USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.60 41.90
  • PLN 10.65 10.90

Вчені виявили механізм, який може допомогти зупинити метастази в онкохворих

13 Липня 2021 07:20
Дослідники виявили механізм, який перешкоджає розповсюдженню метастазів ракової пухлини по організму людини.

Йдеться про спеціальний білок, що допомагає запобігти попаданню клітин злоякісної пухлини в кров і поширенню їх в інші частини тіла.

Про це повідомляє MedicalXpress, пише Українська правда.Життя.

За словами доктора філософії Університету Джона Гопкінса, провідного автора дослідження Каустава Бера, цей білок – TRPM7– зупиняє розповсюдження клітин по судинній системі.

Як пише видання, отримані дані допомагають пролити світло на малозрозумілий вид метастазування, який називається «інтравазацією» – коли ракові клітини, що відокремилися від первинної пухлини, потрапляють в кровообіг, щоб подорожувати до інших частин тіла і створювати колонії.

Дослідники показують, що штучне збільшення білка TRPM7 у пухлинних клітинах може допомогти зупинити інтравазацію і, зрештою, метастазування.

Раніше TRPM7 був відомий як регулятор кальцію в клітинах, але нове розуміння його ролі в міграції клітин викликає захоплення у дослідників.

Білок відчуває потік рідини в кровоносній системі і вказує клітині змінити напрямок, тим самим зменшує швидкість інтравазації.

«Процес подібний до того, що відбувається, коли ви торкаєтесь гарячого чайника і забираєте руку», – пояснив старший автор дослідження Константінос Константопулос, професор хімічної та біомолекулярної інженерії, член комплексного онкологічного центру Сідні Кіммель в Університеті Джона Гопкінса.

У подальших експериментах дослідники виявили, що нормальні клітини мають більш високий рівень TRPM7, ніж клітини саркоми (тип ракових клітин пухлини), і що штучне накопичення білка в клітинах пухлини підвищує їх чутливість до потоку рідини.

«Мета дослідження полягала в тому, щоб перевірити, чи зможемо ми взяти ці ракові клітини і змусити їх поводитися як нормальні. І нам це вдалося», – сказав Бера.

Також дослідники зазначають, що окремі пацієнти з остеосаркомою, раком молочної залози, шлунка та печінки, аналізи яких демонструють високий рівень TRPM7, частіше живуть довше, ніж ті, у кого рівень білка нижчий.

Потрібні додаткові дослідження, але команда сподівається, що отримані результати в підсумку можуть призвести до нових методів лікування раку.

«Нам знадобляться подальші розробки, перш ніж ми зможемо перенести це в клінічні умови, але ми вважаємо, що вперше даємо остаточну картину ролі TRPM7 у вирішальному етапі метастазування пухлини», – сказав Константопулос.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus