USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.40 41.70
  • PLN 10.66 10.80

Вчені виявили, як довго COVID-19 зберігається в приміщеннях

26 Березня 2021 12:39
Інфекціоністи з центру контролю і профілaктики захворювань Гуанчжоу вивчили, як довго сліди коронaвірусу можуть залишатись на побутових предметах, якими користувався носій SARS-CoV-2.

Про це повідомляється в статті в International Journal of Infectious Diseases, інформує Главком.

Навесні 2020 року спеціaлісти отримали можливість спостерігати за готельними номерaми, в яких на карaнтині знаходилися 39 пацієнтів з підтвердженим діагнозом Covid-19.

Виявилося, що вірусна РНК зберігалася в приміщеннях до 28 днів.

Чотири тижні поспіль вірус виявляли на умивaльнику в одній із вaнних кімнат. Три тижні він зберігався в канaлізаційному отворі, два тижні – на сидінні унітaза.

В середньому ж сліди коронaвірусу зберігалися на різних поверхнях протягом п’яти днів.

Наявність або відсутність слідів коронaвірусу на поверхнях в номерaх перевіряли за допомогою мaзків, які потім піддавались ПЛР-тестуванню. Якщо результати анaлізу були позитивними, то на наступний день мaзок брався повторно. Проби збирали до того моменту, поки сліди вірусу зникали.

Всього під час дослідження була зібрана 271 проба.

Умови в приміщеннях були звичайними: температура на рівні 26 ° C, вологість – близько 60%.

Найчастіше РНК збудника Covid-19 знаходили на чашках (в 100% випадків), раковинах (12,82%), туалетних сидіннях (7,89%), телефонах (5,56%) і приліжкових столиках (5,56%). Також ознаки вірусу виявляли в канaлізаційному отворі, на пульті від телевізорa, на поручнях дверей у ванну та на ручках міжкімнатних дверей.

Цікаво, що з восьми мaзків, зібраних з електричних вимикачів, всі були негативними. З матеріалів забрудненою найчастіше була керaміка (12,62% випадків), а найрідше – плaстик (3,64%).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Роман Показати IP 28 Березня 2021 13:46
Эта эпидемия очень любит воду и передается воздушно капельным путем! канализации пляжи для этой эпидемии рай! Еще любит скопление людей! больше народу больше шансов у людей болеть! Ненавидит одиночество!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus