USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

В Україні стартує пілотний проєкт із впровадження 5G: Федоров повідомив подробиці

Сьогодні 20:04
В Україні починають впроваджувати нову технологію 5G-звʼязку у трьох містах. Уряд ухвалив зміни до постанови про використання радіочастот.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Запускаємо пілотний 5G в Україні. У трьох містах протестують сумісність 5G з військовим обладнання. Пілот триватиме 2 роки та пройде у два етапи. Під час випробувань НКЕК та Український державний центр радіочастот перевірять, чи обладнання 5G не впливає на роботу військових мереж», – зазначив Федоров.

За його словами, технологія 5G здатна передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G, тому створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях.

Міністр наголосив, що це один із ключових кроків до повноцінного запуску 5G в Україні, який планується завершити до 2030 року.

Читати ще: У Франції близько 1,5 млн людей залишилося без зв'язку через підпал вежі борцями з 5G

Крім того, постанова дозволить операторам використовувати частоти 2100 МГц не тільки для 3G, а й для технологій 2G або 4G. А припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку.

27 травня 2024 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в Україні вперше в тестовому режимі запустили технологію 5G. Тоді оператор Vodafone і компанія Nokia організували телеміст та об’єднали Івано-Франківськ, Київ і Гельсінкі, щоб перевірити якість 5G звʼязку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus