USD 40.65 40.97
  • USD 40.65 40.97
  • EUR 40.85 41.30
  • PLN 10.00 10.25

Вчені знайшли зв’язок між тривожністю і хворобою Паркінсона після 50 років

2 Липня 2024 00:36
Науковці Університетського коледжу Лондона отримали докази того, що тривожні розлади можуть бути пов’язані з імовірністю виникнення хвороби Паркінсона. За словами вчених, у людей віком 50+ років, які страждають на тривожність, ймовірність розвитку хвороби Паркінсона може бути вдвічі вищою, ніж у їхніх однолітків без тривожності.

Дослідження опублікували у Британському журналі загальної практики, повідомляє УП. Життя з посиланням на The Washington Post.

Щоб провести дослідження, команда Центру досліджень старіння населення Університетського коледжу Лондона (CAPS) скористалася даними первинної медичної допомоги у Великій Британії.

Група вчених порівняла медичні дані людей віком від 50 років, у яких діагностували перший епізод тривожності між 2008 і 2018 роками, з контрольною групою без тривожності. Перша група складалася з понад 109 тисяч людей, а друга – із понад 987 тисяч.

Читати ще: Розробили біомаркер для діагностики хвороби Паркінсона на ранній стадії

За словами дослідників, щонайменше у 331 пацієнта з тривожністю протягом десятиліття розвинулася хвороба Паркінсона. У середньому це сталося через 4,9 року після того, як пацієнту вперше ставили діагноз «тривожність».

Навіть коли вчені врахували вік, спосіб життя, психічні захворювання та інші фактори учасників дослідження, у людей з тривожністю все одно був удвічі більший ризик хвороби Паркінсона, ніж в інших. Також хворобу Паркінсона частіше мали чоловіки і представники вищих соціально-економічних груп.

«Ризик розвитку хвороби Паркінсона збільшився вдвічі порівняно з групою без тривоги після поправки на вік, стать, соціальну депривацію, фактори способу життя, тяжкі психічні захворювання, черепно-мозкові травми та деменцію.

Наявність депресії, гіпотонії, тремору, ригідності, порушення рівноваги, закрепів, порушень сну, втоми та когнітивних порушень у пацієнтів з тривожністю були пов'язані з підвищеним ризиком розвитку хвороби Паркінсона», – йдеться у висновку вчених CAPS.

Читати ще: Зміни клімату загострюють симптоми неврологічних та психічних захворювань

Хвороба Паркінсона – це захворювання нервової системи, яке призводить до порушення рухової системи та характеризується тремтінням, сповільненістю, втратою рівноваги. Вона є другим за поширеністю нейродегенеративним захворюванням у світі. За деякими оцінками, до 2040 року від цієї недуги страждатимуть 14,2 мільйона людей, переважно через збільшення тривалості життя.

Захворювання починається не дуже помітно, а з часом симптоми посилюються. За даними Національної служби охорони здоров'я Британії, найпоширенішими симптомами хвороби Паркінсона є тремор, уповільненість рухів, м'язова скутість, болі у м'язах.

Пацієнтів може турбувати порушення міміки, проблеми з рівновагою, пам'яттю, сечовипусканням та статевими функціями. Також до хвороби можуть приєднатися деменція, депресія та когнітивні порушення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus