USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Вчать компостувати: у Луцьку садочки отримали 26 нових контейнерів для органічних відходів

5 Травня 2023 07:42
26 нових компостерів отримали Луцькі заклади дошкільної освіти. Організовано компостери у луцьких дитсадках почали встановлювати два роки тому. Для цього придбали компостери місткістю 600 літрів.

Про це розповіла Суспільному керівниця відділу екології міської ради Оксана Лисак.

Один з перших дитсадків у Луцьку, на території якого встановили компостер, 19-тий, каже методистка Ірина Шкурбатська. Говорить: зробили це орієнтовно п’ять років тому, користь від такої справи оцінили.

«Звільнилося місце в таких сміттєвих контейнерах, тому що черв’яки переробляють органічні відходи. По-друге, з’явилася у нас гумус поживний, який ми можемо використовувати на своїх клумбах», – розповідає жінка.
У дитячому садку № 11 вчили дітей та представників інших дитячих садків компостувати органічні відходи. Минулого року у жовтні в дошкільному закладі зробили власний компостер із дерев’яних палетів. Таку ідею запропонували батьки дошкільнят, каже директорка садка Юлія Сусоловська.
«Збирати якісь шкірки із яблук, бананів і заносити в садок дітям цікаво, вони знають, що треба сортувати сміття, щоб берегти екологію», – говорить мама вихованця дитсадка Наталія Непорядкіна.

Проєкт назвали «Ланцюжок добра». Головна його мета була навчити дітей компостувати сміття, говорить Юлія Сусоловська. Додає: у компостер заклали агроволокно, плівку, насипали землю, а потім діти та вихователі засипали туди листя, додавали воду та мікроорганізми.

Торік для дитсадків Луцька закупили 20 компостерів, каже Оксана Лисак. На придбання 26-ти компостерів цього року витратили орієнтовано 90 тисяч гривень.

Нагадаємо, 2021 року у луцьких дитсадках встановили 20 контейнерів для компостування органічних відходів. На ці потреби з міського екологічного фонду виділили понад 86 тисяч гривень.

Школяр Матвій Сергійчук із села Мстишин Боратинської громади створив власний Youtube-канал, де навчає компостуванню відходів та показує, як правильно це робити.

Лучанка Катерина Салівончук-Кушнірук ферментує органічні відходи у спеціальному компостному відрі на балконі квартири, у якій проживає. Ідею з компостуванням дівчина підгледіла у друзів, які живуть у Європі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus