USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Вчені планують клонувати шерстистого мамонта до 2027 року

4 Лютого 2023 00:24
Фахівці біотехнологічної компанії Colossal сподіваються відродити популяцію шерстистих мамонтів, які вимерли приблизно 10 000 років тому.

Заплановано, що перша тварина повинна з’явитися на світ не пізніше 2027 року, пише 24 канал.

Наразі триває процес редагування генів одного з мамонтів, який добре зберігся у вічній мерзлоті Сибіру. Оптимізму дослідникам додає той факт, що ДНК цих тварин більш ніж на 99 відсотків збігається з ДНК нині живих азійських слонів. Якщо редагування генів завершиться успішно, то вченим вдасться сформувати ембріон шерстистого мамонта, який потім помістять у яйцеклітину самиці більшого (порівняно з азійським) африканського слона. Народження першого мамонтеняти заплановано на 2027 рік.

Кінцева мета проєкту – відродження популяції цих вимерлих тварин з подальшим їхнім розселенням в одному з арктичних регіонів. Не виключено, що вибір припаде на місце їхнього колишнього проживання.

Це повинно позитивно вплинути на клімат планети. Річ у тім, що вимирання мамонтів потягло за собою каскадні зміни всієї екосистеми, яка в той час була найбільшою в світі. Мамонтовий степ, що простягся від Франції до Канади та від арктичних островів до Китаю, налічував мільйони цих великих травоїдних тварин. Вони були ключовими для захисту екосистеми, настільки величезної, що вона впливала, якщо не майже контролювала, клімат.
Втрата великих холодостійких мамонтів за останні 10 000 років позбавила цю екосистему лугів, які колись ефективно поглинали вуглець. Натомість тепер там зарослі мохом ліси та болота, які не так ефективно допомагають у боротьбі з підвищенням температури. Однак, якби екосистему Мамонтового степу вдалося відродити, це могло б допомогти зупинити швидке потепління клімату і, що більш актуально, захистити вічну мерзлоту Арктики – один із найбільших у світі резервуарів вуглецю, який загрожує вивільнитись в атмосферу.

Відновлення екосистеми, наповненої лугами, допоможе створити цикл, який запобігатиме відтаванню і вивільненню накопичених парникових газів в арктичній вічній мерзлоті.

Холодостійкі гібриди слонів і мамонтів, що пасуться на пасовищах і комфортно пересуваються взимку, зішкрібають шари снігу, щоб холодне повітря могло дістатися до ґрунту.

Це також дозволяє пасовищам процвітати, а оскільки вони легші, ніж ліси, сніг тане не так швидко.

Все це також звільняє місце для іншої переваги – поверхні, яка відбиває сонячне випромінювання, охолоджуючи планету.

У разі успіху вчені з Colossal сповнені рішучості йти далі. Наступним у черзі на «реінкарнацію» може стати тилацин, більш відомий як тасманійський сумчастий вовк, винищений людиною в 30-ті роки минулого століття.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus