 вересня. Сума договору – 269,2 мільйона гривень. Це було замовлення на виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-19 Доманове (на м. Брест) - Ковель - Чернівці - Тереблече (на м. Бухарест) на ділянці км 63+822 - км 71+822, Волинська область (45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація). Цього року, дещо раніше, фірма виграла на Волині ще низку дорожніх тендерів на загальну суму 218,7 мільйона гривень.
Зауважимо, ТОВ «Автомагістраль-Південь» станом на жовтень 2020 року вже має в своєму портфелі чверть всіх дорожних підрядів від «Укравтодору». Компанія є членом Національної асоціації дорожників України разом із ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл», ТОВ «СУНП «Автострада», ТОВ «Техно-буд-центр» та ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком». Саме цю групу і називають «дорожнім картелем», адже вона, згідно з даними «Наших грошей», отримує дві третини дорожніх тендерів – 64,7%.
Про те, що саме картель освоює більшість коштів з Дорожнього фонду, заявив і колишній радник голови Офісу президента Ігор Уманський, який напередодні звільнився. Він повідомив, що гроші із «ковідного фонду», які направили на будівництво доріг, освоїв дорожній картель та звинуватив владу в тому, що вона втратила адекватне сприйняття реальності.
«З початку «Великого будівництва» почались зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним «збігом обставин» новим вимогам відповідає лише шість компаній – улюбленці «долі» або «картель», як їх називають колеги. Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись – ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%», – написав Уманський у фейсбуці.
І таке відбувається в усіх регіонах України. Волинь – не виняток. Інформаційне агентство Волинські Новини уже повідомляло, що ТОВ «Автомагістраль-Південь» заявило на виконання робіт тих же працівників, які одночасно мають працювати на реконструкції та будівництві доріг в різних куточках України. Одні й ті самі машиністи асфальтоукладача мають укладати асфальт на Волині й на Донеччині, дорожні робітники мають працювати і в Запорізькій, і в Харківській області, і у Волинській. Фактично більшість робітників мають в поті чола працювати мінімум у п’яти областях.
Читати докладніше: Робітники, які мають ремонтувати дорогу на Волині, заявлені одночасно в тендерах усієї України
Такі речі стали можливі через те, що у методологію Укравтодору включені вимоги з досвіду, наявності певного об’єму техніки, що закріплює монополію великих гравців та виключає потрапляння на ринок дрібніших. Фактично усім вимогам відповідають лише одиниці і, за збігом обставин, це – учасники «дорожнього картелю».
До слова, ще навесні ГО «Ліга антитрасту» подавала заяву до Антимонопольного комітету, в якій вимагає розпочати розслідування проти Укравтодору за статтею 15 закону «Про захист економічної конкуренції».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Черговий тендер, в якому перемогло ТОВ «Автомагістраль-Південь», відбувся 24 вересня. Сума договору – 269,2 мільйона гривень. Це було замовлення на виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-19 Доманове (на м. Брест) - Ковель - Чернівці - Тереблече (на м. Бухарест) на ділянці км 63+822 - км 71+822, Волинська область (45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація). Цього року, дещо раніше, фірма виграла на Волині ще низку дорожніх тендерів на загальну суму 218,7 мільйона гривень.
Зауважимо, ТОВ «Автомагістраль-Південь» станом на жовтень 2020 року вже має в своєму портфелі чверть всіх дорожних підрядів від «Укравтодору». Компанія є членом Національної асоціації дорожників України разом із ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл», ТОВ «СУНП «Автострада», ТОВ «Техно-буд-центр» та ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком». Саме цю групу і називають «дорожнім картелем», адже вона, згідно з даними «Наших грошей», отримує дві третини дорожніх тендерів – 64,7%.
Про те, що саме картель освоює більшість коштів з Дорожнього фонду, заявив і колишній радник голови Офісу президента Ігор Уманський, який напередодні звільнився. Він повідомив, що гроші із «ковідного фонду», які направили на будівництво доріг, освоїв дорожній картель та звинуватив владу в тому, що вона втратила адекватне сприйняття реальності.
«З початку «Великого будівництва» почались зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним «збігом обставин» новим вимогам відповідає лише шість компаній – улюбленці «долі» або «картель», як їх називають колеги. Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись – ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%», – написав Уманський у фейсбуці.
І таке відбувається в усіх регіонах України. Волинь – не виняток. Інформаційне агентство Волинські Новини уже повідомляло, що ТОВ «Автомагістраль-Південь» заявило на виконання робіт тих же працівників, які одночасно мають працювати на реконструкції та будівництві доріг в різних куточках України. Одні й ті самі машиністи асфальтоукладача мають укладати асфальт на Волині й на Донеччині, дорожні робітники мають працювати і в Запорізькій, і в Харківській області, і у Волинській. Фактично більшість робітників мають в поті чола працювати мінімум у п’яти областях.
Читати докладніше: Робітники, які мають ремонтувати дорогу на Волині, заявлені одночасно в тендерах усієї України
Такі речі стали можливі через те, що у методологію Укравтодору включені вимоги з досвіду, наявності певного об’єму техніки, що закріплює монополію великих гравців та виключає потрапляння на ринок дрібніших. Фактично усім вимогам відповідають лише одиниці і, за збігом обставин, це – учасники «дорожнього картелю».
До слова, ще навесні ГО «Ліга антитрасту» подавала заяву до Антимонопольного комітету, в якій вимагає розпочати розслідування проти Укравтодору за статтею 15 закону «Про захист економічної конкуренції».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 3
![](/public/images/user_no_foto.png?1721524921)
додік
Показати IP
20 Листопада 2020 14:30
"на ділянці км 63+822 - км 71+8222 " - ви можете людською мовою написати де це, а не користуватися цим воляпюком головного інженера Степана Ср\ки?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721524921)
Сергій
Показати IP
21 Листопада 2020 00:24
Критики на рахунок фірм багато. Їжджу на луцьк років 15 але такого шару покриття яке дають на дану дорогу я не бачив ніде. Не виправдовую і не захищаю фірм підрядчиків перевіркою їх роботи нехай займаються відповідні служби. Мені здається що роблять якісно дай бог щоб не помилився.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721524921)
цікавить
Показати IP
21 Листопада 2020 11:28
Лобіював і призначав керівництво тої служби голова ОДА! Чи буде нести відповідальність?!
21 липня: свята, події, факти. День металургів і гірників в Україні та Міжнародний день нездорової їжі
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Сьома людина на планеті вилікувалася від ВІЛ: що відомо про дивовижний випадок
20 Липня 2024 23:36
20 Липня 2024 23:36
Відбувся штрафом: судили волинянина, який купив посвідчення тракториста![](/public/images/logo.png)
20 Липня 2024 23:08
![](/public/images/logo.png)
20 Липня 2024 23:08
На луцьких ринках перевіряють кавуни: чи є в них нітрати
20 Липня 2024 22:40
20 Липня 2024 22:40
Був найкращим чоловіком і татом: у Любешеві попрощалися з Героєм Сергієм Зімичем
20 Липня 2024 22:12
20 Липня 2024 22:12
Відійшов у вічність волинський тренер з вільної боротьби Віктор Сиротинський
20 Липня 2024 21:44
20 Липня 2024 21:44
На Волині завтра застосовуватимуть графіки погодинного вимкнення електрики
20 Липня 2024 21:16
20 Липня 2024 21:16
На Любешівщині попрощалися з Героєм Ярославом Рудніком
20 Липня 2024 20:48
20 Липня 2024 20:48
Біля Луцька горіла суха трава: шукають паліїв
20 Липня 2024 20:20
20 Липня 2024 20:20
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.