USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70

Вчені знайшли рибу, яка мешкає на рекордній глибині 8,3 тисячі метрів. Відео

10 Квітня 2023 00:26
Вчені з Австралії та Японії зняли на відео рибу, яка мешкає на рекордній глибині в жолобі Ідзу-Огасавара (він же Ідзу-Бонінський жолоб) у західній частині Тихого океану. Знята на відео риба належить до сімейства морських слимаків.

Як пише IFLScience, унікальність зйомки в тому, що рибу вдалося зафіксувати на глибині 8336 м. Таким чином було побито рекорд 2017 року – тоді морського слимака зняли у Маріанській западині на глибині 8178 м, інформує UAINFO.org.

А невдовзі після того, як було зроблено унікальний запис, у Японському жолобі в пастки на глибині 8022 м потрапили дві риби роду Pseudoliparis belyaevi, що також належать до цього сімейства. Як наголошують дослідники, це перші риби, яких вдалося зловити на глибині понад 8000 м.

Як повідомляє пресслужба Університету Західної Австралії, який брав участь у дослідженні, восени 2022 року його фахівці разом із колегами з Токійського океанографічного університету провели двомісячну експедицію. Вони досліджували глибокі западини навколо Японії в Тихому океані та популяції глибоководних риб.

«Ми витратили понад 15 років на вивчення цих глибоководних. Максимальна глибина, на якій вони можуть вижити, вражає», – говорить про морських слимаків головний науковий співробітник експедиції професор Алан Джеймісон, керівник Центру глибоководних досліджень Minderoo – Університету Західної Австралії.

Довідка

Морські слимаки, або ліпарові, – сімейство морських променеперих риб з загону скорпеноподібних. До нього входить близько 30 родів та кілька сотень видів. Ці риби поширені в усіх океанах від Арктики до Антарктики. Представники сімейства – рекордсмени за глибиною, де їх виявляли.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus