USD 40.70 41.10
  • USD 40.70 41.10
  • EUR 40.80 41.10
  • PLN 10.00 10.30

Вага – не завада: учені кажуть, що бегемоти можуть «злітати» у повітря

5 Липня 2024 00:12
Вчені з Королівського ветеринарного коледжу в Норт-Мімсі (Хартфордшир, Англія) вивчали відеозаписи з бегемотами і дійшли висновку, що вони, коли досягають максимальної швидкості, можуть піднятися у повітря.

У відеозаписах, які аналізували науковці, видно, що ці величезні ссавці відривають усі чотири лапи від землі. Вони перебувають у повітрі 15% часу, коли мчать на повну, щоб відігнати суперника, з посиланням на The Guardian пише Українська правда Життя.

"Раніше мені було важко працювати з бегемотами, тому що вони небезпечні, неймовірно активні вночі і проводять багато часу у воді", – зазначив Джон Хатчінсон, професор еволюційної біомеханіки, який очолював дослідження.

Дослідників давно турбувало питання, чи можуть бегемоти піднятися у повітря. Аби дати на нього відповідь, Хатчінсон відправив студентку на курорт Flamingo Land у Північному Йоркширі (Англія). Бегемоти, які там живуть, мають достатньо простору для бігу. Дівчина зняла на відео, як тварини пересуваються, і привезла відзнятий матеріал для аналізу.

Команда дослідила ці відео, а також інші, які раніше завантажили на YouTube, і виявила, що бегемоти зазвичай пересуваються риссю (синхронний рух діагонально протилежних ніг). Це означає, що принаймні одна нога завжди торкається землі.
Але коли їм загрожує небезпека, вони можуть на короткий проміжок часу відірвати всі чотири ноги, роблячи стрибок.

Читати ще: На Гаваях випустили мільйони комарів, щоб урятувати рідкісних птахів від вимирання

Натомість інші наземні великі тварини пересуваються по-іншому. Наприклад, слони завжди зберігають стандартну ходу навіть на великій швидкості і не можуть повністю відірватись від землі. А носороги пересуваються риссю і навіть галопом.

Джон Хатчінсон зазначив, що проведена робота науковців важлива для вивчення еволюції переміщення у просторі великих наземних тварин, починаючи з динозаврів-гігантів.

Також необхідно провести й інші дослідження, зокрема карликових бегемотів. Дослідники прагнуть з’ясувати, чи можуть вони робити те саме, що й дорослі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus