USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Вагітність і домашні улюбленці: у Волинському перинатальному говорили про переваги і ризики

28 Березня 2025 07:15
Про вагітність і домашніх тварин спілкувалися сьогодні у Волинському обласному медоб'єднанні захисту материнства і дитинства з майбутніми батьками, які мають домашніх улюбленців та цікавляться, як їхні улюбленці взаємодіятимуть із малюками. Які переваги і користь принесе вам любов до домашніх тварин, а про які небезпеки необхідно бути обізнаними? Разом із нами сьогодні на зустрічі у студії щасливого батьківства в цих питаннях розбиралися особливі гості: йоркширський тер’єр Дора, сфінкс Джайна та морська свинка Круасанчик.

Насамперед, спілкування з тваринами поліпшує психоемоційний стан жінки. Тварини відчувають вагітність, стають лагіднішими, адже запах тіла жінки змінюється через зміну гормонального фону. Прогулянки з собакою – це корисна рухова активність, а погладжування котика, який муркотить – заспокоєння, зниження стресу. Спілкування з тваринами корисне і для дітей: сприяє їх гармонійному фізичному та емоційному розвитку, дитина навчається спілкуванню з природою та навколишнім світом, відповідальності.

Водночас варто знати про інфекції, якими можна заразитись від домашніх тварин. Насамперед, гінекологиня Алла Татаєва наголосила на важливості вакцинації тварин, що є ефективною профілактикою інфекційних захворювань і, насамперед, особливо небезпечного та смертельного захворювання – сказу.

Власницям і власникам котів варто не забувати про токсоплазмоз – інфекційне захворювання, яке спричиняють найпростіші організми. Небезпечним для вагітної жінки може бути перший контакт зі збудником, адже інфікування небезпечне саме для плоду. Оскільки токсоплазмоз поширюється через фекалії, вагітна жінка ризику заразитися, прибираючи котячий лоток.⠀Водночас токсоплазмоз поширюється також і через заражене м’ясо, морепродукти, забруднені ґрунт та воду. Людина з більшою ймовірністю може заразитися, вживаючи інфіковане сире або недостатньо термічно оброблене м’ясо, погано помиті овочі та фрукти. Навіть просто неправильне поводження з м’ясом і не миття рук після цього може спричинити інфікування.

Домашні птахи (папуги, канарки) переносять орнітози, які можуть виявлятися хламідійною пневмонією. Пневмонія небезпечна зниженням оксигенації, адже від недостатності кисню страждає дитина.

Медичний директор з хірургічної роботи Ігор Дородних звернув увагу на укуси тварин. Такі випадки подекуди трапляються, тож необхідно пам’ятати про небезпеку і правильно поводитися із тваринами, насамперед вуличними та незнайомими. Якщо ж домашня тварина незначно пошкодила шкіру чи подряпала – промити це місце водою з милом, обробити хлоргексидином чи бетадином.

Ветеринарна лікарка Яна Коханюк наголошує: «Здоров’я вашого кота залежить від вас і від того, чи ви його не заразили. Якщо ви якісно його годуєте, не даєте сирого м’яса, вчасно даєте ліки для профілактики гельмінтів та прибираєте його туалет, миєте лапи, вакцинуєте – тварина не становить небезпеки. Варто пам’ятати і про особисту гігієну: прибрали туалет – помили руки. Найбільш небезпечні щодо ймовірності зараження – собаки, адже вони гуляють вулицями і на своїх лапах можуть приносити інфекції, зокрема токсоплазму. Також собаки можуть облизувати власників, а токсоплазма, наприклад, передається з рота зі слиною».

Яна Коханюк – мама трирічної Соломії, а також власниця трьох котів і двох собак, каже: «Тварини дарують неймовірні позитивні емоції як під час вагітності, так і допомагають пережити непрості часи депресивного стану після народження дитини. Можна попросити рідних побути з дитиною, узяти свою собаку і піти гуляти – тоді весь світ зупиняється. Фізичний розвиток дитини теж поліпшують тварини. Моя донечка швидше почала повзати – вона хотіла бігати за котами, а потім дуже швидко почала вставати, бо приходила собака, вона піднімалася, тримаючись за неї. Далі саме так, тримаючись за неї, йшла».

Читати ще: Напади були до 10 разів на день: на Волині у немовляти діагностували епілепсію

Єдине, чого не радить ветеринарна лікарка Яна Коханюк – заводити тварину на пізніх термінах вагітності або коли немовля народиться. Якщо в сім’ї не було тварин – краще почекати поки дитина підросте. Інакше це буде першим вашим близьким контактом з твариною і невідомо, як відреагує організм. По-друге, це буде стресом для вас і тварини. Наприклад, вам може не вистачити часу виховати собаку адекватно, надати достатньо уваги і дитині, і собаці.

Зважуючи усі плюси і мінуси, користі й радості від спілкування з тваринами значно більше, ніж ймовірної шкоди. Домашні улюбленці подарують вам позитивні емоції, радість та любов, допоможуть подолати стрес, а також стануть чудовими друзями для малюків.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus