USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.85
  • PLN 10.12 10.30

В Україні триває мобілізація без жодних хвиль: яка наразі процедура вручення повісток

8 Червня 2022 09:00
Верховна Рада подовжила воєнний стан в Україні та загальну мобілізацію до 23 серпня.

Яка наразі процедура вручення повісток та чи мають право в умовах воєнного стану вручати їх просто на вулицях, в магазинах чи на зупинках і блокпостах, – у матеріалі ТСН.

Як відомо, загальна мобілізація – це поповнення армії новими військовослужбовцями. Підлягають мобілізації усі громадяни віком від 18 до 60 років, здатні виконувати військовий обов'язок. Призов здійснюють через вручення повісток.

Як можуть вручати повістки

Повістку можуть вручити особисто в руки, за місцем проживання чи роботи. За неї можуть розписатися батьки, дружина, родичі.

Повістку можуть залишити у дверях, кинути до поштової скриньки, в такому разі вона буде непідписаною.

Покарання за неприбуття до військкомату за непідписаною повісткою буває і адміністративним (ст. 210 КУпАП), і кримінальним (ст. 335 КК).

Якщо повістку кидають до поштової скриньки чи засовують у двері, чи настане кримінальна відповідальність, залежить від наявності доказів чи інших викликів, як, наприклад, чи був телефонний дзвінок з військкомату, який записували на диктофон.

Де сьогодні в умовах війни можуть вручати повістки

Ніде в законі не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку. Тому її можна отримати будь-де: на вулиці, на робочому місці, вдома, на блокпостах. Для того щоб вручити повістку, спочатку треба встановити особу, якій її вручають. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і надавати для перевірки уповноваженій особі. На підставі документа, що посвідчує особу, і виписують повістку.

Хто має право вручати повістку

Так, повістки можуть вручати:

- співробітники військкомату;

- працівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;

- посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

- роботодавці;

- керівники навчальних закладів;

- співробітники поліції.

Хвилі мобілізації

Варто зазначити, що оприлюднена раніше у ЗМІ інформація про чотири хвилі мобілізації не відповідає дійсності. Не зазначено це і в законі «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на який усі посилалися.

Більше того, в Сухопутних військах ЗСУ підтвердили, що наразі в Україні немає жодних хвиль, а відбувається загальнонаціональна мобілізація в умовах воєнного стану. А плутанина з хвилями виникла через те, що вони справді були, але у 2014-2015 роках, коли почалася війна на сході України. Наразі мобілізація не ділиться на етапи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
ABC Показати IP 8 Червня 2022 14:55
Повістка у дверях, поштовій скриньці, непідписана? Це що ще за маячня? Повістка має вручатися тільки особисто під підпис. А то так скоро дійдемо до того, що військомат буде повістки надсилати силою думки, а хто не прийшов - того під суд. Це чисте беззаконня зі сторони держави.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus