USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.30 10.60

В Україну з Франції завезли небезпечний сир зі стафілококом

20 Грудня 2023 23:24
В Україну з Франції завезли сир Reblochon de Savoie, у якому виявили стафілокок. Потрапляючи у живий організм, він починає виділяти ентеротоксини, які, серед іншого, призводять до харчового отруєння.

Про це повідомили в Європейській системі швидкого оповіщення про харчові продукти та корми (RASFF). Держспоживслужба ж поки не виступила з відповідним повідомленням, пише Obozrevatel.

За даними RASFF, виявлено небезпечний сир 19 грудня. Наразі експерти досліджують всіх виробників цього сиру, аби зробити висновки щодо зараженої продукції.
Чим небезпечний сир

Виявлений у сирі стафілокок при потраплянні в живий організм починає виділяти ентеротоксини, які є причиною харчового отруєння. Чутливість людини до ентеротоксину стафілокока дуже висока – отруєння настає у 90% осіб, які вживали заражену їжу.

Стафілокок здатний викликати низку серйозних захворювань у людини. Зокрема:

- пневмонію;

- бронхіт;

- гнійне запалення тканин пальців;

- запалення товстої та тонкої кишок;

- запалення кістки та кісткового мозку;

- запалення внутрішньої оболонки серця тощо.

Нагадаємо, в Україну потрапили отруйні мандарини, які завезли з Єгипту. Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області звернулося до волинських операторів ринку з проханням оперативно вилучити з обігу мандарини, які становлять загрозу для здоровʼя.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus